Instagram Hesabım Çalındı 2023 – Kolayca Instagram Hesabınızı Geri Alın

Instagram hesabım çalındı nasıl geri alacağınız veya neler yapabileceğinizi anlatıyoruz. Çalınan Instagram hesabı kurtarmak için ne yapmalıyım? Instagram hesabım çalındı mail ve telefon numarası değiştirildi geri alabilir miyim?

Instagram Hesapları yeterince güvenlikli şifreler koyulamadığı için çalınma vakaları yaşanabiliyor. Instagram hesabım çalındı diyen kullanıcılar ise bu sorunu nasıl çözeceğini tam olarak bilmediğinde büyük bir problem yaşayabiliyor. Instagram şifreniz değiştirildiğinde şu adımları uygulayarak rahatça instagram hesabınızı kurtarabilirsiniz;

 • Öncelikle İnstagram uygulamanızı açın
 • Giriş yapmak için yardım al butonu göreceksiniz o butona tıklayın.
 • Önümüze gelen ekranda e-mail adresinizi, telefon numaranızı veya daha değiştirilmediyse kullanıcı adınızı yazabilirsiniz.
 • Bu adımı geçtikten sonra çeşitli adımlar ile kod gönderme seçenekleri çıkacaktır. Bunlardan birisini seçerek gerekli yenileme kodunu alabilirsiniz.
 • Eğer seçeneklerden hiç birine erişiminiz yok ise ‘’daha fazla yardım al’’ butonuna tıklayabilir, instagramın sizden istedikleri bilgileri tam ve eksiksiz olarak instagrama gönderip gelecek kodu bekleme geçebiliriz.
 • İnstagramdaki yoğunluğa bağlı olarak cevap maili 1 hafta içerisinde size gelecek ve hesabınıza tekrardan erişim sağlayabileceksiniz.

Instagram Hesabım Çalındı Telefon Numaram Değiştirildi, Mail Adresi İle Instagram Hesabı Geri Al

Instagram hesabım çalındı telefon numaram değiştirildi diyorsanız eğer yukarıda ki adımlarla sorununuza çözüm bulamazsanız. İnstagram hesabınızın telefon numarası değiştirildiyse eğer aşağıda sizin için hazırladığımız rehberdeki adımları takip ederek hesabınızın kontrolünü tekrardan elinize alabilirsiniz.

İnstagram Hesabım Çalındı Telefon Numaram Değiştirildi sorunu çözümü;

 • Tarayıcınızı açıp adres çubuğuna help.instagram.com bu adresi yazıp girin.
 • Karşınıza İnstagram Hesabım Donduruldu diye bir sayfa gelecek. Bu sayfada size sunduğu seçeneklerden ‘’hayır’’ seçeneğini seçerek ‘’gönder’’ butonuna basıyoruz.
 • Gönder butonuna bastıktan sonra karşınıza sizden hesabın bilgilerinin istendiği bir ekran ile karşılaşacaksınız. Doldururken e-mail kısmına o anda kullandığınız e-maili değil instagrama kayıt olurken girdiğiniz e-maili girin. Kalan bilgileri de doğru olacak şekilde doldurup ‘’gönder’’ butonuna basın.
 • Gönder butonuna bastıktan sonra ülke bölümünde ülkenizi Türkiye olarak seçmeniz gerekmektedir. Ülke olarak Türkiye’yi seçtikten sonra formu başarı ile göndermiş olacaksınız.
 • Formu başarı ile gönderdikten sonrainstagram size yoğunluğuna bağlı olarak 24 saat içerisinde cevap maili gönderecek ve bu mailde bir kod bulunacak. Bu kodun ve yüzünüzün görüneceği şekilde bir selfie çekilmenizi ve instagrama bildirmeniz istenecek sizden.
 • Instagramın bu istediğini yaptıktan sonra 1 hafta içerisinde size kurtarma kodu gönderecekler. Bu kodla hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
Instagram hesabım çalındı telefon numaram değiştirildi
Instagram hesabım çalındı telefon numaram değiştirildi

Instagram Hesabım Çalındı Formu 2023 – Instagram Müşteri Hizmetleri

Instagram hesabı çalışan kişilerin en sık sorduğu sorulardan birisi ise Intagram Hesabım Çalındı Formu olmaktadır. Instagram formunu sizler için yukarıda belittik. Belirttiğimiz form adresine tıklayarak formu doldurup instagram ile iletişime geçip destek alabilirsiniz.

Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım?

Hesabınızı çalan kişi telefon numarası mail adresinizi değiştirmediyse bir şansınız var demektir. Kullanıcı adınızı değiştirmiş ise giriş bölümüne mail adresinizi yazın ve “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayın şifreyi değiştirmek için mail adresinize gelen kod ile işlemini halledebilirsiniz.

Çalınan Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Çalınan eski instagram hesabı kapatmak için yapmanız gereken “Instagram yardım” merkezine giderek bildirmeniz ve sonrasında yeni bir hesap açarak eski hesabınızın sizi taklit ettiğini belirterek şikayet oluşturmanız.

Instagram Hesap Açma – Kolay Instagram açma, Telefon Numarası

Instagram Hesap Kilitlenmesi Nasıl Açılır 

Instagram Hesap Çalma Önleme – Hesabı Çalınmaması İçin Güçlendirme

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr