İlk Evim Konut Finansman Paketi Ziraat Bankası

İlk evim konut finansman paketi Ziraat Bankası hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. İlk evim konut finansman paketi veren bankalar işte detaylar.

İlk evim konut finansman paketi Ziraat Bankası, ülkemizde yaşanan enflasyon nedeniyle her şeye zam gelmiştir. Pandemiden önce satın alabileceğiniz evler artık hayal olmuştur. Ev fiyatlarının bu kadar artmasının ardından Başbakan Erdoğan’ın yaptığı konuşmada ev sahibi olmak isteyen kişilere konut finansman paketi açıklanmıştır. İlk evim konut finansman paketinde 3 ayrı paket açıklanmıştır. Birçok vatandaş konut finansman paketinin ne olduğunu merak etmeye başlamıştır.

  • İlk evim konut finansman paketinde kamu bankaları tarafından verilecektir. Ziraat Bankası kamu bankalarından biri olduğu için başvuruda bulunabilirsiniz. 2 milyon liraya kadar kredi çekebilirsiniz. İlk evim finansman paketinde birinci paket ile 10 vade ile 0.99 faiz oranı uygulanacak ve uygun fiyata hayalinizdeki eve sahip olabileceksiniz.
  • İlk evim finansman paketinde ikinci paket ise döviz kurlarında yatırımları olan kişiler içindir. Altın ve dolarda yatırımı olan kişilerin ev fiyatının yarısı olacak şekilde 1 Nisan tarihine kadar satmaları gerekir. Böylece düşük faiz seçeneği ile ev sahibi olabilirsiniz. 10 yıl vade ile %0.89 faizle ev sahibi olabilirsiniz
  • Üçüncü paket ise Kobi ve Kobi dışı inşaat firmalarının yaralanabileceği bir pakettir. Tamamlanamayan inşaatların tamamlanması amaçlardan biridir. 20 milyar lira yarılan bu pakette 1 yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutma karşılığında verilecektir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları

İlk Evim Konut Finansman Paketi Veren Bankalar

Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla birçok kişi müjdeli haberin sevincini yaşamaktadır. İlk evini satın alacak kişiler için uygun faiz oranı ile evlerini satın alabileceklerdir. İlk evim konut finansman paketini veren bankalar ise merak konusu olmaya başlamıştır. İlk eviniz için başvurabileceğiniz konut finansman paketini şu bankalara giderek alabilirsiniz.

  • Erdoğan’ın açıklamasına göre bu paketten kamu kurumlarına bağlı olan bankalardan alabileceğinizi açıklamıştır. Kamu bankaları ise şu şekildedir; Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank.
İlk Evim Konut Finansman Paketi Başvuru

İlk Evim Konut Finansman Paketi Başvuru

İlk evini alacak kişilere devlet destek olacağını ve düşük faiz oranlarıyla istediğiniz eve sahip olacağınızı açıklanmıştır. 0.99 faiz oranı ile ev sahibi olmak istiyorsanız bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Sizler için başvuru şartlarını ve nasıl başvuru gerçekleştirebileceğinizi ele aldık. İşte başvuru şartları şu şekildedir;

  • İlk evim konut finansman paketine başvurmanız için kişilerin evi olmaması ve ilk defa ev alacak olmaları gerekmektedir. Alınan evin de sıfır olması da başvuru şartları arasında yer almıştır. Kredi notu iyi olan kişiler krediye Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank’a giderek başvuruda bulunabilirler.

İlk Evim Konut Finansman Paketi Peşinat

Beklenen müjdeli haber sonunda gelmiştir. Ev fiyatlarının bu kadar yüksek olmasından dolayı birçok kişi evlerini alamamaktadır. İlk evim konut finansman paketinde 3 tane paket bulunmaktadır. Gelin paketlere bakalım. İlk paket olarak karşımıza çıkan 10 ay vadeyle 2 milyon liraya kadar kredi imkanı sağlanacaktır. Faiz oranı 0.99 uygulanacaktır. Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank’a giderek bu paketten faydalanabilirsiniz. Peki peşinat ile alabileceğiniz ikinci pakete bir bakalım.

  • İkinci paket ise döviz, altın varlıklarının dönüşmesine yönelik yapılan bir pakettir. Birinci ve ikinci el konutlarda bu paketin içinde yer almaktadır. 1 Nisan tarihinden önce açılmış döviz hesabından konut değerinin yarısı kadar dövizlerin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına satılması durumunda bu paketten faydalanabileceklerdir. Bu paketten yararlanmak için 2022 yılından önce döviz hesabınızın olması gerekmektedir. İkinci pakette de 2 milyon liraya kadar kredi verilecek olup 10 yıl vadeyle sahip olabilirsiniz. Bu pakette faiz oranı 0.89 olmaktadır.

İlk Evim Konut Finansman paketi hakkında düşüncelerinizi ve merak ettiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ziraat KMH Bloke Kaldırma

EFT İptal Etme Ziraat

Ziraat Bankası Kullandırım Talebi Alındı Ne Demek

Vakıf Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu