Kaş Laminasyonu Nedir, Ne İşe Yarar? – Güncel Fiyat Listesi

Kaş laminasyonu nedir, ne işe yarar sorularının cevaplarını merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Kaşlarınızdan memnun değilseniz bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Hadi gelin laminasyon ne demek bir bakalım.

İstenilen formda kaş yapınız yoksa, kaşlarınız gür ya da zayıf ise ve istenilen yöne doğru uzamayan bir dokuya sahipse kaşlarınızı istediğiniz şekle dönüştürebilirsiniz. Microblading yöntemi yerine daha doğal görünüm sağlayan kaş laminasyonu birçok kadın tarafından tercih ediliyor.

Uzun süre boyunca kaşların istenilen şekle girmesi için kaş laminasyonu yöntemi uygulanır. Kaş tüylerinin doğru yöne büyümesi, istenilen şekil ve rengi alması için bu yöntem kullanılmaktadır. Peki ne işe yarar?

  • Kaş yapısını güçlendirir,
  • Yukarı yönlü kalıcı bir şekilde kalmasını sağlar,
  • Kaş yapısını şekillendirir,
  • Kaş yapınız ince ise daha dolgun görünmesii sağlar,
  • Kaş yapınız kalın ise daha yumuşak görünmesini sağlar.

Kaş Laminasyonu Ne Demek

Kaş laminasyonu ne demek

Kaşların istenilen şekle girmesi için yapılan işleme kaş laminasyonu adı verilir. Yarı zamanlı kalıcı olan bu işlem sayesinde yukarı yönlü taranmış kaşara sahip olabilirsiniz.

Düşük kaş yüzünüze solgun ve bitkin bir görüntü sağlar. Bu görünümü ortadan kaldırmak için kaş laminasyonu işlemi uygulanır. Kaşları dökülen, seyrek olan ya da gür kaş yapısına sahip olan kişiler tarafından terci edilir. Kaşların yukarı taranmış gibi görüntü oluşturması, daha dolgun ve hacimli durması için bu işlem birçok kadın tarafından tercih edilir.

Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır

Kaş laminasyonu nasıl yapılır

Kaş laminasyonu yaptırmak isteyen kişiler işlemin nasıl yapıldığını merak etmeye başladı. İşlemin yapılış aşamaları şu şekildedir;

  • Kaşlar özel şampuan ile yıkanarak temizlenir.
  • Ardından primer sayesinde kaş laminasyon işlemi için baz yapılır.
  • Baz işleminin ardından kaşlara istenilen şekil verilir.
  • Daha sonra özel yapıştırıcı solüsyon sürülerek bekletilir.
  • İşlem bittikten sonra kaş laminasyonu yaptıran kişiler 3 ya da 4 ay boyunca kaşlarını istedikleri formda kullanabilirler.

Ayrıca kaş laminasyonu yaptırılırken kaşların boyanma işlemi de yapılabilir. Bu sayede istediğiniz kaş şekline sahip olabilirsiniz.

Kaş Laminasyonu Fiyat

Kaş laminasyonu fiyat

Kaş laminasyonu yapan bakım merkezlerine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Ayrıca kaş boyaması gibi ek işlem yaptırıp yaptırmadığınıza bağlı olarak da değişir. Ancak genel olarak bakıldığı zaman kaş laminasyon işlemi için 300 TL ile 1.000 TL arasında değişiklik gösterir. Ortalama 600 TL ödeyerek kaş laminasyon işleminizi yaptırabilirsiniz.

Kaş Laminasyonu Zararları

Kaş laminasyonu yaptırmak isteyen birçok kişinin merak ettiği konulardan biri ise bu işlemin zararın olup olmadığıdır. Bu işlem sonrasında kaşlarınıza zarar gelmez. Microblading yaptıranlar göre kaşın daha az zarar görmesi sağlanır. Gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Kaş laminasyon işlemi yaptıran kişiler de zarar görmekten daha ziyade kaşlarının daha çok güçlendiği gözlenmiştir. Kaşa uygulanan vitamin ve botoks sayasında kopan bağlar bağlanarak kaşların daha güçlü ve bakımlı olması sağlanır.

Kaş laminasyonu hakkında merak ettikleriniz varsa bizlere yorum kısmından yazarak görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr