Instagram’da bir hikayeye erişmeye çalışırken “Bu hikayeye erişilemiyor” hatasıyla karşılaşmanız çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

Son zamanlarda birçok kişinin hayatında sosyal medya önemli bir yere sahip olmaya başladı. Milyonlarca kullanıcının hayatını paylaştığı, sevdikleriyle iletişime geçtiği Instagram platformunda hikaye paylaşabilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar hikayeye erişilemiyor hatasıyla karşı karşıya kalır. Bu durum sizden kaynaklı değil hikayeyi atan kişiden kaynaklıdır. Hikayesini attıktan sonra sildiyse ya da sizi hikayelerini görmemeniz için sonradan gizlediyse Instagram hesap görüntülemesinde bu hata karşınıza çıkabilir. Tabi internet bağlantınızda herhangi bir sorun yoksa bu durumlar asıl sebepleri olarak bilinir.

Bu Hikayeye Erişilemiyor Neden?

Bu Hikayeye Erişilemiyor Neden

Instagram hesabınız askıya alınmadıysa ya da internet bağlantınızla yaşadığınız bir problem yoksa hikayeye erişilemiyor sorunun bazı nedenleri olabilir. Sizden kaynaklı oluşabilecek sorunları kontrol etmeniz gerekir. Eğer Instagram’da hikaye görüntüleme sorunu sizden kaynaklı sorun yoksa hikayeye erişememe sorunuzun nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Instagram hikayesini karşı taraf attıktan sonra sildiyse,
  • Instagram hikayesini görmemeniz için hikayelerini size gizlediyse,
  • Hikaye paylaşıldıktan sonra sunucu da hata oluştuysa bu sorun karşınıza çıkabilir.

Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası

Instagram kullanıcıların sıkça karşı karşıya kaldığı hatalar arasında yer alır. Bu hatanın nedeni bularak düzeltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hatanın ortaya çıkmasına sebep olacak nedenlerden biri internet bağlantınız ya da uygulamanın güncel olmaması olarak sıralanır. Ancak hikayeye erişilemiyor hatası genellikle bu sebeplerden dolayı ortaya çıkmaz.

Hatanın karşınıza çıkma nedeni birçok kullanıcıda aynıdır. Genellikle karşı taraf hikayeyi attıktan sonra siler. Hikayeyi ana sayfanızda görseniz bile tıkladığınız zaman hikayeye ulaşamazsınız. İşte karşı tarafın hikayesini silmesi üzerine bu sorun karşınıza çıkar. Bu durumda ise düzeltmek için yapabileceğiniz herhangi bir yöntem yoktur.

Bu Hikayeye Erişilemiyor Ne Demek?

Bu Hikayeye Erişilemiyor Ne Demek

Bu hikayeye erişilemiyor sorunu karşı tarafın hikayesinde sorun oluştuğunu, sildiğini ya da sizi engellediği anlamlarını taşır. Genellikle bu hata karşı tarafın hikayesini yükledikten sonra silmesinden dolayı karşınıza çıkar. Instagram uygulamasından ya da sizden kaynaklı bir sorun değildir. Bu durumu anlamak için başka hesaptan Instagram hikayesine gizlice bakabilirsiniz. Eğer öne çıkanlarda bu hikayeye erişilemiyor hatasını görürseniz uygulamanın çökmesi ya da karşı tarafın sizi engellediği anlamlarına gelir.

Instagram bu hikayeye erişilemiyor hatası hakkında yaşadıklarınızı ve sorularınızı bize ulaştırmayı unutmayın.

2 Comments

  1. Başka bir hesaptan ya da üçcüncül bir uygulama üzerinden hikayesinin durup durmadığına bak. Eğer hikayesi duruyorsa seni engellemiştir. Durmuyorsa sonradan vazgeçip hikayeyi kaldırmıştır.

  2. Instagram hikayesini görüntüledikten sonra tekrar girmek istediğimde bu hikayeye erişilemiyor hatası ile karşı karşıya kaldım. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim acaba beni mi engelledi engellediyse nasıl öğrenirim neolur bana yardımcı olun lütfennn

Leave A Reply