Ziraat Bankası ilk ev alacaklara özel olarak “İlk Evim Konut Finansman Paketi” sunmaktadır. Bu paket kapsamında, ilk kez ev alacaklara, 120 aya kadar vadeli olarak, %0,69 faiz oranıyla konut kredisi verilmektedir.

 • İlk evim konut finansman paketinde kamu bankaları tarafından verilecektir. Ziraat Bankası kamu bankalarından biri olduğu için başvuruda bulunabilirsiniz. 2 milyon liraya kadar kredi çekebilirsiniz. İlk evim finansman paketinde birinci paket ile 10 vade ile 0.99 faiz oranı uygulanacak ve uygun fiyata hayalinizdeki eve sahip olabileceksiniz.
 • İlk evim finansman paketinde ikinci paket ise döviz kurlarında yatırımları olan kişiler içindir. Altın ve dolarda yatırımı olan kişilerin ev fiyatının yarısı olacak şekilde 1 Nisan tarihine kadar satmaları gerekir. Böylece düşük faiz seçeneği ile ev sahibi olabilirsiniz. 10 yıl vade ile %0.89 faizle ev sahibi olabilirsiniz
 • Üçüncü paket ise Kobi ve Kobi dışı inşaat firmalarının yaralanabileceği bir pakettir. Tamamlanamayan inşaatların tamamlanması amaçlardan biridir. 20 milyar lira yarılan bu pakette 1 yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutma karşılığında verilecektir.

Yeni evim kredisi hesaplama

Ziraat Bankası İlk Ev

Yeni evim kredisi hesaplamak için aşağıdaki formül kullanılabilir:

Aylık taksit = (Kredi tutarı * Faiz oranı * (1 + Faiz oranı)^(Vade sayısı)) / ((1 + Faiz oranı)^(Vade sayısı) – 1)

Bu formülü kullanarak, aşağıdaki değerleri girerek aylık taksit tutarını hesaplayabilirsiniz:

 • Kredi tutarı: Kredi kullanmak istediğiniz miktarı girin.
 • Faiz oranı: Kredinin faiz oranını girin.
 • Vade sayısı: Kredinin vade süresini girin.

Örneğin, 500.000 TL kredi kullanmak istediğinizi, faiz oranının %0.69 olduğunu ve vade süresinin 120 ay olduğunu varsayalım. Bu durumda, aylık taksit tutarınız şu şekilde olacaktır:

Aylık taksit = (500.000 * 0.0069 * (1 + 0.0069)^(120)) / ((1 + 0.0069)^(120) - 1)
Aylık taksit = 4.859,43 TL

Bu formül, sabit faizli krediler için geçerlidir. Değişken faizli krediler için, faiz oranı yerine aylık maliyet endeksi (AYME) kullanılmalıdır.

Yeni evim kredisi hesaplarken, aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmanız önemlidir:

 • Kredinin faiz oranını ve vade süresini dikkatlice seçin.
 • Kredinin aylık taksitlerini, gelirinize göre ayarlayın.
 • Kredinin toplam maliyetini, taksit tutarının yanı sıra, kredi tahsis ücreti, dosya masrafı ve diğer masrafları da göz önünde bulundurarak hesaplayın.

Kredi başvurusu yapmadan önce, farklı bankaların faiz oranlarını ve vade sürelerini karşılaştırmanız faydalı olacaktır.

İlk Evim Konut Finansman Paketi Veren Bankalar

Ziraat Bankası İlk Ev

Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla birçok kişi müjdeli haberin sevincini yaşamaktadır. İlk evini satın alacak kişiler için uygun faiz oranı ile evlerini satın alabileceklerdir. İlk evim konut finansman paketini veren bankalar ise merak konusu olmaya başlamıştır. İlk eviniz için başvurabileceğiniz konut finansman paketini şu bankalara giderek alabilirsiniz.

 • Erdoğan’ın açıklamasına göre bu paketten kamu kurumlarına bağlı olan bankalardan alabileceğinizi açıklamıştır. Kamu bankaları ise şu şekildedir; Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank.

İlk Evim Konut Finansman Paketi Başvuru

İlk Evim Konut Finansman Paketi Ziraat Bankası

İlk evini alacak kişilere devlet destek olacağını ve düşük faiz oranlarıyla istediğiniz eve sahip olacağınızı açıklanmıştır. 0.99 faiz oranı ile ev sahibi olmak istiyorsanız bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Sizler için başvuru şartlarını ve nasıl başvuru gerçekleştirebileceğinizi ele aldık. İşte başvuru şartları şu şekildedir;

 • İlk evim konut finansman paketine başvurmanız için kişilerin evi olmaması ve ilk defa ev alacak olmaları gerekmektedir. Alınan evin de sıfır olması da başvuru şartları arasında yer almıştır. Kredi notu iyi olan kişiler krediye Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank’a giderek başvuruda bulunabilirler.

İlk Evim Konut Finansman Paketi Peşinat

Beklenen müjdeli haber sonunda gelmiştir. Ev fiyatlarının bu kadar yüksek olmasından dolayı birçok kişi evlerini alamamaktadır. İlk evim konut finansman paketinde 3 tane paket bulunmaktadır. Gelin paketlere bakalım. İlk paket olarak karşımıza çıkan 10 ay vadeyle 2 milyon liraya kadar kredi imkanı sağlanacaktır. Faiz oranı 0.99 uygulanacaktır. Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank’a giderek bu paketten faydalanabilirsiniz. Peki peşinat ile alabileceğiniz ikinci pakete bir bakalım.

 • İkinci paket ise döviz, altın varlıklarının dönüşmesine yönelik yapılan bir pakettir. Birinci ve ikinci el konutlarda bu paketin içinde yer almaktadır. 1 Nisan tarihinden önce açılmış döviz hesabından konut değerinin yarısı kadar dövizlerin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına satılması durumunda bu paketten faydalanabileceklerdir. Bu paketten yararlanmak için 2022 yılından önce döviz hesabınızın olması gerekmektedir. İkinci pakette de 2 milyon liraya kadar kredi verilecek olup 10 yıl vadeyle sahip olabilirsiniz. Bu pakette faiz oranı 0.89 olmaktadır.

İlk Evim Konut Finansman paketi hakkında düşüncelerinizi ve merak ettiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Ziraat Bankası 0.69 konut kredisi şartları nelerdir?

Kredi başvurusu yapan kişinin, kredi kullanacağı tarihte 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
Kredi başvurusu yapan kişinin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir.
Kredi başvurusu yapan kişinin, düzenli gelire sahip olması gerekir.
Kredi başvurusu yapan kişinin, kredi kullanacağı konutun tapusunun üzerinde kayıtlı olmaması gerekir.

Ziraat Bankası 0.99 konut kredisi veriyor mu?

Ziraat Bankası, ilk kez ev alacaklara 0.69 faiz oranıyla konut kredisi vermektedir.
VakıfBank
Halkbank
Garanti BBVA
Yapı Kredi
Akbank

Ilk kez ev alacaklara 0.99 kredi hangi banka?

İlk kez ev alacaklara 0.99 faiz oranıyla konut kredisi veren bankalar arasında VakıfBank, Halkbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi ve Akbank yer almaktadır. Bu bankalar, ilk kez ev alacaklara, 120 aya kadar vadeli olarak, 0.99 faiz oranıyla konut kredisi vermektedir.

0.69 faizli konut kredisi hangi banka veriyor?

0.69 faizli konut kredisi veren tek banka Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası, ilk kez ev alacaklara, 120 aya kadar vadeli olarak, 0.69 faiz oranıyla konut kredisi vermektedir.