WhatsApp görüntülü arama kamera kalitesi ve WhatsApp görüntü kalitesi ayarlama işlemini sizlerle paylaşıyoruz. WhatsApp kamera güzelleştirme işlemini birlikte inceleyelim.

Dünya üzerinde Whatsapp uygulaması en çok kullanılan iletişim platformudur. Bu platformda kullanıcılarla görüntülü konuşabilir mesajlaşabilir, sesli arama yapılabilir ve belge aktarımı sağlanır. Özellikle Whatsapp’ın önemi pandemi süreciyle daha çok arttığını görmekteyiz. Pandemi ile birlikte iş sektöründe, eğitim sektöründe görüntülü görüşmeler için kullanılan Whatsapp platformu en çok tercih edilen uygulamalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Birçok kullanıcının rahatsız olduğu konulardan birisi Whatsapp görüntülü konuşma kalitesidir. Sevdiklerimize görüntülü konuşurken düşük çözünürlükte konuşmak oldukça can sıkıcıdır. Kullanıcıların çoğu internet bağlantısının olmasına rağmen görüntü kalitesinin düşük olduğunu, görüntünün piksel gözüktüğünü iddia etmektedirler. Sizler için merak ettiğiniz Whatsapp görüntü kalitesini derledik.

 • Whatsapp uygulamasında görüntülü konuşurken kalitenizin iyi olmasını istiyorsanız veri tasarrufu ayarını kapatabilirsiniz. İlk olarak Whatsapp uygulamasına girin ardından sağ kısımda yer alan üç noktaya tıklayınız. Açılan kısımdan Ayarlar seçeneğine tıklayınız. Depolama ve verilerin olduğu seçeneğe tıklayınız. Aramalar için daha az veri kullan seçeneği aktifse kapatın.

iPhone WhatsApp kamera bulanık

iPhone WhatsApp kamera bulanık

iPhone WhatsApp kamera bulanık sorununun birkaç olası nedeni vardır.

 • Kamera lensi kirli veya hasarlı olabilir. Kamera lensini temizlemek için yumuşak, kuru bir bez kullanın. Lenste herhangi bir çizik veya hasar varsa, kameranın değiştirilmesi gerekebilir.
 • Kamera ayarlarınız yanlış olabilir. Kamera ayarlarınızı kontrol edin ve uygun ayarları seçtiğinizden emin olun. Örneğin, düşük ışık koşullarında çekim yapıyorsanız, daha yüksek bir ISO değeri seçin.
 • Telefonunuzun yazılımı güncel olmayabilir. Telefonunuzun yazılımını en son sürüme güncelleyin.
 • WhatsApp uygulamasında bir sorun olabilir. WhatsApp uygulamasını yeniden yüklemeyi deneyin.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kamera Filtresi

Whatsapp ta görüntülü konuşurken normal görünümümüzden daha iyi, güzel olmak isteriz. Diğer görüntülü konuşma uygulamalarının bazılarında filtre özelliği olmasına rağmen Whatsapp uygulamasında filtre özelliği gelmemiştir. Whatsapp uygulamasında filtre olmadan da güzel ve canlı gözükmeniz için sizlere birkaç öneri hazırladık;

 • Yüzünüze vuran ışığın doğru açı olduğunu ayarlayabilmeniz gerekir.
 • Bulunduğunuz ortamın arka planın düz olmasına göz yormamasına dikkat edin.
 • Gün ışığında görüntülü konuşmayı tercih edin, ışık ayarının iyi olmadığı karanlık yerlerden uzaklaşın.
 • Her zaman ışığı karşınıza almaya özen gösterin
 • Kameranızı gözünüzle aynı hizaya getirin, sizi olduğunuzdan daha zayıf ve güzel gösterecektir.

Xiaomi WhatsApp görüntülü arama kalitesi

Xiaomi WhatsApp görüntülü arama kalitesi, Xiaomi markasının Whatsapp uygulamasında görüntülü konuşmada kamera 48MP olması gerekirken 10MP gibi düşük bir çözünürlüğün olduğunu kullanıcılar tarafından dile getiriliyor. Kullanıcıların bir diğer sorunu ise görüntüde yüzde olmayan lekeler gösterdiğidir. Peki bu lekenin ortadan kalkmasını nasıl ayarlayabiliriz? Aşağıdaki aşamalarla bunu size anlatacağım;

 • Cihazınızda kamerayı açın daha sonra ön kamerayı açın.
 • Ardından sağ kısımda yer alan 3 çizgi olan seçeneğe tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekrandan ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Fotoğraf kalitesine girerek en yüksek kaliteyi seçmeniz gerekir.

Bu adımları uyguladığınız zaman fotoğraflarınız daha kaliteli olacaktır. Whatsapp uygulamasından açılan kamera kalitesini ayarlamanız için herhangi bir seçenek yoktur.


Daha fazla ilgili içerik;


Huawei WhatsApp Kamera Ayarları

Huawei WhatsApp Kamera Ayarları

Huawei markasına ait telefon kullanan kişilerin birçoğu Whatsapp uygulamasının kamerasının kalitesi oldukça düşük olduğu dile getirilmektedir. Huawei markasına ait telefonlarınızda Whatsapp uygulamasında kamera ayarları bulunmamaktadır. Kamera ayarlarını cihazınızın kamerası için ayarlayabilirsiniz ama Whatsapp uygulaması için herhangi bir ayar bulunmamaktadır. Cihazınızda Whatsapp kamerası açılmıyorsa deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır.

 • İlk yöntemlerden birisi kamera erişimini açmanız gerekir. Cihazınızdan ayarlar seçeneğine gidin. Ayarlar seçeneğine gittikten sonra Uygulamalar ve Bildirimler seçeneğine tıklayın. Ardından Whatsapp uygulamasına dokunun. Uygulama bildirimlerden kamera erişimini açın.
 • Whatsapp uygulamasına ait önbelleği temizlemeniz sorununuzu çözüme kavuşturacaktır.
 • Sorununuz hala çözülmüyorsa Whatsapp uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
 • Kamerayı kullanan tüm uygulamaları kapatın ve Whatsapp uygulamasını yeniden açın.

Whatsapp uygulaması hakkında fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

2 Comments

 1. Görüntülü aramada telefonum aşırı kaliteyi düşürüyor. Normalde ön kamera aşırı iyi. Ama konuşmada çok çok kötü internetimden kaynaklı olabilir mi bu

 2. WhatsApp görüntülü arama kamera kalitesi, telefonunuzun kamerasının kalitesine ve mevcut internet bağlantınıza bağlıdır.

  Telefon kamerası kalitesi: WhatsApp görüntülü aramalar, telefonunuzun ön kamerasını kullanır. Ön kameranın çözünürlüğü ve sensör boyutu, görüntü kalitesini etkileyen en önemli faktörlerdir. Çözünürlük ne kadar yüksek olursa, görüntü o kadar net olur. Sensör boyutu ne kadar büyük olursa, kamera o kadar fazla ışık alır ve bu da daha az gürültülü görüntüler sağlar.

  İnternet bağlantısı: WhatsApp görüntülü aramalar, internet üzerinden veri aktarımı gerektirir. İnternet bağlantınız ne kadar hızlı olursa, görüntü o kadar net olur. Düşük hızlı bir internet bağlantısı, görüntünün bulanıklaşmasına veya donmasına neden olabilir.

Leave A Reply