Son zamanlarda Instagramda kısıtlandığımı nasıl anlarım sorusu gündemde yer almaya başladı. Birinin Instagram’da sizi kısıtladığını anlamanızı sağlayacak belirtiler…

Instagram da takipçilerinizi çıkartmadan etkileşimleri sınırlamak için kısıtlama özelliği kullanılır. Instagram uygulamasında da kısıtlama özelliği uzun süreden beri kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Peki uygulamada kullanıcılardan biri sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını öğrenmek istiyorsanız alttaki maddeleri inceleyin.

  • Karşı tarafa attığınız mesajlarda görüldü ifadesini göremiyorsanız,
  • Son görülmesini göremiyorsanız,
  • Hikayelerinizi izleyemiyorsanız,
  • Gönderisine yorum yaptığınız zaman sadece bu yorumu siz görüyorsanız kısıtlanmış olabilirsiniz.

Yukarıdaki yer alan belirtiler kesin kısıtlandığınızı göstermez. Instagram da aktiflik kapatmış olabilir ya da hikayeden sizi engellemiş olabilir.

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü

Kısıtlı hesap hikayeyi görür mü

Kullanıcıyı engellemek yerine kısıtla seçeneğini kullanarak gönderilerinize erişim sınırı koyabilirsiniz. Kısıtlı hesap özelliği kullanıldığı zaman karşı tarafın mesajları, yorumları ve hareketlerini belirli bir şekilde sınırlandırırsınız. Peki kısıtlı hesaplar attığınız hikayeyi görebilirler mi?

Eğer takipçinizi kısıtladıysanız attığınız yeni gönderileri ve hikayeleri göremezler. Bu yüzden eğer kısıtlandığınızı düşünüyorsanız Instagram gizlilik hesap görme uygulamalarından birine girerek hikaye atıp atmadığına bakın. Hikaye atmasına rağmen sizin hesabınızda görülmüyorsa ya hikayeden engellenmiş ya da kısıtlanmışsınızdır.

Instagramda Kısıtlanan Kişi Anlar Mı

Instagram uygulamasında kısıtlama özelliğini kullandıysanız karşı tarafa kısıtlandığına dair herhangi bir bildirim gitmez. Instagram da takibi bırakanlar ya da sizi engelleyenleri göremezsiniz. Aynı şekilde kısıtlandığınızı da anlayamazsınız. Ancak karşı taraf kısıtlandığını bazı yollardan anlayabilir. Ancak kesin kısıtlandığını anlayabileceği herhangi bir yol maalesef yoktur. Kısıtlandığını tahmin edebilir ama kısıtlandığını kesin bir şekilde anlayamaz.

Instagram’da Kısıtlama Ne İşe Yarar

Instagram'da kısıtlama ne i̇şe yarar

Instagram uygulamasında takipçilerimizin bazılarından hoşnut olmayız. Ancak bu kişiyi takipten çıkarmak ya da engellemek istemiyor olabilirsiniz. İşte bu durumda karşınıza kısıtlama özelliği çıkar. Kısıtlama özelliği sayesinde engellemeden ya da takipten çıkmadan karşı tarafın profilinize erişimini sınırlandırırsınız. Peki kısıtlama özelliği ne işe yarar?

  • Çevrimiçi olduğunuzu göremezler.
  • Mesajların okunup okunmadığını göremezler.
  • Yeni gönderinizi ve hikayelerinizi göremezler.
  • Fotoğraflarınıza yorum yaparsa bu yorumu sadece kendileri görebilir.

Konu hakkında kafanıza takılan, merak ettikleriniz ve sorularınız varsa alt kısımda yer alan yorumlardan bizlere iletebilirsiniz.

/ 5.

Share.

Comments are closed.