İnstagram 60 saniye hikâye olmuyor, sorunun çözümünü sizlere anlatıyoruz. Reels 60 saniye neden olmuyor ve İnstagram 60 saniye video nasıl yüklenir gelin birlikte inceleyelim.

İnstagram 60 saniye hikâye olmuyor konusu birçok kişinin üstesinden gelemediği bir sorun haline gelmiştir. Nitekim son dönemin en popüler sosyal medya platformu olan İnstagram her gün farklı bir yenilik gündeme geliyor.

Geçtiğimiz aylarda açıklanan 60 saniyelik hikâye özelliğiyle birçok fenomen ve kullanıcı heyecanlanmıştı.  İnstagram’da Türkiye dahil olmak üzere bütün ülkelerde 24 saat içerisinde paylaşılan toplam hikâye sayısının 3 milyonun üzerinde olduğu biliniyor. Geçmişte yalnızca 15 ve 30 saniyelik hikâye paylaşım süreleri varken bu süre çoğu kişi için yetersiz kalmıştır.

 İnstagram’da kullanıcılarından gelen talepler doğrultusunda konuyu ele alarak süreyi 60 saniyeye uzatma kararı verdi. Aksi takdirde halihazırda İnstagram’dan TikTok’a geçen kullanıcıların sayısı giderek artacak gibi görünüyordu.

İnstagram Hikâye Süresi 60 Saniye Ayarlama

Instagram Hikâye Süresi 60 Saniye Ayarlama
İnstagram Hikâye Süresi 60 Saniye Ayarlama

İnstagram hikâye süresi 60 saniye ayarlama aslında manuel olarak yapılabilen son derece basit bir işlemdir. Hikâye süresini 60 saniyeye ayarlayabilmek için aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır:

  • İnstagram’ı açın.
  • Ekranı yana kaydırın ve hikayelere girin.
  • Butona basılı tutarak hikâye çekin.
  • Hikâyeler artık 15 ya da 30 saniye değil 60 saniye boyunca çekilecektir.
  • Süre dolduğunda butonu bırakın ve 60 saniyelik hikâyenizi paylaşın.

Yukarıdaki adımlar sayesinde İnstagram’ın yeni getirdiği 60 saniyelik hikâye uygulamasını kullanmak mümkün. Bu özellik, içerik üreticileri için 15 ya da 30 saniyede anlatılamayan birçok şeyi daha kolay ve akıcı halde anlatmaya yaramıştır.

Şayet yukarıdaki yöntem olmuyor ise Play Store ya da AppStore üzerinden İnstagram’ın güncel olup olmadığını kontrol etmekte fayda var. Nitekim güncel olmayan İnstagram uygulamasına yeni gelen özellikler eklenmiyor.

İnstagram Hikâye Süresi Nasıl Uzatılır?

İnstagram hikâye süresi nasıl uzatılır konusuna yukarıda net bir cevap verilmiştir. Bu özellik son dönemde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Fakat halen test aşamasında olduğu için yalnızca test kullanıcılarına sunuluyor. Bu nedenle henüz kullanamayan kişilerin ilk etapta uygulamanın güncel olduğundan emin olması gerekiyor.

Yine de kullanılamıyorsa test kullanıcısı olunmadığı anlaşılabilir. Yakında tüm dünyayla eşzamanlı olarak gelecek olan bu özelliği kullanabilmek mümkün olacak. Süreyi uzatabilmek içinse herhangi bir müdahalede bulunmadan hikayelere girerek video çekmek yeterli olacaktır. İnstagram, videoyu 15 ya da 30 saniye sınırlaması olmadan 60 saniye boyunca çekecektir.

Instagram Story 1 Dakika Oldu mu?

İnstagram story 1 dakika oldu mu diye merak edenler için yanıt hem evet hem de hayır olacaktır. İnstagram, kullanıcılarından gelen geri bildirimleri değerlendirmeye alan bir sosyal medya platformudur.

Bu sebeple henüz test aşamasında olan 1 dakikalık story paylaşımları şayet efektif şekilde çalışır ve kullanıcı deneyimini arttırırsa herkes tarafından erişilebilir olacak. Ancak olası problemler ve tercih edilmemesi gibi ihtimallere karşın bu uygulamanın yayınlanmama ihtimali de mevcut.

Reels 60 Saniye Neden Olmuyor?

Reels 60 Saniye Neden Olmuyor

Reels 60 saniye neden olmuyor konusu yayınlanan içeriğe göre değişiklik gösterebiliyor. Bunun en net çözümünün ise Reels kısmında müzik ikonuna tıklayarak süreyi arttırmak olduğu biliniyor. Süre arttığı için ekrandaki video da doğal olarak süre kadar artış gösterecektir. Bu da kullanıcıların hazırladığı 60 saniyelik içeriklerin bir anda kesilmemesinin tek çözüm yolu olarak kabul ediliyor.

İnstagram 60 Saniye Video Nasıl Yüklenir?

İnstagram 60 saniye video nasıl yüklenir konusu özellikle son dönemde içerik üreticileri arasında çok popüler hale gelmiştir. 60 saniyelik videoların üretkenliği ve içeriklerin kalitesini doğrudan arttırdığı düşünülüyor. Bu sebeple birçok kişi 60 saniyelik video yüklemenin yollarını arıyor. Bunun için en iyi yol Reels paylaşırken müziğin süresini uzatmaktır.

Instagram Hesabım Çalındı Formu (İnsta Kurtarma)

Instagram Hesabım Çalındı 2023 – Kolayca Instagram Hesabınızı Geri Alın