İnstagramda çevrimdışı nasıl olunur ve Instagram aktiflik kapatma iPhone’de nasıl yapılır, detaylara birlikte görsel anlatım ile göz atalım.

Sosyal medya platformunda en çok tercih edilen uygulamamdan birisi olan Instagram uygulaması kendini sürekli geliştirmektedir. Bu uygulamada takipçilerinizle fotoğraf ve videolarınızı paylaşabilir, sohbet edebilirsiniz. Uygulama kendini sürekli olarak yenilemektedir.

Instagram aktiflik KAPATMA Android

Instagram aktiflik kapatma Android cihazlarda nasıl yapıldığı aşağıda görsel olarak adım adım anlatılmaktadır. İnstagram’da son görülme kapatma nasıl ve nereden yapılır, soruların yanıtını birlikte inceleyelim.

Instagramda Çevrimdışı Nasıl Olunur
Instagramda Çevrimdışı Nasıl Olunur
Instagramda Çevrimdışı Nasıl Olunur
Instagramda Çevrimdışı Nasıl Olunur
Instagramda Çevrimdışı Nasıl Olunur

İnstagram uygulamasında her geçen gün yeni bir özellik gelmektedir. Son görülme özelliği olarak bilinen bu özelliğini bazı kullanıcılar tarafından çok sevilirken bazı kullanıcılar bu özelliği saçma bulmuştur. Bu özelliği sevmeyen kişiler için Instagram uygulaması son görülme özelliğinin kapatma seçeneğine sunmaktadır. Son görülmenizin görülmesini veya çevrimiçi olduğunuzun görülmesini istemiyorsanız son görülme özelliğini kapatabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasında çevrimdışı olarak görünmek istiyorsanız son görülme özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Bu özelliği nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Dafa fazla İnstagram içeriği;


İnstagram‘da Son Görülme Kapatma

İnstagram‘da son görülme kapatma, İnstagram uygulaması en çok sevilen sosyal medya uygulamalarının başında gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ve pandemi döneminde sosyal medya kullanımının artmasıyla gün geçtikçe kullanıcı sayısını artmaktadır.

Kullanıcı sayısı arttıkça uygulamalar yeni özellikler çıkartmaya başlamıştır. Instagram son görülme özelliği eklenmiştir. Takipçileriniz sizlerin aktif olup olmadığınızı ya da en son ne zaman girdiğinizi görebilmektedir. Bu özellik bazı kullanıcıları rahatsız etmektedir. Mesaj atmak istemediğiniz bir insanın mesajına girmeyebilirsiniz. Son görülme özelliğiniz açıksa problem burada başlamaktadır. Bu yüzden birçok kullanıcı son görülme özelliğini kapatmak istemiştir. Son görülme özelliğini şu şekilde kapatabilirsiniz.

 • Cihazınızdan Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapınız.
 • Sağ alt kısımda yer alan profilinize dokunun.
 • Profil sayfasında yer alan üç yatay çizgiye dokununuz.
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden “Ayarlar” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğine dokununuz.
 • Daha sonra seçeneklerden gizlilik seçeneğini seçiniz.
 • Ayarlar kısmında yer alan “Hareket durumunu” kısmını göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayınız.
 • Seçeneğe tıkladıktan sonra yan kısım mavi gözüküyorsa bu seçenek aktiftir. Bu seçeneği pasif hale getiriniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra son görülmenizi kapatmış olursunuz.

İnstagram‘da Son Görülme Gözükmüyor

Instagram ‘da Son Görülme Gözükmüyor

İnstagram‘da son görülme gözükmüyor, Instagram uygulamasında özelliklerin bir tanesi son görülme özelliğidir. Son görülme özelliğini kapatabilir ya da aktif hale getirebilirsiniz. Son görülme özelliğini şuradan görebilirsiniz. Direk mesajlar kısmına giriş yapınız. Bu özelliği aktif olan kişilerin profilinin yanında çevrimiçi olup olmadığını ya da en son ne zaman girdiğini görebilirsiniz. Son görülme özelliğiniz açıksa takipçilerinizi son görülmesini görebilirsiniz. Son görülme özelliği sizler de açık ama takipçilerinizin son görülmesini görmüyorsanız bunun sebeplerini sizler için araştırdık. İşte sebepler;

 • Takipçileriniz son görülmesini göremiyorsanız büyük ihtimalle bu kişiler son görülme özelliklerini pasif halde olduğu için göremezsiniz.
 • Sizin son görülmeniz gözükmüyorsa, başka bir cihazda bu işlemi tekrardan deneyin. İşlemleri doğru yaptığınızdan emin olun. Şifrenizi değiştirerek bir kez daha deneyin. Hala devam ediyorsa uygulama ayarlarından yardım seçeneğine tıklayarak sorun bildirmeniz sizin için iyi olacaktır.

Instagram Son Görülme Saati Yanlış

Instagram uygulamasındaki son görülme özelliklerinden bazen sıkıntıyla karşılaşılmaktadır. Instagram uygulamasında bulunan son görülme özelliğiniz aktif ve görülme saatleri yanlış gözükmektedir. Bunun sebeplerini sizler için araştırdık. Son görülme saati yanlış gözüküyorsa sebeplerinden bazıları şu şekildedir;

 • Karşı tarafın son görülme özelliği kapalı olabilir.
 • Sizin son görülme özelliğiniz kapalı olabilir.
 • İnternet bağlantınızda bir problemden kaynaklı olabilmektedir.

Bu durumla karşı karşıya kaldıysanız sizler için çözüm önerisinde bulunacağız. Bu işlemleri deneyebilirsiniz.

 • Uygulamayı tekrardan açmanız bir çözüm olacaktır.
 • Instagram verilerini temizleyin.
 • Mesaj sayfasını yenileyerek sorunu ortadan kaldırmaya çalışabilirsiniz.
 • Bağlantınızı kontrol edin.