Instagram Whatsapp Linki Ekleme

Instagram Whatsapp linki ekleme hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Whatsapp linki nasıl alınır ve Instagram hikayeye WhatsApp ekleme işte detaylar.

Instagram ve Whatsapp ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformları olarak bilinmektedir. Instagram profilinize Whatsapp linkinizi ekleyebilir ve kullanıcıların size ulaşmasına olanak sağlayabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında birçok kişinin Whatsapp linkinin yer aldığını sıklıkla karşınıza çıkmıştır. Whatsapp linkine tıkladığınız zaman otomatik olarak Whatsapp uygulaması açılarak o kullanıcıyla sohbet edebilirsiniz. Profilinize Whatsapp linkinizi eklemek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekir.

 • İlk olarak Whatsapp linkinizi kopyalayın.
 • Ardından Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Instagram hesabınızdaki profilinize tıkladıktan sonra Profili Düzenle yazan seçeneğe tıklamanız gerekir.
 • Karşınıza gelen ekranda yer alan İnternet Sitesi yazan yer Whatsapp linkinizi yapıştırın. İşte bu kadar.

Instagram Taslak Nerede

Whatsapp Linki Nasıl Alınır

Instagram veya başka sosyal medya platformlarında kullanıcıların sizlerle iletişime geçmesi için Whatsapp linki paylaşmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Kişinin numarasını eklemenize gerek kalmadan direk iletişime geçmenizi sağlayacak bu özellik birçok kişi tarafından beğenilmiştir. Whatsapp uygulaması API özelliği ile bu hizmeti sunmaktadır. API sayesinde Whatsapp linkinizi başka platformlarda kullanabilirsiniz. Whatsapp linkinizi nasıl alacağınızı bilmiyorsanız sizler için yazımızda derledik.

 • Whatsapp bağlantınızı oluşturmak için https://wa.me/numara adresini kullanmanız gerekmektedir. Numara yazan kısma uluslararası formattaki telefon numaranızın yazılmış olması gerekmektedir. Telefon numarasını eklerken çizgileri kullanmayınız. Bu bağlantıda telefon numaranızı eklerken 090****** şeklinde yazmanız gerekir. Boşluk kullanırsanız maalesef bağlantınızı oluşturamazsınız.

Instagram Hikayeye WhatsApp Ekleme

Instagram birçok özelliği ile insanlar tarafından kullanılan sosyal medya platformlarıdır. Instagram uygulamasında Whatsapp linkinizi eklemek istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Telefon rehberinizde katılı olmasına gerek kalmadan kişilerle Whatsapp üzerinden bağlantı kurmanızı sağlayacak olan bu sistem birçok kişi tarafından sevilmektedir. Kullanıcılar bu bağlantı sayesinde sizlere direk olarak ulaşabilirler. Instagram hikayenize Whatsapp linkinizi paylaşmak için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak Whatsapp linkinizi oluşturun. (https://wa.me/numara)
 • Whatsapp linkinizi oluşturduktan sonra Instagram uygulamasını açın.
 • Hikaye seçeneğine tıklayarak metin kısmının yanında yer alan çıkartma simgesine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden Bağlantı kısmına tıklayın ve Whatsapp linkinizi ekleyin.
 • Önizle seçeneğine tıklayarak linkinizin doğruluğunu test edebilirsiniz.
Instagram WhatsApp Business Ekleme

Instagram WhatsApp Business Ekleme

Whatsapp Business uygulamasını kullanırken Instagram hesabınızla entegre edebilirsiniz. Instagram Profesyonel hesabı kullanıyorsanız Whatsapp Business hesabınızı birbirine bağlayın ve Whatsapp’a yönlendirme seçeneğini aktifleştirin. Bu şekilde müşterilerle iletişiminiz daha kolay hale gelecektir. Instagram hesabınızı bağlamak istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • İlk olarak Whatsapp Business uygulamasını açmanız gerekir.
 • Ardından Diğer Seçeneklere veya Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekrandan İşletme Araçlarına tıklayın ardından Facebook ve Instagram seçeneklerine tıklayın.
 • Instagram seçeneğine tıklayarak devam kısmına tıklayınız. Instagram uygulamasına yönlendirilerek hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
 • Instagram hesabınıza girdikten sonra İleri seçeneğine tıklayın. Ardından İşletme veya İçerik Üretici seçeneklerini seçin. Talimatları uygulayın.
 • Hesap bilgilerinizi onayladıktan sonra Ekle seçeneğine tıklayarak hesaplarınızı birbirinize bağlamış olursunuz. Böylece müşterilerle kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Hikayesine Gizlice Bakmak (Story İzleyip Görünmeme)

Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep Etme Ne İşe Yarar

Whatsapp Da Mesaj Beğenme

Size Ait Bir Hesap

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu