iPhone imei Değiştirme – Orjinal iPhone IMEI Atma

İphone IMEI atma ücreti, IMEI atma konusuna dair pek çok nokta kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Bilindiği üzere tüm akıllı telefon modellerinde özel IMEI numarası bulunuyor ve böylelikle cihaz takipleri ideal bir şekilde yapılabiliyor. Ancak iPhone Imeı kodunda değişiklik yapmayı olanaksız bir hale getirmeyi hedefliyor.

Yurtdışından gelen iphone imei atma

Yurtdışından Gelen iPhone IMEI Atma

Yurtdışından gelen İphone IMEI atma işlemi herkesin bildiği üzere şart. Çünkü aksi takdirde bu telefonları Türkiye’de kullanabilmek mümkün olmuyor. Yurtdışından gelen iPhone cihazları kullanabilmek için tercih edilebilecek 3 farklı yöntem bulunuyor;

  • Pasaport kaydı yaptırmak: 3 yıl boyunca bir pasaport üzerinden tek bir telefonun IMEI atma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede telefonu bir başka kimse kullanamıyor.
  • Yılbaşı’nı beklemek: 120 gün kullanım hakkı 1 yıl içerisinde geçerli olduğu için yeni yılda tekrar kullanabilmek mümkün olabiliyor.
  • Geçici IMEI kaydı yapmak: Geçici IMEI kaydı ile IMEI süreleri 2 ay boyunca uzatılabiliyor. Kimlik kartı ile bu işlem kısa sürede halledilebiliyor.
Iphone modellerinde imei değiştirme

iPhone Modellerinde IMEI Değiştirme

İphone IMEI atılır mı sorusunu soran ve detaylarını araştıranlar için adım adım IMEI değiştirme işleminden bahsetmek gerekirse;

  • IMEI atma işlemini gerçekleştirmeden önce cihazınızdaki mevcut IMEI numarasını bilmeniz gereklidir. Arama menüsü üzerinden *#06# tuşların tıklamak mevcut IMEI numarasını öğrenmenin en basit yoludur.
  • Daha sonrasında bilgisayara ZiPhone programı yüklemek ve kurulumu tamamlamak gerekir.
  • Yüklenen programı kullanabilmek için iPhone’un kurtarma modunun aktifleştirilmesi gerekir. Eski modellerde bu güç düğmesi üzerinden halledilebilir.
  • Kurtarma modundaki iPhone ile bilgisayar eşleştirilmelidir. Komut istemi gerçekleştirildikten sonra da komut istemi gerçekleşen pencereye “ziphone -u -i ve yeni atanacak olan numara” yazılmalıdır.
  • Tüm bu aşamalardan sonra 2-3 dakika içerisinde işlem tamamlanacak ve yeni IMEI numarası cihazda aktifleşecektir.

SONUÇ: IMEI atma işlemleri sayesinde yurtdışından gelmiş olan telefonlar ve diğer cihazlar sorunsuzca kullanılmaya devam edilebilir.


IMEI Atma İşlemi Riskli mi?

Belirli aşamalar dahilinde gerçekleştirildiği takdirde IMEI atma herhangi bir risk taşımıyor.

IMEI Kaydı Nasıl Sorgulanabiliyor?

İphone geçici IMEI atma işlemini gerçekleştirdikten sonra hem cihaz üzerinden hem de e-devlet üzerinden sorgulama yapılabiliyor.

Pil Sağlığı Nasıl Korunur – Korumak için Nasıl şarj Edilmeli

iPhone Garanti Süresi Sorgulama, iPhone Orjinallik Sorgulama Garanti Ne Zaman Dolar

iPhone IMEI Klonlama Çözümü

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥