İnstagram Profesyonel Hesaptan Kişisel Hesaba Geçiş 2024

Instagram Kişisel Hesaba Geçiş, Instagram’da işletme veya içerik üreticisi hesabı olarak kullandığınız hesabı, normal bir kullanıcı hesabına dönüştürme işlemidir. Profesyonel hesabınızı kişisel hesabınıza çevirmek istiyorsanız yapmanız gereken adımlar çok basittir.

Profesyonel Hesaptan Kişisel Hesaba Geçiş için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz

  • İlk olarak Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın. 
  • Ardından sağ alt kısımda yer alan Profilinize tıklayın. 
  • Profiliniz açıldıktan sonra sağ üst kısımda üç yatay çizginin yer aldığı simgeye tıklayın. 
  • Daha sonra Ayarlar seçeneğine tıklayınız. 
  • Karşınıza gelen seçeneklerden Hesap kısmına tıklayın sonra Hesap Türünü Değiştir seçeneğine tıklayınız.  
  • Ardından Kişisel Hesaba Geçiş Yap seçeneğine tıklayarak kolayca kişisel hesabınıza geçebilirsiniz.  

Instagram İşletme Hesabını Normale Çevirme

Instagram uygulamasında yer alan hesap türlerinden işletme hesabınızı normale çevirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlemler çok basittir. Ancak her kişisel hesaba geçiş yaptığınızda istatistik verilerinizin silineceğini unutmayınız. 

İşletme hesabınızı normal hesaba çevirmek için ilk önce Instagram uygulamanızın son sürüm olması gerekir. Eğer Instagram uygulamanız güncel değilse bazen bu işlemi gerçekleştirirken sorun yaşayan kullanıcılar olabiliyor. İlk olarak Instagram giriş yap ardından profilinize gidin ve ayarlar seçeneğine tıklayın. Ayarlar seçeneğinde yer alan Hesap kısmına tıklayınız. İşte burada yer alan kişisel hesaba geçiş yap ifadesine tıklayarak kolayca hesabınızı çevirebilirsiniz. 

İnstagram kişisel hesaba geçiş
İnstagram kişisel hesaba geçiş
İnstagram kişisel hesaba geçiş

Instagram İçerik Üretici Hesabı Kapatma

Instagram hem eğlenebileceğiniz hem de para kazanabileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden Instagram uygulamasında kişisel hesap ve profesyonel hesap olmak üzere iki hesap türü vardır. İşletme hesabı ve içerik üretici hesap olmak üzere iki farklı hesap türü de profesyonel hesabın içerisinde yer alır. Genellikle online ürün satışı yapan kullanıcılar işletme hesabını kullanırlar. İçerik üretici hesabına sahipseniz ancak bu hesabı kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; 

Instagram içerik üretici hesabınıza giriş yapın. Hemen ardından profilinizde yer alan Ayarlar seçeneğine tıklayınız Daha sonra ayarlar seçeneğinde yer alan Hesap seçeneğine tıklayın ve hesap türü değiştir ifadesine tıklayın. İşte bu işlemlerden sonra içerik üretici hesabınızı kapatarak normal hesaba geçmiş olursunuz.


Daha fazla ilgili içerik;


Profesyonel Hesaptan Nasıl Çıkılır?

Instagram uygulamasında profesyonel hesap kullanıyor ve bu hesabınızı normal kişisel hesabınıza mı çevirmek istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Profesyonel hesap genellikle çeşitli mesleklerle ilgilenen ve yaptıkları işi geniş kitlelere ulaştırmayı seçen kişilerin kullandığı hesap türüdür. Bu profesyonel hesapta reklam hazırlayabilir, link ekleyebilir ve bilgilerinizi gizleme gibi birçok şansınız vardır. 

Profesyonel hesaptan çıkmak için ilk olarak Profilinize gidin. Profilinizin sağ üst kısmında yer alan üç yatay çizgiye tıklayın ve Ayarlar seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen Hesap seçeneğine tıklayarak kişisel hesaba geçiş seçeneğine tıklayın. İşte böylece profesyonel hesaptan çıkmış olursunuz. Hesap değiştirdiğiniz zaman istatistiklerinizin kaybolduğunu unutmayınız. 

Çözümü

Hesap türü nasıl değiştirilir?

Hesap türü, Instagram’ın dışındaki bir platformda da değiştirilebilir. Örneğin, Facebook’ta bir işletme hesabı oluşturursanız, bu hesap Instagram’da da bir işletme hesabı olarak görünecektir.

Profesyonel hesabı nasıl kapatılır?

Profesyonel hesabı kapatmak için, hesabı kişisel hesaba dönüştürmeniz gerekir. Kişisel hesaba dönüştürmek için yukarıdaki talimatları izleyin.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥