Hodor Ne Demek

Hodor ne demek ve Hodor anlamı Game Of Thrones dizinin en çok tartışılan konuları arasında yer alır. Dizinin ilk sezonundan beri birçok kişinin merak ettiği Hodor karakterinin sizler için ele aldık.  

Tüm dünyada eskisi devam eden Game Of Thrones yeni dizisi olan House Of The Dragon heyecanla beklenen yapımlardan biridir. Game Of Thrones dizisinde yer alan ve birçok kişi tarafından merak edilen Hodor karakterinin anlamı ve ölümü oldukça etkilidir. Birçok farklı teoriler ortaya atılarak Hodor’un anlamını çözmeye çalışılmıştı. En mantıklı teori ise Hold The Door kelimesi kısaltılmasıdır. Kapıyı tut kelimesinin kısaltması kriz anında Ho dor olarak hafızasında kalmıştır. Bu kelimeyi ise kriz anında sürekli tekrar ederek dizide karakterini oluşturdu.  

Hodor Anlamı Nedir

Hodor karakteri Game Of Thrones dizisinde hayat bulmuştur. Bu karakterin sürekli tekrarladığı Hodor kelimesinin anlamı sürekli merak edildi. Dizi de en sonunda Hodor’un neden bu kelimeyi sürekli tekrar ettiği ortaya çıktı.  

Brandon Stark ormanın çocukları tarafından bir mağaraya gizleniyorlar. Geçmiş anılara yolculuk yapan Brandon Stark, Hodor’un çocukluğuna giderek geçirdiği krizi ve Hodor’un gerçek adını öğrenir. Hodor’un gerçek adı Wylis olurken bu kelimenin anlamı kapıyı tut olduğu ortaya çıktı. Hold The Door kelimesi Wylis’in aklında Ho dor olarak kalır ve her kriz anında Ho dor yani kapıyı tut kelimesi tekrarlar.  

Hodor anlamı nedir 

Hodor Hikayesi

Hodor’un gerçek hikayesi ve sürekli Hodor kelimesini tekrarlamasının elbet bir anlamı vardı. Peki bu hikayenin başlangıcı ve neden sürekli Hodor dediğine gelin birlikte bakalım.  

Ak Gezenler tarafından saldırıya uğrayan Bran ve arkadaşları ormanda gizli bir kapıdan geçerek kaçmaya çalışırlar. Kapıyı tutan kişi ise Hodor’dur. Hodor küçükken kriz geçirmesine sebep olan olayla o yer bağlantılıdır. Hodor kapıyı tutarken, Bran’ı kurtarmaya çalışan birisi Hold The Door diye bağırmaya başladığı sırada Hodor kelimesinin anlamı ortaya çıkıyor. Küçükken Hold The Door diye sayıklayarak kriz geçirdiği ve bu krizin Hodor olarak aklında kaldığı anlaşılıyor. Küçükken kriz geçirmesinin sebebi ise geleceği gördüğü ve Brandon Stark’ın başına gelecekleri gördüğü içindir. Bu yüzden asla Brandon Stark’ın yanından ayrılmaz ve sürekli bu kelimeyi tekrar eder.  

Hodor ölümü 

Hodor Ölümü

Hodor, en sadık ve en güvenilir karakterlerden biri olarak aklımıza yer etmiştir. Brandon Stark’ı kelimenin tam anlamıyla sırtında taşıyan ve sürekli yanında olan en kadim dostlardan biriydi. Hodor’un geçmiş hikayesi ve ölüm anı birçok kişiyi etkilemiştir. Hodor’un ölüm hikayesi ise şu şekildedir; 

Bran ve Meera’yı korumaya çalışırken yaratıklar tarafından öldürülmektedir. Hodor’un kriz geçirmesi ve sürekli Hodor kelimesini tekrar etmesi aslında Brandon Stark’dan kaynaklı olması da birçok kişiyi etkileyen kısımlardan biri olmuştur.  

Hodor ve Game Of Thrones hakkında merak ettiklerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.  

Game Of Thrones 1 Sezon Nereden İzleyebilirim

Dizipal Güncel Adres Nedir 2022

Game of Thrones Netflix Ne Zaman Gelecek

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥