iPhone sıfırlama nasıl yapılır ve İphone tüm ayarları sıfırlama fotoğraflar silinir mi, bilgilendiriyoruz. iPhone fabrika ayarlarına döndürme tuşlarla nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

iPhone sıfırlama nasıl yapılır sorusu Apple kullanıcıları tarafından sıklıkla sorulmaktır. İphone cihazını satmadan veya başka birini vermeden önce verilerin silindiğinden emin olmanız gerekmektedir. İphone üzerinden veriler silinse dahi saklama alanında depolanabilir. Bu yüzden İphone ayarları ve saklama alanındaki verilerin silinmesi için takip edilmesi gereken adımlar bulunmaktadır.

 • İphone saklama alanındaki içeriklerin tamamen silinmemesi için yedekleme işlemi yapılmalıdır.
 • İphone içeriklerini silmek için ‘’Ayarlar’’ bölümüne gidilir. ‘’Genel’’ alandaki ‘’Sıfırla’’ sekmesine basarak silme işlemini başlatabilirsiniz.
 • İphone kullanıcılarına güvenli alan sağlamak için şifre ve kullanıcı adı doğrulaması talep edecektir. İçerik silme ve ayarları değiştirmeden önce Apple kimliğinizi doğrulamak zorundasınız.

iPhone Sıfırlama Tuşları

iPhone sıfırlama tuşları hangileridir, doğru olarak sizler yönlendiriyoruz.

 • Ses açma tuşuna 1 kez basın çekin,
 • Ses kısma tuşuna 1 kez basın çekin,
 • Ortadaki güç tuşuna basılı tutun.

Daha fazla ilgili içerik;


iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Tuşlarla

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Tuşlarla

iPhone fabrika ayarlarına döndürme tuşlarla gerçekleştirilebilir. İphone üzerinden Ayarlar bölümüne giderek tüm verileri silebilirsiniz. iPhone sıfırlama iTunes için cihaz yazılımının güncel olması gerekmektedir. Ayarlar bölümünden cihaz adı seçildikten sonra ‘’Bul’’ sekmesine basılmalıdır. İphone Bul özelliğinin kapatılması gerekmektedir.

Apple’nin yedekleme servisi iCloud üzerinden kişisel veriler silinebilir. Silme işleminin tamamlanması için ekranda çıkan ‘’İphone Sil’’ uyarısının onaylanması talep edilecektir. Vazgeç ve Sil seçenekleri sunulur. Silme işlemi Apple kimlik bilgilerinin doğrulanmasının ardından gerçekleştirilir.

iPhone Sıfırlama Bilgisayardan

iPhone sıfırlama bilgisayardan silmek isteyen kullanıcıların takip etmesi gereken adımlar bulunmaktadır. Apple’nin bilgisayarı MAC ve Windows PC üzerinden silme işlemi tamamlanabilir. Bunun için bilgisayardaki yazılımın İphone destekliyor olması gerekmektedir. Yazılım güncel değilse silme işlemi tamamlanamaz.

 • İphone ara kablosu ile bilgisayara bağlanır.
 • MAC kullanıcıları için Finder kenar çubuğu üzerinden işlem başlatılır. Finder’ı kullanabilmeniz için Mac sürümünün 10.5 ve üzeri olması gerekmektedir.
 • MAC yazılımı güncel olmayan kullanıcılar iTunes üzerinden işlemlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Windows PC kullanıcıları içinde iTunes uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.
 • İphone silme işlemi için iTunes açılır. Sol üst tarafta yer alan İphone öğesi seçilir. ‘’Özet’’ öğesine tıkladığınızda ‘’İphone Geri Yükle’’ seçeneği karşınıza çıkacaktır. Gerekli adımlar takip edildiği takdirde silme işlemi tamamlanır.

iPhone Satarken Sıfırlama

iPhone satarken sıfırlama işlemini tamamlamak isteyen kullanıcılar yörüngeleri takip ederek cihazı fabrika ayarlarına döndürebilir. Apple kimlik bilgilerinin kayıtlı olması gerekmektedir. Saklama alanındaki veriler ve ayarların sıfırlanması için ‘’iphone geri yükle’’ seçeneği sunulmaktadır. Kişisel bilgiler iCloud hesabına aktarılarak yedeklenir. iCloud, App Store ve iTunes hesaplarından cihaz üzerinden çıkış yapılmalıdır. Ayarlar öğesi üzerinden ‘’Çıkış Yap’’ öğesi seçilerek işlem tamamlanır.