Instagram’da tek seferlik fotoğraf nasıl atılır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Tek seferlik fotoğraf paylaşma özelliği hakkında tüm detaylar…

Instagram uygulamasında sevdiklerinizle sohbet edebilir, fotoğraf paylaşabilir ya da ses atabilirsiniz. Sohbet ederken fotoğraf paylaşmak istediğinizde karşınıza birkaç seçenek çıkar. Bir kez görüntüle, tekrar oynatmaya izin ve sohbette tut seçeneklerini kullanabilirsiniz. Tek seferlik fotoğraf atmak için bir kez görüntüle özelliğini kullanmanız gerekir. Tekrar oynatmaya izin ver derseniz fotoğrafınızı sohbet ettiğiniz kişi dilediği zaman tekrar açabilir. Tekrar açılmaması ve tek seferlik görüntülenmesi için bir kez görüntüle seçeneğini aktif etmeniz gerekir. Peki tek seferlik fotoğrafı nasıl gönderebilirim dediğinizi biliyorum hadi gelin birlikte bakalım.

Anlık Fotoğraf Nasıl PaylaşılırSohbet kutusunda kamera seçeneğine tıklayın ve fotoğrafı seçin.
Instagram Tek Seferlik Fotoğraf SS Alınır MıEvet
Tek Seferlik Gönderilen Fotoğraf Bir Daha Açılır MıHayır
Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl KaydedilirEkran görüntüsü alabilirsiniz. Ancak bildirim gider.

Instagram DM Tek Seferlik Fotoğraf

Instagram DM Tek Seferlik Fotoğraf

Tek seferlik fotoğrafı sadece DM üzerinden gönderebilirsiniz. Instagram çoklu fotoğraflardan birini silme özelliğinden sonra tek seferlik fotoğraf birçok kişinin merceğinde yerini aldı. Tek seferlik fotoğraf atmanız için yapmanız gerekenler oldukça basit. Sohbette gözükmeyen ve tekrar açılmayan kaybolan fotoğraf göndermek için takip etmeniz gerekenler yollar şu şekildedir;

  • Instagram uygulamasını açarak sohbet kısmına gelin.
  • Sohbet bölümünün alt kısmındaki kamera seçeneğine tıklayın.
  • Dilerseniz fotoğraf çekebilir ya da galerinizden fotoğraf seçebilirsiniz.
  • Fotoğraf seçtikten sonra alt kısımda tekrar oynatmaya izin ver seçeneğinin üstüne tıklayın.
  • Burada karşınıza gelen seçeneklerden bir kez görüntüle ifadesini tercih edin ve gönderin.
  • Bu şekilde gönderilen fotoğraf sadece bir kez açılır. Bir daha açılmaz.

Instagram Tek Seferlik Fotoğraf Kaydetme

Instagram platformu kullanıcıların gizliliklerine önem veriyor. Bu yüzden fotoğraf gönderirken isteğinize göre görüntüleme seçeneğini ayarlayabiliyorsunuz. Sohbetteki kişinin tekrar oynatmasını talep edebilir, sadece bir kez görüntülemesini isteyebilir ya da tamamen fotoğrafın sohbette kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer biri tek seferlik fotoğraf göndermişse bu fotoğrafı telefonunuza kaydedebilir misiniz?

Tek seferlik fotoğrafları ss aldığınız zaman karşı tarafa bildirim gider. Instagram foto indirmenize ya da ekran videosu almanıza müsaade etmez. Ekran görüntüsü ile tek seferlik fotoğrafları kaydedebilirsiniz ancak bildirim gitmesini istemiyorsanız bu yöntemi kullanmayın. Ekran kaydetme uygulamasında da bildirim gidecektir. Bunun için başka telefon yardımıyla ekran görüntüsü alabilir ya da üçüncül uygulamaları kullanabilirsiniz.

Instagram tek seferlik fotoğraf konusu hakkında sorularınızı, görüşlerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.