İOS 17 Tarihi Belli Oldu, Hangi Telefonlar Güncellenecek?

İOS 17 Tarihi belli oldu, yeni iPhone güncellemesinden hangi cihazlar güncelleneceği açıklandı. İOS 17 Türkiye ne zaman gelecek, İOS 17 alacak telefonlar hangileri, birlikte inceleyelim.

İOS 17 Tarihi belli oldu, Apple lansmanı 18 Eylül tarihinde gerçekleşmiştir. Merakla beklenen İOS 17 tanımının gerçekleştiği lansmanda yeni özellikler tanıtılmıştır. İos işletim sistemine sahip telefonlara güncelleme gelerek yeni özellikler ya da eski özellikler düzeltilmektedir. iPhone ve Mac ürünler İOS 17 sürümü ile yeni bir boyut kazanacağı kesin. Apple lansmanı gerçekleşirken birçok kullanıcı İOS 17’nın ne zaman geleceğini merak etmektedir. Sizler için yazımızda İOS 17 hakkında merak ettiklerinizi ele aldık. Hadi gelin bu muhteşem özelliklere ve ne zaman çıkacağına bir bakalım.

  • İOS 17 sürümünün ne zaman çıkacağına dair net bilgi paylaşılmadı. Kısa süre içerisinde İos 17 alacak cihazlarda kullanılmaya başlanacağını düşünmekteyiz.
iPhone XS2018
iPhone XS Max2018
iPhone XR2018
iPhone 112019
iPhone 11 Pro2019
iPhone 11 Pro Max2019
iPhone 122020
iPhone 12 Mini2020
iPhone 12 Pro2020
iPhone 12 Pro Max2020
iPhone 132021
iPhone 13 Mini2021
iPhone 13 Pro2021
iPhone 13 Pro Max2021
iPhone 142022
iPhone 14 Pro2022
iPhone 14 Pro Max2022
iPhone SE (2. nesil)2020
iPhone SE (3. nesil)2022

iOS 17 Alacak Cihazlar

İphone ve Mac ürünlerde kullanılan İOS 17 işletim sisteminde yeni bir sürüm ortaya çıktı. Birçok yeni özellikleri ile bambaşka bir boyut olan İOS 17 işletim sürümünü kullanabilecek cihazları merak mı ediyorsunuz, detaylar yukarıdaki tablomuzda yer almaktadır.


Daha fazla ilgili içerik;


İOS 17 alacak telefonlar

İOS 17 alacak telefonlar, Apple tarafından düzenlenen etkinlikte İos 17 tanıtılmış ve birçok kişi tarafından beğenilmiştir. Mesaj uygulamasından kilit ekranına kadar birçok farklı özellikler İos işletim sistemine sahip telefonlarda yer alacaktır. İOS 17 sürümünü her cihaz değil sadece belirli cihazlar alacaktır. Hangi cihazların İOS 17 sürümünü alacakları lansmanda belirtilmiştir. Birçok kişi tarafından merak edilen İphone 6S İOS 17 sürümünü alacak mı sorusunu sizler için yazımızda ele aldık.

  • İphone 6S cihazlarda maalesef İos 17 sürümü olmayacaktır. İos 17 alacak cihazlar arasında İphone 6S yoktur.

iOS 17 İle Gelecek Yenilikler

Iphone’un yeni işletim sistemi olacak İOS 17’nin tanıtımı 7 Haziran tarihinde gerçekleştirilmiştir. İphone cihazlarda kullanılacak olan İOS 17 işletim sisteminin özellikleri şu şekilde olmaktadır;

  • En önemli özelliklerinden biri kilit ekranıdır. Kilit ekranı açılmadan birçok işleminizi gerçekleştirebilir ve kilit ekranını daha kullanışlı bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • iMessage üzerinden gönderilen mesajları düzenleme şansınız vardır. Mesajları geri alma, yeni emoji ve gif uygulamalarıyla dikkat çekmektedir. SharePlay desteği alan mesajlarda ekranınızı partnerinizle paylaşma keyfini yaşayabilirsiniz.
  • Görüntülerde belirli bir kısmı saklama özelliği gelmiştir.
  • Apple Pay kullanarak sipariş takibinde bulunabilir, makbuzlarınızı Cüzdanınızda görüntüleyebilirsiniz.
  • İOS 17 işletim sisteminde birçok rotayı planlayarak çok durak yönlendirme özelliği ile karşımıza çıkmaktadır.

Güncelleme Almayan iPhone Ne Olur

Telefonlarda veya bilgisayarda bazı zamanlar güncelleme bildirimi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Cihazların kullanımında herhangi bir problem olmamasına rağmen güncellemenin gelmesi oldukça önemli konulardan biridir. Cihazlar piyasaya sürüldükten sonra yazılımları geliştirilmeye devam etmektedir. Belirli hataların giderilmesi ve insanların ihtiyacına yönelik yeni özelliklerin eklenmesi için gerekli bir durumdur. Cihazlara gelen güncellemeler uygulamalara da gelmektedir. Güncelleme alınmadığı zaman uygulamalardaki güncellemeleri telefon kaldırmaz.

  • Güncellenen uygulamalara telefon destek vermediği için uygulamalar kullanılmaz hale gelir.
  • Telefonlar güncellenmediği takdir de güvenlik duvarları zayıflamaya başlar ve böylece kötü yazılımlara karşı cihazınız açık hale gelir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥