Instagram Ebeveyn Kontrolü Geliyor

Instagram tüm dünyada kullanılan ve milyarlarca kullanıcı sayısına sahip bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagram platformunun daha güvenilir bir hale gelmesi için birçok özellik devreye girmektedir. Instagram ve Facebook gibi platformlarının sahibi olan Meta’ya birçok ihbar gelmektedir. Instagram uygulamasının yeni çıkardığı özelliklerden birisi ise ebeveyn kontrolüdür. 13 yaşından küçükleri hedefleyerek daha güvenli bir gezinim sağlamak için ebeveyn kontrolü devreye girmeye başladı. Gençlerde bu platformları kullanarak kaygı ve depresyon duygularını arttırdığı için bazı önlemler alınmaya başlamıştır. 14 yaşındaki Molly Russell platformda gördüğü kendine zarar verme ve intihar içeriklerinden sonra intihar etmesinin ardından güvenlik önlemleri artmaya başladı.   

  • Instagram 14 Haziran tarihinde İngiltere’de ebeveyn denetimlerini başlattı. Birçok kişiyi sevindiren bu haber ülkemizde ne zaman kullanılacağı ise merak ediliyor. Instagram uygulamasında çocuğunuzun hangi içeriklerde ve hangi konularda ne kadar zaman ayırdığını detaylı bir şekilde görebilir ve müdahale edebilirsiniz. Instagram uygulamasında ebeveyn kontrol özelliklerine ve detaylarına gelin birlikte bakalım.

Instagram Hesap Çalma

Instagram Ebeveyn Kontrolü Özellikleri

Instagram uygulamasında artık çocuklarınızın nerede ve hangi süreyle gezmesi gerektiğini belirleyebileceksiniz. Instagram ebeveyn kontrolleri mart ayında ABD’de tanıtımı yapılmıştı. İlk olarak İngiltere’de başlatılan ebeveyn kontrolleri Instagram kullanıcılarının hizmetine sunulacaktır. Instagram uygulamasında ebeveyn kontrollerinin özelliklerini merak ediyorsanız sizler için yazımızda bir araya getirdik. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

  • Instagram ebeveyn kontrollerinde belirli zaman sınırları yer alacaktır. 15 dakika ile 2 saat arasında Instagram kullanımını sınırlandırabilirsiniz.
  • Ebeveynler mola zamanlarını ayarlayarak çocuklarının yaptıkları hareketleri izleyebilecektir.
  • Uygulama engelleme ve çocukların arkadaş listelerini görüntüleme seçenekleri devreye girmeye başlayacaktır.
  • Çocuklarınız aynı şeyleri arıyorsa farklı konuların aranması için Instagram yönlendirir ve dürtme özelliği kullanılabilir.

Instagram uygulamasının bu özelliği mantıklı mı sizce? Hadi gelin yorumlarda tartışalım.

Secretle Giriş Instagram (Takip Etmeden Profili Görme)

Instagram Keşfetim Bozuldu (Sürekli Aynı Hep Manzara)

Instagram Profil Fotoğrafı Boyutu (Fotoğraf Boyutu Ayarlama)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu