Instagram hikayesine gizlice bakmak son zamanlarda hikayeleri merak eden ancak hikayeye görüldü atmak istemeyen herkes tarafından merak ediliyor. Instagram hikayesine gizli bir şekilde bakmak istiyorsanız kullanabileceğiniz ilk yöntem internetinizi kapatmak olmalıdır.

İnternetiniz kapalıyken ilk 3 hikayeyi görebilirsiniz. Gördüğünüze dair bilgi de teknik olarak internet olmadığından paylaşılamaz. Başka yolları ve pratik hikayeye bakarken görüntülenmeme yollarını yazımızın devamında sizler için derledik.

Instagram’da Birinin Hikayesine Baktığımı Görmesin

Instagram Hikayesine Gizlice Bakmak

Instagram’da birinin hikayesine baktığımı görmesin.” Diyorsanız hikayeye baktığınızı gizlemenin bazı yolları bulunuyor. Bu yollardan bazıları sizin kullanıcı bilgilerinizi isterken bazıları istemez. Yazımızın devamında hangi yollar ile hikayeye baktığınızın görünmemesini sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hikayeye baktığınızı gizlemek için tercih edebileceğiniz yollar;

  • Görüldü bilgisinin paylaşılmasını engelleyen uygulamalardan birini kullanmak.
  • İnternet sitelerinden faydalanarak hikayeyi izlemek.
  • Chrome eklentisinden faydalanarak hikayeyi izlemek.

Instagram Story Gizlice Bakma IOS

Instagram story gizlice bakma IOS işletim sistemcili cihazlar için oldukça işe yarar bir uygulama mevcut. Uygulama adı ise Followly: Raporlar ve Analizler. Bu uygulamayı indirdikten sonra story izledikten sonra izlediğinize dair bilginin story sahibine iletilmesini kolayca engelleyebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır. Telefonunuza uygulama indirmek istemiyorsanız bir internet sitesinden de faydalanabilirsiniz. İnternet sitesinden öğrenmek için ise mutlaka hesap herkese açık olmalıdır.

İnternet sitelerinin gizlice hikayeye bakmak için kullandığı yöntemin işe yaraması için hesabın herkes tarafından görüntülenebilen bir Instagram hesabı olması gerekir.

Hesap başkaları tarafından da görüntülenebilecek şekilde açık bir hesap ise doğrudan StoriesIG.me adlı siteye giderek hikayesini görmek istediğiniz kişinin kullanıcı adı bilgisini yazın. Ardından kullanıcı adını yazdığınız kişinin profiline ulaşacaksınız.

Son 24 saat içerisinde paylaşılmış olan hikayelere kolayca ulaşabilirsiniz.  Kimlik bilgisi göstermeden kolay ve hızlı bir şekilde işlem sonlanacaktır.

Instagram Gizlice Hikayeye Bakma Uygulaması

 Instagram gizlice hikayeye bakma uygulaması Android kullanıcılar için Story Savar; IOS kullanıcıları için ise Followly: Raporlar ve Analizler uygulamasıdır. İki uygulama da aktif bir şekilde çalışmaktadır. Uygulamaların çalışma prensibi sizin için kullanıcı adı ve şifre bilginizi istediğini de söylemek gerek.

Başka kullanıcıların hikayelerini gizlice izlemek için hızlı bir şekilde uygulamaları indirebilir ya da yazımızın üst kısmında bulunan internet siteleri üzerinden hikaye bilgisine ulaşabilirsiniz. İnternetten baktığınızda kendi kullanıcı adı ve şifre bilginizi de vermeniz gerekmez. 

Instagram Story İzleyip Görünmeme

Instagram story izleyip görünmeme için uygulamanız gereken yöntemleri sizin için derledik. Hikayeleri izlerken izlediğiniz bilgisini saklamanın en kolay yollarını 3 kategoride deneyebilirsiniz. Telefonunuza uygulama indirebilir, internet üzerinden sitelerden faydalanabilir ya da internet eklentisi kullanabilirsiniz.

Hikaye izlediğinizi gizlemek için kullanabileceğiniz yollar aslında sandığınızdan çok daha kolay uygulanabilmektedir. Telefonunuza uygulama indirmek kullanıcı adı bilgisini verme gerekliliği nedeni ile tercih edilmiyor. Bunun yerine internet sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Hikayesine baktigini gizleme

Instagram’da hikaye izlemeyi gizlemek için iki yol vardır:

1. Hikaye izlemeyi gizleme ayarı yapmak

Bu ayarı yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Profil sayfanızı açın.
  3. Profil fotoğrafınızın altındaki “Profili Düzenle” düğmesine dokunun.
  4. “Gizlilik” bölümüne dokunun.
  5. “Hikaye” bölümüne dokunun.
  6. “Hikayemi kimler görebilir?” seçeneğine dokunun.
  7. “Sadece ben” seçeneğini seçin.

Bu ayarı yaptıktan sonra, hikayelerinizi yalnızca siz görebileceksiniz. Hikayelerinizi yalnızca belirli kişilerle paylaşmak istiyorsanız, “Seçilmiş kişiler” seçeneğini seçebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Instagram Hikaye İzleme Nasıl Gizlenir?

Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
Profil sayfanızı açın.
Profil fotoğrafınızın altındaki “Profili Düzenle” düğmesine dokunun.
“Gizlilik” bölümüne dokunun.
“Hikaye” bölümüne dokunun.
“Hikayemi kimler görebilir?” seçeneğine dokunun.
“Sadece ben” seçeneğini seçin.

Hikayeye Anonim Bakma Ne Demek?

Hikayeye anonim bakmak, hikayeyi kimin izlediğinin görünmesini engellemektir. Bu, hikayeleri gizlice izlemenize olanak tanır.

Instagram Hikaye İzleyen Görünüyor mu?

Varsayılan olarak, Instagram hikaye izleyenleri gösterir. Ancak, hikaye izlemeyi gizleyerek hikayelerinizi yalnızca belirli kişilerle paylaşabilirsiniz.