Instagram Çökmesi Nasıl Düzeltilir – Instagram Aero Çökme Sorunu

Sosyal medya uygulamasından biri olan Instagram zaman zaman çökme sorunu ile karşı karşıya gelir. Instagram çökmesi nasıl düzeltilir sorusunun yanıtını merak ediyorsanız sizin için ele aldık.

Instagram her geçen gün kullanıcı sayısı artan uygulamalardan biridir. Kullanıcıların yoğun bir şekilde artması, güncellemelerin gelmesi, uygulamada yaşanan problem ya da kullanıcıdan kaynaklı problemlerde çökme sorunu meydana gelir. Giriş yapamıyorum, akış yenilenmiyor ya da hikaye paylaşamıyorum diyorsanız Instagram çökmüş olabilir. Çökme sorunu yaşadığınız zaman düzeltmek için alttaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını yeniden başlatabilir, ön belleği temizleyebilir ya da uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz,
  • Arka planda çalışan uygulamaların hepsini kapatın. Çünkü arka planda çalışan uygulamalar Instagram uygulamasını kullanıyorsa çökmeye sebep olur.
  • Vpn kullanarak Instagram akış yenileme, mesaj gönderememe gibi durumları ortadan kaldırabilirsiniz.

Aero Instagram Çökme Sorunu

Aero instagram çökme sorunu

Aero Instagram, Instagram uygulamasında görmediğiniz ve rahatsız olduğunuz özellikleri kaldırılarak mükemmel deneyim yaşamınızı sağlıyor. Ancak birçok kullanıcı özellikle güncelleme yaptıktan sonra Aero Instagram uygulamasına giremediğini dile getirmiştir.

Her güncellemede aynı sorunu yaşıyorsanız eski sürüme dönmeniz de fayda var. Yeni bir sürüm çıkana kadar eski sürüm kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni sürüme güncellendiği zaman maalesef Instagram akış yüklemesinde, mesajlarda ve hikaye eklemelerinde sorun yaşayabilirsiniz.

Instagram Aero Yüklenmedi Hatası

Instagram Aero son zamanlarda birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Aero Instagram yani AeroInsta olarak bilinen uygulamayı cihaza yüklemek için Apk dosyasına ulaşmanız gerekir. Apk dosyası halinde cihazınıza yükleyebildiğiniz Instagram Aero çoğu kullanıcılarda yüklenmedi hatası ile karşı karşıya bıraktı. Peki bu sorunu çözmek için ne yapabilirsiniz.

  • Instagram Aero yüklenirken cihazda antivirüs gibi uygulama varsa pasif hale getirilmelidir.
  • App Store ya da Google Play Store’da yer alan Protect ekranına ulaşarak cihazı güvenli tehditlere karşı tara seçeneğini kapatın.
  • Hala yüklenme hatası alıyorsanız uygulama için yeterli depolama alanınızın olup olmadığını kontrol edin.
  • Apk dosyası içerisindeki dosyalarda yazılımsal bir sorun olabileceğinden dosyayı kontrol edin.
  • Cihazınızın için uyumlu sürüm olup olmadığını kontrol edin. Sürüm için gerekli cihaz yeterliliğini kontrol edin.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥