İnstragram hikaye kalma süresi ne kadar ve İnstagram hikaye süresi 60 saniye ayarlama nasıl yapılır bilgilendiriyoruz. Instagram’da hikaye süresi nasıl ayarlanır, gelin birlikte inceleyelim.

İnstagram hikaye süresi uzatma artık mümkündür. Instagram’da atılan hikayeler önceki sürümde 15 ile 30 saniye arasındaydı. Bu durumda tüm Instagram kullanıcılarının uzun hikaye videolar atılabildiği için tiktok platformuna kaymasına sebep oluyordu. Artık Instagram beta çalışmalarını bitirerek hikaye sürelerini 60 saniyeye çıkarmıştır. Kullanıcılar yeni hikaye oluşturma süresi kapsamında işlemlerin nasıl ve nereden yapıldığını araştırıyor.

İnstagram Hikaye Süresi 60 Saniye Ayarlama

İnstagram hikaye süresi 60 saniye ayarlama işlemleri oldukça basittir.  Eskiden 60 saniye için 4 sefer 15 saniyelik video oluşturmak zorunda kalan kullanıcılar artık tek seferde bunu yapabiliyor. Çünkü İnstagram 60 saniyelik hikaye atamamıza izin veriyor. Hikaye paylaş kısmından basıp 60 saniye elinizi basılı tutarak hikayenizi kolayca çekebilirsiniz.

İnstagramda 1 Dakikalık Story Nasıl Atılır?

İnstagramda 1 dakikalık story nasıl atılır diye merak edenler için hemen detaylarını aktaralım. Instagram üzerinden hikaye atmak için izlemeniz gereken kısa adımlar şu şekildedir;

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Ekranı sağa doğru kaydırın ve hikaye bölümüne girin.
  • Hikaye çekmeye başlayın.
  • Eskisi gibi hikayeleriniz 15 saniye değil 60 saniye boyunca devam edecektir.
  • Hikaye çekim süreniz 60 saniye olunca butonu bırakın.

Yukarıda yer verdiğimiz işlem adımlarını takip ederek siz de 60 saniyeden oluşan hikayelerinizi kolayca atabilirsiniz.

Instagram’da Hikaye Süresi Nasıl Ayarlanır?

Instagram’da Hikaye Süresi Nasıl Ayarlanır

Instagram’da hikaye süresi nasıl ayarlanır?  Parmaklarınızla kayıt tuşuna bastığınız andan itibaren saniye sayabilir yahut kayıt tuşunun tam turu 60 saniye olduğu için yarısına gelindiğinde 30 saniye çeyreğinde 15 saniye olacaktır.

1 Stroy Kaç Saniye?

1 story kaç saniye diye merak edenler için detayları hızlıca aktaralım. Bildiğiniz üzere Instagram uygulamasında eskiden hikayeler sadece 15 saniye şeklinde çekilebiliyordu. Ancak bu durum kullanıcıların farklı sosyal medya platformlarını tercih etmesine neden oluyordu.

Bu nedenle de Instagram hikaye sürelerini uzatma kararı alarak kolları sıvadı. Yeni güncellemedeInstagram’da 1 (bir) story 60 saniyedir. En yüksek hikaye süresi 60 saniye olsa da kullanıcılar daha kısa hikayeler de çekebilme hakkında shaiptir.

İnstagram Story En Fazla Kaç Saniye?

İnstagram story en fazla kaç siye sorusuna doğrudan 60 saniye yani 1 dakika şeklinde yanıt verebiliriz. Story’ler yapılan güncellemeler ile 60 saniye olsa da kullanıcılar tercihlerine bağlı olarak 15 saniye ya da 30 saniye olarak da ekim yapabiliyor.

Instagram Hikaye Kalma Süresi Ne Kadar?

İnstragram hikaye kalma süresi ne kadar sorusuna 24 sata olarak yanıt verebiliriz. Instagram hikayenizi paylaştığınız anı takiben tam 24 saat sonra hikayeniz otomatik olarak silinir. Silinen hikayeleriniz otomatik olarak hikaye arşivinize kaydolur. Dilerseniz ardından bu arşiv alanından çıkarıp yeniden paylaşım yapabilirsiniz.

Instagram hikaye süreleri ve paylaşım detayları hakkında merak edebileceğiniz soruların yanıtlarına yer verdik. Bu bilgileri eksik ya da hatalı buluyorsanız hızlıca yorum alanına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

İnstagram 60 Saniye Hikâye Olmuyor (Story 1 Dakika Oldu Mu)

Instagram Hikayesine Gizlice Bakmak (Story İzleyip Görünmeme)

1 Comment

  1. 60 sn lik hikaye paylaşıyorum uygulamam guncel olmasına rağmen 4 parcaya boluyor en fazla 15 sn paylaşa biliyorum duzeltemiyorum

Leave A Reply