Instagram Aramalar Geçimişi Nasıl Silinir

Instagram aramalar nasıl silinir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Instagram arama önerisi silme işte detaylar.

Instagram aramalar nasıl silinir birçok kişi tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Zira bir kişinin Instagram hesabında hangi sorgulamaları araştırdığını göstermektedir. Bu ekrana bilindiği üzere keşfet üzerinden giriş yapılır.

Sorgulamaları görmek için arama yerine dokunmak yeterlidir. Ardından son girilen başta olmak üzere hepsi görüntülenecektir. Eğer bir kişiye telefonunuzu vermişseniz ve Instagram’a giriş için şifre koymamışsanız, arama geçmişinizi kolayca görebilir.

Dolayısıyla başta yeni kullanıcılar olmak üzere birçok kişi bunu silmenin farklı yollarını araştırmaktadır. Bunun için profil sayfasından tüm sorunlar çözülebilmektedir.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır?

Instagram gizlilik hesap görme

Instagram Arama Önerisi Silme

Instagram arama önerisi silme kolayca yapılabilir. Bunun için ilk olarak Instagram’a giriş yapmış olmanız gerekir. Ardından şu işlemleri takip ederek sonuç almanız mümkündür;

  • Sağ alttan profilinize girin.
  • Sağ üst köşeden ayarlar ekranına girin.
  • Güvenlik bölümüne girin.
  • Arama geçmişini temizle seçeneğine tıklayın.
Instagram aramalar nasıl silinir 1
Instagram aramalar nasıl silinir 1

Instagram profilden sağ üstteki seçenekler çubuğuna tıkladığınızda yukarıda gördüğünüz ekran karşınıza çıkacaktır. Açılan ekran üzerinde ‘ayarlar’ seçeneğini seçip 2. adıma geçiniz.

Instagram aramalar nasıl silinir 2
Instagram aramalar nasıl silinir 2

‘Ayarlar’ seçeneğinden sonraki adım ‘güvenlik’ seçeneğidir.

Instagram aramalar nasıl silinir 3
Instagram aramalar nasıl silinir 3

Son olarak ‘güvenlik’ seçeneğinden sonra açılan sayfada ‘arama geçmişi’ seçeneğini seçiniz ve geçmişi temizleyiniz.

Ancak bazılarını silmek istiyorsanız doğrudan keşfet ekranına gidebilir, arama kısmına dokunarak silmek istediklerinizin karşısında çarpı işaretine dokunabilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Silinmiyor

Instagram arama geçmişi silinmiyor hatası birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bunun en büyük nedeni silmek için ne yapılması gerektiğinin bilinmemesidir. Eğer tüm aşamalar doğru bir şekilde takip edilirse, istediğiniz kısa sürede gerçekleşecektir.

Eğer çarpı işareti üzerinden silmeye çalışıyorsanız ancak profile giriş yapıyorsa bunun anlamı çarpıya dokunmadığınızdır. Tekrar tekrar denemek size çözüm getirecektir.

Instagram Arama Geçmişi Görme

Instagram arama geçmişi görme için sadece keşfet üzerinde bulunan aramalar üzerine tıklamanız gerekir. Ardından silinmeyen tüm geçmişi görmeniz mümkündür. Ancak silindikten sonra görülmesi mümkün olmaz.

Ancak keşfet önerileri arama sonuçlarına göre de şekillendiği için, kişilerin keşfet bölümünü incelemek bir fikir verebilir.

Instagram Harf Geçmişi Silme 2021

Instagram’da harf üzerinden yapılan aramaların nasıl silineceği birçok kişi tarafından incelenmektedir. Instagram harf geçmişi silme 2021 için güvenlik menüsü üzerinden arama geçmişini silmek, kısa sürede çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

İnstagram’da Görüntülü Ve Sesli Arama Nasıl Silinir

Sesli ve görüntülü aramalar günümüzde birçok Instagram kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır. Bunların silinmesi için Direct Message üzerinden ilgili konuşmaları silmek, kısa sürede çözüm bulmanıza yardım edecektir.

Instagram pp büyütme

Instagram sende ekle nasıl yapılır

googlehaberler