Instagram sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagram ile tanıdığınız ve tanımadığınız kişilerle iletişime girebilir, fotoğraf ve video paylaşımında bulunabilirsiniz. Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Instagram uygulamasında sevdiklerinizi görüntülü olarak arayabilirsiniz. Instagram uygulamasında görüntülü aramaları nasıl sileceğini birçok kişi merak etmektedir. Sizler için nasıl sileceğinizi ele aldık. Gelin bir bakalım.

İlk olarak sohbetin içerisinde yer alan Görüntülü Arama Başladı ve Görüntülü Arama Sona Erdi yazılarını silemezsiniz. Komple sohbeti silmeniz gerekmektedir.  

Şimdi gelelim herkesi rahatsız eden bir diğer konuya Instagram uygulamasında mesajlar kısmında yer alan aramalar bölümündeki geçmişin silinmemesi. Ne kadar sohbeti silerseniz silin aramalar kısmında bu zamana kadar yapmış olduğunuz tüm görüntülü konuşma geçmişiniz burada yer almaktadır. Artık yeni güncelleme ile görüntülü konuşmalarınızı silebilirsiniz, Instagram uygulamasının son sürümde kullandığınızdan emin olun. Hala bu sıkıntı ile karşı karşıya kalıyorsanız eski sürümlerine ait APK indirebilirsiniz. Ya da profesyonel hesap kullanabilirsiniz. 

Instagram Mesaj Arama Geçmişi Silme

Instagram uygulaması ülkemizde ve dünya da en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Instagram uygulamasında birçok özellik yer almaktadır. Instagram uygulamasında sevdiklerinizle iletişime geçebilirsiniz. Instagram uygulaması üzerinden sohbet ettiğiniz kişilerle olan mesajlarınızı arayabilirsiniz. Fakat arama yaptığınız kişinin ismi arama kısmında yer alır. Mesaj arama geçmişini silmek istiyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları takip ediniz.

  • İlk olarak Instagram uygulamasında yer alan mesajlarınıza girin.
  • Daha sonra mesajlar kısmında yer alan ara seçeneğine tıklayınız.
  • Bu kısımda mesajlarda arama yaptığınız kişilerin ismi yer alacaktır.
  • Buradan çarpı seçeneğine tıklayarak silebilir ya da tümünü gör seçeneğine tıkladıktan sonra tümünü temizle seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Instagram Görüntülü Konuşmayı Başkası Görebilir Mi

Instagramda Görüntülü Aramalar Nasıl Silinir

Instagram uygulamasına birçok yeni özellik gelmiştir. Bu özelliklerden bir tanesi ise görüntülü konuşmadır. Görüntülü konuşmadan sevdiklerinizle canlı bir şekilde görüşebilirsiniz. Sevdiklerinizle konuşurken sohbeti başkasının görüp görmediği ise merak konusu olmaktadır. Instagram uygulamasında görüntülü konuşma yaptığınız zaman başka kimse sizleri göremez. Fakat Instagram uygulamasında yeni hayata geçmiş olan canlı odalarda görüntülü konuşma gerçekleştirirseniz dileyen herkes bu odaya dahil olabilmektedir.

Instagram uygulamasında mesajlar kısmında üstte yer alan görüntülü konuşma simgesinin içerisinde artı olan seçenek oda olmaktadır. Buraya basarak arkadaşlarınızla görüntülü sohbet başlatırsanız sizleri herkes görebilir. Bu yüzden arama yapmak istediğiniz kişinin mesajlarını açın ve üst kısımdan görüntülü sohbete tıklayın. Burada kimse sizi göremez.

Instagram Arama Motoru Önerileri Silme

Instagram uygulaması artık milyonların kullandığı bir uygulamadır. Tüm dünyada kullanılan bu uygulamada birçok yeni özellik bulunmaktadır. Instagram uygulamasında sizlere arama motorunda öneri için birkaç seçenek karşınıza çıkacaktır. Instagram uygulamasında karşınıza çıkan arama motorundaki önerileri silmek aslında çok basittir.

  • Önerilen kısma gelerek silmek istediğiniz kişinin veya gönderiyi açınız. Daha sonra üç nokta olan kısma tıklayınız. Karşınıza ilgilenmiyorum seçeneğini çıkacaktır. İlgilenmiyorum seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagram Görüntülü Arama Ayarları

Instagram uygulamasın yer alan özelliklerden birisi ise görüntülü konuşmaktır. Sevdiklerinizle görüntülü olarak konuşabilir, iletişime geçebilirsiniz. Instagram uygulamasında görüntülü arama seçeneğini ayarlamak istiyorsanız ve nereden gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;

  • Instagram uygulamasını açın ve profilinize giriş yapınız.
  • Profil seçeneğinizin sağ üst kısmında yer alan üç çizgiye tıklayınız.
  • Daha sonra karşınıza çıkan ekranda Bildirimler seçeneğini göreceksiniz.
  • Bildirimler seçeneğine tıkladıktan sonra Mesajlar ve Aramalar seçeneğine tıklayınız.
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza Görüntülü Sohbetler çıkacaktır.

Daha fazla ilgili içerik;

Instagram görüntülü konuşma kayıt altına alınır mı?

Instagram görüntülü konuşmalar, Instagram tarafından kayıt altına alınmaz. Ancak, görüntülü konuşmaya katılan kişiler, konuşmayı kendi cihazlarında kayıt altına alabilirler.

Instagram görüntülü arama kimler görebilir?

Instagram görüntülü aramaya katılan kişiler, konuşmayı görebilir. Ayrıca, konuşmayı kaydeden kişiler, konuşmayı başkalarıyla da paylaşabilirler.

Görüntülü konuşma kayıt altına alınır mı?

Görüntülü konuşmalar, genellikle kayıt altına alınmaz. Ancak, bazı durumlarda görüntülü konuşmalar kayıt altına alınabilir. Örneğin, bir iş görüşmesi veya bir konferans gibi resmi bir ortamda yapılan görüntülü konuşmalar, kayıt altına alınabilir.

Görüntülü konuşma kaydedilir mi?

Görüntülü konuşmalar, genellikle kaydedilmez. Ancak, bazı kişiler, görüntülü konuşmaları kendi cihazlarında kaydetmek isteyebilirler. Örneğin, bir anı olarak veya bir eğitim amacıyla görüntülü konuşmaları kaydetmek isteyebilirsiniz.

Görüntülü konuşma güvenli mi?

Görüntülü konuşmalar, genellikle güvenlidir. Ancak, görüntülü konuşmaya katılan kişilerin, konuşmayı kaydedebileceğini ve konuşmayı başkalarıyla paylaşabileceğini unutmayın. Bu nedenle, görüntülü konuşmalarda mahremiyet açısından dikkatli olmalısınız.

Görüntülü konuşmada internet gider mi?

Görüntülü konuşmalar, internet üzerinden yapılır. Bu nedenle, görüntülü konuşma yapmak için internet bağlantınızın olması gerekir. Görüntülü konuşma sırasında, internet bağlantınızın güçlü olması önemlidir. Güçlü bir internet bağlantısı yoksa, görüntülü konuşmada kesintiler yaşanabilir.