İnstagram kaybolan mesaj modu, Instagram Direct’te gönderilen mesajların, alıcı tarafından okunduktan veya belirli bir süre sonra otomatik olarak silinmesini sağlayan bir özelliktir

Bu özelliği kullanıp kullanmamak ise kesinlikle sizin tercihinize bağlıdır. Eğer Instagram kaybolan mesaj modu açıksa ve kapatmak istiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Instagram DM kutunuzu açın.
  • Kaybolan mesaj özelliğinin açık olduğu sohbete dokunun.
  • Sohbet ekranını alttan yukarı doğru kaydırın.

Bu adımları takip etmeniz halinde kaybolan mesaj modu işlem yaptığınız sohbet için direk kapanacaktır. Yeniden aktif etmek istiyorsanız da ekranı aşağı yönlü kaydırmanız yeterli olacaktır.

Kaybolan Mesaj Modu Nedir?

Kaybolan Mesaj Modu Nedir

Kaybolan mesaj modu nedir, ne için kullanılır sorusun merak edenler için yanıt verelim. Kaybolan mesaj modu Instgram’da yer alan bir özelliktir. Bu özelliği DM kutusunda mesajlaştığınız sohbetler için ekranı aşağı ya da yukarı kaydırarak açıp kapatıp kullanabiliyorsunuz.

Bu özelliği aktif hale getirirseniz mesaj sohbette okunduktan hemen sonra kaybolur. Böylece her iki tarafta birbirinin mesajlarını okuduktan sonra bir daha geri alamaz ve okuyamaz.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Kapanmıyor

Instagram kaybolan mesaj modu kapanmıyor diyorsanız muhtemelen modu yanlış yerden kapatmaya çalışıyorsunuzdur. Eğer Instagram sohbetinizde kaybolan modu açıksa hemen kapatmak için şu adımları takip edin;

  • Sohbet ekranını açın.
  • Ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın.

Eğer buna rağmen kapanmıyorsa ekranı aşağı yukarı birkaç kez kaydırmaya devam edin. Kaybolan mesaj modu kapanında direk ekranda mesajlarınızın normale döndüğünü görebilirsiniz.

Kaybolan Mesaj Modu Karşı Taraf

Kaybolan Mesaj Modu Karşı Taraf

Kaybolan mesaj modu karşı taraf mesajları okuduktan sonra mesajların kaybolması şeklinde tanımlanabilir. Instagram üzerinden DM kutusunda sohbet ettiğiniz kişi için kaybolan modunu ekranı aşağıya kaydırarak açabilirsiniz.

Kaybolan modu aktifleştikten sonra atacağınız her mesaj karşı tarafa iletiliyor. Karşı taraf mesajı okuduktan kısa bir süre sonra mesajlar kayboluyor ve yeniden okunamıyor. Aynı zamanda siz de mesajları göremezsiniz.

Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır

Kaybolan mesaj modu nasıl açılır sorusuna hemen merak edenler için cevap verelim. Instagram da sohbet ettiğiniz sırada, sohbet ekranını yukarıya aşağıya doğru kaydırırsanız kaybolan mesaj modunu kolayca açabilir ve kapatabilirsiniz. Kaybolan mesaj modu açıldığı zaman uygulama hem size hem de karşı tarafa bunu bildirim olarak aktarır.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Geri Alma

Instagram kaybolan mesaj modu geri alma işlemi için sohbet ekranını aşağıya kaydırmanız yeterli olacaktır. Kaybolan mesaj modunu bu hareketle kapattığınız zaman uygulama karşı tarafa ve size geri bildirimde bulunacaktır.

Instagram kaybolan mesaj geri gelir mi?

Instagram kaybolan mesajların geri gelmesini istiyorsanız uygulamadan yardım bildirimde bulunmanız gerekiyor. Çünkü Instagramın kaybolan mesajlar için herhangi bir geri dönüşüm ya da depolama alanı bulunmuyor.

Kaybolan mesaj modunu karşı taraf görüyor mu?

Kaybolan mesaj modunu açtığınız zaman karşı tarafa modu açtığınıza dair bildirim gidiyor. Zaten sohbet ekranı da siyah hale gelince bu kaybolan modunun açık olduğunu ifade ediyor. Bu mod açıldıktan sonra sohbetteki her iki taraf da yazılan mesajları okuduktan sonra göremiyor ve geri alamıyor.

Instagram Gizlilik Hesap Görme Hilesi – İnstagram Gizli Hesap Sitesi Secretle.com

Instagram’a Giriş Yapmadan Girmek, istigrama giriş, Üyeliksiz

Instagram Foto İndir – Instagram Video indirme iPhone

Leave A Reply