“İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu unuttum” ve “Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor” gibi sorunlarla karşılanlara sorun çözümünü aktarıyoruz.

Instagram uygulaması hesabınızı güven de tutmak için kurtarma kodu denilen sistemi kullanmaktadır. Kurtarma kodu iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine ait bir işlemdir. Telefonunuzu kaybettiğiniz de veya sizlere kod gönderimi yapılmadığı zamanlarda hesabınıza erişmek için kurtarma kodlarını kullanabilirsiniz.

 • Kurtarma kodları ile giriş yapmak için 8 basamaklı kurtarma kodlarından herhangi birini kullanarak giriş sağlayabilirsiniz. Her kurtarma kodu bir kere kullanılmaktadır.

Instagram Kurtarma Kodu İle Şifre Değiştirme

Dünya da ve ülkemizde en çok kullanıcıyı sahip olan Instagram uygulaması gün geçtikçe güvenlik için güncellemeler yapmaktadır. Güvenlik konusunda iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi getiren Instagram bu sistemle hesabınızı güvence altına almaktadır. Instagram güvenlik kodunu almanız için iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini aktif hale getirmeniz gerekir. Aktif hale getirdikten sonra sizlere kurtarma kodları gelecektir. Bu kurtarma kodların ekran görüntüsünü alın. Telefonunuz kaybolduğunda veya herhangi bir sebepten dolayı güvenlik kodu alamadığınız durumlarda kurtarma kodları işinize yarayacaktır.

 • Instagram kurtarma kodları ile şifre değişikliği yapamazsınız. Şifrenizi unuttuysanız şifre sıfırlama yöntemiyle mailinize gelen sıfırlama bağlantısını kullanarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Yedek Kodu Unuttum Instagram

Yedek kodu unuttum Instagram, Instagram uygulamasında hesabınızı daha güvenli hala getirmek için iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi kullanılır. Bu sistem aktifleştiğinde sizlere kurtarma kodları verilmektedir. Bu kodları unutmanız halinde Instagram hesabınıza nasıl giriş yapabilirsiniz? Birlikte bakalım.

İki seçenek vardır;

 • Ya şifremi unuttum seçeneğine tıklayarak mail üzerinden şifre sıfırlama bağlantısı alabilirsiniz.
 • Ya da Instagram hesabınız açıkken kurtarma kodlarını unuttuysanız iki faktörlü kimlik doğrulamasına giriniz. Ek yöntemler seçeneğine tıklayınız. Alt kısımda yer alan yedek kodlar seçeneğine tıklayınız. Ve kurtarma kodlarınıza yeniden ulaşın.

8 Haneli Yedek Kodumu Unuttum

8 Haneli Yedek Kodumu Unuttum

8 Haneli yedek kodumu unuttum, Instagram uygulaması gün geçtikçe kendini yenilemektedir. Instagram uygulamasında bir yenilik ise kurtarma kodlarıdır. Bu kurtarma kodları nedir ve ne işe yarar beraber bakalım. Kurtarma kodu iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine ait bir işlemdir. Telefonunuzu kaybettiğiniz de veya sizlere kod gönderimi yapılmadığı zamanlarda hesabınıza erişmek için kurtarma kodlarını kullanabilirsiniz. Bu kurtarma kodlarına nasıl ulaşacağınızı sizler için anlatmaya çalıştık. Umarım beğenirsiniz.

 • Instagram uygulamasına giriş yapınız.
 • Daha sonra alt kısımda yer alan profilinize girin. Ve ayarlar seçeneğini seçiniz.
 • Ayarlar kısmını seçtikten sonra “İki faktörlü Kimlik Doğrulaması” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Daha sonra güvenlik yöntemini seç ekranı karşınıza çıkacaktır.
 • Kimlik doğrulama uygulaması, Whatshapp veya kısa mesaj seçenekleri karşınıza çıkacaktır.
 • Kısa mesaj seçeneğini seçerseniz 6 haneli bir kod gelecektir. Bu kodu doğru halde yazarsanız kısa mesaj güvenlik yöntemini aktif hale getirirsiniz.
 • Whatshapp güvenlik yöntemini seçerseniz yine sizlere bir onay kodu gelecektir. Bu onay kodunu yazarak aktif hale getirebilirsiniz.

Gelelim kimlik doğrulama uygulamasına buradan Duo Mobile veya Google Authenticator uygulamalarından birini yüklemenizi isteyecektir. İndirdikten sonra bu uygulamaları açmadan Instagram sayfasına geri dönmeniz gerekir. Daha sonra size gönderilen kodu girdikten sonra bu yöntemi aktif hale getirebilirsiniz.

 • Artık iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirdiniz ve sizlere kurtarma kodları verilmiştir. Bu kodları ekran görüntüsü alarak saklamanız gerekir.

Instagram Kurtarma Kodu Nereye Girilir

Instagram uygulaması hesapların güvenliği açısından kurtarma kodu sistemi ortaya çıkarmıştır. Bu kurtarma kodlarını kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Kurtarma kodları iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine ait bir işlemdir. İlk önce iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini açmanız gerekir. Daha sonra size kurtarma kodları verilir.

 • Kurtarma kodları ile Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Telefonunuzu kaybettiğinizde ya da sım kartınızla ilgili problemlerde Instagram hesabınızı güvence altına almanızı sağlamaktadırlar.

Instagram Kurtarma Linki

Instagram Kurtarma Linki

Instagram hesabınızın kurtarmak istiyor olabilirsiniz. Şifreden kaynaklı, hesabınızın kalıcı bir şekilde silinmesinden kaynaklı, devre dışı bırakıldığından dolayı veya hesabınızı başka biri ele geçirdiyse hesabınızı kurtarmak istiyor olabilirsiniz. Instagram hesabınızı kurtarmanız için form doldurmanız gerekir. Bu formu doldurduktan sonra Instagram ailesi sizinle iletişime geçecektir.

 • help.instagram.com/contact/ linkine tıklayınız. Açılan sayfa da yer alan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Bilgilerinizin tam olduğuna ve doğru olduğuna emin olun.

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor, Instagram uygulaması tarafından gönderilen kodlar sizin cihazınıza iletilmiyorsa birkaç yöntem denemenizde fayda vardır.

 • Yakın zamanlarda sım kartı değişikliği yaptıysanız giriş kodu gelmeyebilir. Böyle bir durumda 32665 On veya Fb yazarak sms atınız. Sms servisiniz aktif edilecektir.
 • Ön belleğinizi temizlemeye çalışın. Cihazı yeniden başlatın.
 • Faturanızı ödemediğiniz için bazı kısıtlamalar gelmiş olabilir. Bu yüzden operatörlerinizle görüşmeniz de fayda vardır.
 • Hala giriş kodu cihazınıza gelmiyorsa Mobil Onay Servislerden birisini kullanarak doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Onay Kodu Olmadan Giriş

Instagram onay kodu olmadan hesabınıza giriş yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Instagram hesaba girerken sizlerden güvenlik amacıyla doğrulama kodu istemektedir. Doğrulama kodları bazı sebeplerden dolayı pek tercih edilmemektedir. Bazen sms olarak sizlere gönderilmez buda can sıkıcı olabilir. İşte böyle bir durumda onay kodu olmadan hesabınıza nasıl giriş yapacağınızı bizler sizlere aktaracağız.

 • Onay kodu olmadan Instagram hesabınıza girmek istiyorsanız kurtarma kodlarını kullanabilirsiniz. Kurtarma kodlarını ise iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini aktif ederek alabilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulama sistemini aktif eden ve sizlere yedek kodlar verilecektir. Bu kodların ekran görüntüsünü alın. Ve Instagram hesabınıza girerken şifre kısmında diğer seçenekleri seçerek yedek kodlarla giriş yapabilirsiniz. Herhangi onay kodu olmadan kolay bir şekilde hesabınıza girebilirsiniz.