iPhone kullanılamıyor hatası kullanıcıların çözüm aradığı yaygın hatalardan biridir. Her İPhone kullanıcısının mutlaka karşılaştığı bu hatanın çözümü ise oldukça basittir. Çözümünden önce hızlıca sorunun nedenini aktarmak gerekirse de birden fazla kez arka arkaya yanlış şifre girince oluşan bir durumdur.

Eğer parolanızı 5 kez üst üste yanlış direrseniz ekranda iPhone kullanılamıyor hatası görürsünüz. Ancak bu hata ile karşılaştığınız için endişe duymayın. Hemen birkaç kısa adımla sorunu kolayca çözebilirsiniz. Detaylı çözüm adımları ve daha fazlası için içeriğimizin devamını inceleyebilirsiniz.

iPhone Kullanılamıyor Hatası Sürekli Olur Mu?

iPhone kullanılamıyor hatası sürekli olur mu sorusuna yanlış işlem yapmadığınız sürece olmaz şeklinde yanıt verebiliriz. Genel olarak İPhone cihazlarda parola kullanıyorsanız bu hatayı görebilirsiniz. Parolanızı yanlış girmeniz kullanılmıyor hatasına sebep olur. Bu hata ile karşılaştığınız zaman profesyonel destek almanıza gerek yoktur.

Hızlıca birkaç kısa adımla sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz. Eğer belirteceğimiz adımlar çözüm oluşturmuyorsa birkaç çözüm seçeneği daha mevcuttur. Hepsini denemenize rağmen hala telefonunuz açılmıyorsa da son adımda mutlaka profesyonel destek almayı denemelisiniz. Çözüm detaylarını adım adım aşağıdan incelemeniz mümkündür.

iPhone Kullanılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

iPhone kullanılamıyor hatası nasıl çözülür diye merak edenler için hızlıca çözüm adımlarının detaylarına yer verelim. Eğer şifrenizi 5 kez üst üste yanlış girdiyseniz ve İPhone kullanılamıyor hatası görüyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekir;

  • Telefonunuzun ses kısma tuşuna kısaca basılı tutun.
  • Ardından ise Apple logosunu görene kadar yan düğmeye basılı tutmaya devam edin. Bu ortalama 10saniye kadar sürer.
  • Eğer ki telefonunuz hiçbir şekilde açılmıyorsa da 1 saat kadar şarj ederek bu işlemi tekrar yapmayı deneyin.
  • İPhone telefonunuz pil şarjının çok düşük olduğunu gösteriyorsa da donanımınızı kontrol ettikten sonra yeniden şarj edin.

Yukarıda yer verdiğimiz işlem adımlarını takip ederek hızlıca kullanıma devam edebilirsiniz. Eğer tüm çözüm adımlarına rağmen sorun hala devam ediyorsa hızlıca teknik destek almanız tavsiye edilir. Ancak genelde yukarıdaki adımlarla sorun tamamen ortadan kalacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;

Leave A Reply