İpek Kirpik Fiyatları, Kaç Ay Kullanılır – Kullanıcı Yorumları

Ülkemizde son zamanlarda trend olan ipek kirpik birçok kişi tarafından tercih edilmeye başladı. İpek kirpik fiyatları ve işlem hakkında merak edilen tüm konular içeriğimizde ele aldık.

Kirpikler, gözleri ve bakışları önemli derecede etkiler. Bunun için kirpiklerin yeterince uzun ve yoğun olması gerekir. Çoğumuzun maalesef kirpikleri bu özelliklere sahip değil. İşte bu durumlarda kirpik lifting ya da ipek kirpik işlemi karşımıza çıkar. İpek kirpik sayesinde yoğun, uzun, doğal görüntü sağlayan kirpiklere sahip olabilirsiniz. 2023 yılında ipek kirpik fiyatlarını birçok yerde araştırdık. Kirpik fiyatları yapılan yere ve istenilen kirpik yoğunluğuna ve uzunluk derecesine göre de değişiklik gösterdiğini unutmayınız.

 • İpek kirpik fiyatları 200 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İpek Kirpik Kaç Ay Kullanılır

İpek kirpik kaç ay kullanılır

Yüzün, bakışların ve gözlerin değişmesi için kaşların ve kirpiklerin daha dolgun durması gerekir. Kaş laminasyonu ya da ipek kirpik yaptıran bir çok kişi de inanılmaz bir değişim söz konusudur. Ancak bu işlemleri ömür boyunca kullanamazsınız. Belirli bir aydan sonra ipek kirpiklere bakım yapılması gerekir. Bakımdan sonra yeniden kirpiklerinizi belirli bir aya kadar kullanabilirsiniz.

İpek kirpikler 3 ya da 4 ay süre boyunca kullanılır. 4 aydan sonra dökülmeye başlayacaktır. Kirpiklerin bakımını doğru ve düzenli yaparsanız en fazla 4 ay kullanabilirsiniz. 4 aydan sonra uzmana gidilerek tekrardan bakım işlemi yapılmalıdır. Bu işlemin ardından tekrar 3 ay boyunca kullanabilirsiniz.

İpek Kirpik Yorumları

İpek kirpik yorumları

İpek kirpik yaptıran kişilerin yorumları olumlu ve olumsuz olacak şekilde ele aldık. Kullanan ve yaptıran kişilerin yorumları şu şekildedir;

 • Arkadaşım yaptırdı ama hiç doğal durmadı hatta hepsi dökülmeye başladı.
 • 3 kere ipek kirpik işlemi yaptırdım. O kadar güzel bir işlem ki hem doğal duruyor hem rimel derdiniz yok. Harika bir olay. Makyaj yapmadan sadece ruj sürerek dışarı çıkıyorum.
 • İpek kirpik çok fazla taktırıyordum ama son zamanlarda kendi kirpiklerim dökülmeye başladı. Resmen kirpiklerim yok oldu. Her akşam hint yağı sürsem de etkisi olmadı.
 • Kurtarıcı bir uygulama ama 3 ay kullandıktan sonra kirpiklerimin yarısı dökülmüş olarak gördüm. Verdiği rahatlık çok fazla o yüzden bir daha kullanacağım.
 • Bir hafta içerisinde sol gözümdeki kirpikler döküldü aşırı komik bir hale geldi. Kirpiklerim çok zarar gördü. Memnun kalmadım.
 • İnternetten yorumlardan korktum biraz. Kirpiklerin döküldüğü söylenmiş ancak bende dökülecek bir kirpik bile olmadığı için cesaret edip yaptırdım. Muhteşem duruyor. Bozulma yaşamadım ve sürekli yaptırmayı düşünüyorum.

İpek Kirpik Zararları

İpek kirpik ilk yaptırıldığı andan beri birçok kişiye rahatlık sunar. Rimel sürme, çıkartma gibi dertler olmadan kolayca ipek kirpik kullanabilirsiniz. Ancak bu güzel tarafın kötü yanları da var. İpek kirpik taktırmadan önce zararlarına birlikte bakalım. Bu zararları göz önüne alarak işlemi yaptırmanızda fayda var.

 • Gözde yanma,
 • Batma,
 • Kendi kirpiklerinizin dökülmesi,
 • Göz çevresindeki deride kaşıntı gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Yukarıdaki maddeler nadir kişilerde görülmüştür. İpek kirpik takılırken gözünü açan ya da işlem yüzünden mikrop kapan kişilerde bu durumlar gözükür. Ancak genel olarak birçok kişide kendi kirpiklerinin dökülmeye başlandığı en çok görülen zararlardan bir tanesidir.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥