IGTV Videosu Nasıl Paylaşılır (Görsel Anlatım)

IGTV videosu nasıl paylaşılır sorusu için internetten araştırma yaparak konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. IGTV uygulaması Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bir hizmettir ve Instagram kullanıcı iseniz hizmetten yararlanabilirsiniz.

İnstagram İGTV Nerede

Igtv videosu nasıl paylaşılır

Instagram IGTV, Instagram’ın ana uygulamasına entegre edilmiştir. Bu nedenle, IGTV videolarını izlemek için, Instagram uygulamasını açın ve ana ekranda, “IGTV” sekmesine dokunmanız yeterlidir.

IGTV sekmesine dokunduğunuzda, “Takip ettiğiniz” sekmesinde, takip ettiğiniz kişilerin IGTV videolarını görebilirsiniz. “Popüler” sekmesinde, IGTV’nin en popüler videolarını görebilirsiniz. “Arama” sekmesinde, IGTV’de arama yapabilirsiniz.

IGTV videolarını bulmak için, arama çubuğuna bir hashtag veya anahtar kelime girebilirsiniz. Örneğin, “yemek” veya “spor” gibi bir hashtag girebilirsiniz.

IGTV videolarını izlemek için, videoya dokunun. Video oynamaya başlayacaktır. Videoyu oynatmak, duraklatmak, ileri sarmak veya geri sarmak için ekrandaki kontrolleri kullanın.

Başkasının IGTV Videosu Nasıl Paylaşılır

IGTV videolarını yeni gelen bir özellik sayesinde kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz. Başkasının IGTV videosu nasıl paylaşılır sorusunun cevabı birkaç basit adımdır.

  • IGTV videosunu tam ekran açarak seçeneklerdeki uçak sembolüne tıklayın.
  • “Hikayene video ekle” seçeneğini tıklayın.
  • Ekranda sol alt köşede bulunan “hikayeniz” kısmına tıklayın.

IGTV Video Ölçüleri

IGTV kullanarak yükleyebileceğiniz en uzun videonun izin verilen süresi 10 dakikadır. IGTV video ölçüleri 16:9 oranlarında yatay videolar ya da 9:16 oranlarında dikey videolar olabilir.

Yükleyeceğiniz videonun süresi 10 dakika ise 650mb boyuta kadar yükleme yapabilirsiniz.

Instagram IGTV Nasıl Kullanılır

IGTV uygulamasına giriş yaptıktan sonra “ayarlar” bölümünden “kanal oluştur” seçeneğine tıklamanız gerekir. Kanal oluşturduğunuzda Instagram profiliniz direkt olarak kanalınıza tanımlanmış olur. Instagram IGTV nasıl kullanılır ve daha pek çok soru için açılan ekrandaki “video yükle” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

“Video yükle” seçeneğine tıkladığınızda direkt olarak telefonunuzun galerisine erişirsiniz. Buradan istediğiniz videoyu yükleyebilirsiniz. Videolara açıklama ekleyebilir ya da başlık koyabilirsiniz.

Instagram IGTV Ayarları

Instagram IGTV ayarları için uygulamayı yükledikten sonra “ayarlar” kısmından dilediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Kanal oluşturduğunuz anda profiliniz IGTV uygulamasına kendiliğinden bağlanır. Paylaştığınız her video Instagram profilinizde çıkacaktır.

Mp4 formatını da kabul eden IGTV profile video yüklediğinizde kullanıcılar belirli bir kısmını izleyebilir. Tamamını izlemek için video sonundaki “videoya git” kısmına tıklamaları gerekir. Videolar için zaman sorunu bu şekilde çözülmüş olur.

IGTV Videosunu Profilde Paylaşma

Instagram profilinizde IGTV uygulamasına yüklediğiniz videoyu eklemek istiyorsanız videoyu yayınlarken “bir ön izleme paylaş” seçeneğine tıklamanız gerekir. IGTV videosunu profilde paylaşma kararı aldığınızda videonuzun bir bölümü kullanıcılarınızın ana sayfasına düşmüş olur.

Tamamını izleyebilmeleri için IGTV kanalınıza yönlendiren “videonun tamamını izle” seçeneği sayesinde daha fazla kişiye ulaşma şansı elde edersiniz. Instagram profilinizi kanalınıza yönlendirme amaçlı kullanmış olursunuz.


Daha fazla ilgili içerik;

IGTV neden yok?

IGTV, Instagram’ın 2018 yılında başlattığı bir özelliktir. Bu özellik, kullanıcıların 1 saate kadar uzunlukta videolar yüklemesine olanak tanır.

Instagramda 1 dakikalık video nasıl paylaşılır?

Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
Sağ üst köşedeki “+” simgesine dokunun.
“Video” seçeneğini seçin.
Telefonunuzun galerisinden veya Instagram’dan bir video seçin.
Videoyu düzenleyin (isteğe bağlı).
Videonuza başlık ve açıklama ekleyin.
“Paylaş”a dokunun.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥