İngiltere Saat Kaç? (Ne Kadar Zaman Farkı Var?)

İngiltere saat kaç? sorusunun yanıtına doğrudan yazımızın devamında yer verdik. Güncel saat sayacı ile İngiltere’de saatin kaç olduğunu öğrenmek istediğiniz her an sayacımızı kontrol edebilirsiniz. İngiltere konumunda değişen saat bilgisine ulaşarak ülkeler arası iletişim benzeri durumlarda saat bilgisini hesaplayabilirsiniz.

İngiltere’de saatin kaç olduğunu bilmek kimi zaman iletişim kurarken kimi zaman da ulaşımda varış saatini hesaplarken önemlidir. İngiltere konumunda saatin kaç olduğu bilgisi ve İngiltere’nin saat dilimi bilgisine yazımızda ulaşabilirsiniz.

Londra’da Saat Kaç

Londra’da saat Türkiye’ye oranla 2 saat geriden gelmektedir. Tüm İngiltere’de olduğu gibi Londra’da da saat farkı Türkiye ile 2 saattir. Londra’da saatin kaç olduğunu öğrenmek için İngiltere’deki saati gösteren sayacımızı takip edebilirsiniz. Londra’nın saati Türkiye’deki saatten 2 saat geridir. Saat hesaplamasını kendiniz yapabilir ya da doğrudan aşağıdaki sayacı kontrol edebilirsiniz.

İngiltere’de Şu An Gece mi Gündüz mü

İngiltere’de saat kaç türkiye

İngiltere’de şu an gece mi yoksa gündüz mü sorusunun yanıtını bulmak için Türkiye saati ile zamanı kontrol etmelisiniz. İngiltere, Türkiye’den 2 saat daha geç güne başlamaktadır. Bu nedenle de İngiltere’de şu an gece ya da gündüz olup olmadığını anlamak için kendi saatinizi kontrol etmeniz gerekir. Bir örnek ile açıklayalım.

Şu an saatiniz 15.00 gösteriyor olsun. İngiltere’de gündüz ya da gece olup olmadığını merak ediyorsanız saatten 2 saati çıkarmalısınız. Türkiye’de saat 15.00 iken İngiltere’de saat 13.00 olacaktır. Başka bir ifade ile gündüz olacaktır. İngiltere’de gece ya da gündüz olma durumunu saatinizi kontrol ederek bu şekilde tespit edebilirsiniz.

İngiltere Hangi Saat Diliminde

İngiltere GMT+1 saat dilimini kullanmaktadır. Saat dilimleri bölgelere göre Dünya’nın şekli nedeni ile oluşturulan zamanı kolay hesaplamaya yarayan bir yöntemdir. Saat dilimlerinin ülkeden ülkeye de çeşitlenmesi ülkelerin konumları ile ilişkilidir.

İngiltere GMT+1 saat diliminde bulunmaktadır. Türkiye’ye göre saat farkı 2 saattir. İngiltere Türkiye’den 2 saat geride güne başlamakta ve günü 2 saat daha geç bitirmektedir. Türkiye’nin bulunduğu saat dilimi GMT+3’tür. İngiltere’nin bulunduğu saat dilimi ise GMT+1 olduğundan arada 2 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. 


Daha fazla ilgili içerik;

Ingiltere’de şu an Türkiye saati ile saat kaç?

İngiltere, Türkiye’den 3 saat geridedir. Bu nedenle, Türkiye’de saat 11:00 ise, İngiltere’de saat 8:00’dir.

İngiltere kaç saat geri?

Londra, İngiltere’nin başkentidir. Bu nedenle, Londra da İngiltere ile aynı saat dilimindedir. Yani, Londra’da da saat Türkiye’den 3 saat geridir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥