Çift Hatlı Telefonda İki WhatsApp – 1 Telefonda 2 WhatsApp

Çift hatlı telefonda iki WhatsApp ve 1 telefonda 2 WhatsApp olur mu, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Bir telefonda 2 WhatsApp kullanmak Android cizhazlarda nasıl yapılır, inceleyelim.

Milyonlarca kişinin kullandığı iletişim aracından daha çok sosyal medya platformu olarak görülen uygulamalardan birisi olan Whatsapp birçok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Dünyada en popüler olan mesajlaşma uygulaması Whatsapp Android işletim sistemlerine sahip telefonlarda daha çok kullanılmaktadır. Android telefonlarda çift sim kart destekli telefon üretimi yapılmaktadır.

Apple telefonlarında henüz böyle bir özellik yapılmamıştır. Birçok kullanıcı tarafından merak edilen çift hatta sahip telefonlarda iki Whatsapp kullanılabilir mi sorusunun yanıtı sizler için ele aldık.

Bir Telefonda 2 WhatsApp Kullanmak Android

Bir telefonda 2 WhatsApp kullanmak Android telefonların birçoğunda çift sim kartı kullanılmaktadır. Çift sim kart üzerinden iki ayrı Whatsapp kullanılır mı peki? Tabi ki kullanılabilir. SIM1’e ait telefon numaranız ile Whatsapp uygulamasını kurunuz. Ardından Sım2 de telefon numaranız için tekrardan Whatsapp uygulamasını indirmenize gerek olmaz. Sım2 hattınıza ait Whatsapp’ın sürümlerinden biri olan GBWhatsapp uygulamasının APK dosyasını indirmeniz gerekir. Bu programı cihazınıza yükleyip kurun.

 • GBWhatsapp programı için APK dosyasını buradaki linkine tıklayarak bulabilirsiniz.

İndirme tamamlandıktan sora cihazınızdan güvenlik ayarlarına gelerek Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğine tıklayarak uygulamayı aktif etmeniz gerekmektedir. Uygulamayı aktif ettikten sonra telefon numarası istenilen yere Sım2 ‘de yer alan telefon numaranızı girip, doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra kolayca iki hattınızda iki ayrı Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz. Android telefonlarınızın markasına göre ayrı bir uygulama yüklemenize gerek kalmadan ayrı ayrı Whatsapp hesabı kullanabilirsiniz. Nasıl mı hadi gelin bakalım.

Samsung çift WhatsApp kullanma

Samsung çift WhatsApp kullanma, Android telefonlarda en çok tercih edilen cihaz markalarından birisi Samsung olmaktadır. Samsung telefonlarda Dual Messenger özelliği ile kolayca çift hattınıza ait iki ayrı Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz. Dual Messenger özelliği mesajlaşma uygulamalarını kopyalamamıza yardımcı olmaktadır. Uygulama kopyalandıktan sonra Whatsapp uygulamasında iki ayrı hesap açabiliyorsunuz. Yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • Cihazınızda Ayarlar seçeneğine gidiniz. Ayalar seçeneğinde karşınıza çıkan Gelişmiş Özellikler seçeneği tıklayınız.
 • Gelişmiş seçeneklerde yer alan Dual Messenger seçeneğine tıklayın ardından Whatsapp uygulamasını aktif ediniz.
 • Whatsapp uygulamasının kopyasını ana sayfanızda görebilirsiniz. Whatsapp uygulamasına girerek yeni telefon numaranızı aktif edebilirsiniz. Böylece iki hat üzerinden iki ayrı Whatsapp uygulamasını kullanmış olursunuz.

Xiaomi çift WhatsApp

Xiaomi çift WhatsApp, Xiaomi markasına ait telefon kullanan kişiler çift hat kullanıyorlarsa ayrı ayrı Whatsapp hesabı açabilirler. Üçüncü bir uygulamaya gerek olmadan programları çift olarak ayarlamanız yeterli olacaktır. Yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak Ayarlar seçeneğine gidiniz. Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra Çift Uygulama yazan seçeneğe tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan uygulamalardan Whatsapp uygulamasını aktif ederek çiftini oluşturuyoruz.
 • Aktife hale getirince otomatik olarak ana sayfanıza Whatsapp uygulaması eklenecektir.
 • Yeni eklediğimiz Whatsapp uygulamasına giriş yaparak SIM2’ye ait telefon numaranızı girin ve doğrulayın. İşte bu kadar basit.

Daha fazla ilgili içerik;


Huawei çift hat WhatsApp kullanımı

Huawei çift hat whatsapp kullanımı

Son zamanlarda kullanımı oldukça artan telefon markasından biri olan Huawei çift hat üzerine ayrı Whatsapp uygulamasını kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Huawei markasına ait telefonunuzda çift Whatsapp kullanmanız için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • Cihazınızda Ayarlar seçeneğine gidiniz. Ayarlar seçeneğinde karşınıza çıkan Uygulamalar seçeneği tıklayınız.
 • Uygulamalar seçeneğini seçtikten sonra İkiz Uygulamalar kısmına gidin ve Whatsapp uygulamasını aktif hale getirin. İkiz uygulama ana sayfanızda gözükecektir.
 • Ana sayfaya eklenen yeni Whatsapp uygulamasını açın ve telefon numarasıyla giriş yapın. Böylece tek telefondan iki ayrı Whatsapp uygulamasını kullanmış olursunuz.

Bir Telefonda 2 Hat Olduğunu Nasıl Anlarız

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birçok özellik hayatımıza eklenmiştir. Artık kullanıcılar tek bir telefondan iki hat kullanmaktadır. Akıllı telefonlarınız çift Sim kartına uyumlu olup olmadığını bilmek istiyorsanız yapmanız gereken adımları sizler için ele aldık.

 • Telefonunuzdan Ayarlar seçeneğine geliniz. Ayarlar seçeneğine geldikten sonra karşınıza ekrandan bağlantılar seçeneğine tıklayın daha sonra Sım Kart Yöneticisi veya Sım telefon başlığı olan seçeneğe tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda telefonunuzun 2 hat kullanımına açık olup olmadığını kolayca görebilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥