Yenilenmiş iPhone, kullanılan cihazların kozmetik, donanımsal ve yazılımsal olarak yenilenmesinin ardından tekrardan satışa sunulması olarak tanımlanmaktadır. Uygulanan işlemlerin ardından telefonlar sıfır kondisyona tekrar getirilmektedir. Teşhir cihazları ve kullanıcı tarafından iade edilen telefonlar yenilenmiş cep telefonu olarak satışa çıkarılabilmektedir.

Yenilenmiş iPhone Alınır mı

Yenilenmiş iPhone Ne Demek

Yenilenmiş iPhone cihazlar, daha cazip fiyatlarla satışa sunulduğu için kullanıcılar için iyi bir alternatif olmaktadır. Apple firması, her yıl yeni bir telefon serisini piyasaya sunmaktadır. Kullanıcıların bir bölümü yeni teknolojileri takip etmekte ve var olan cihazlarını her 2 – 3 yılda bir yeni teknolojilerle donatılmış cihazlar ile değiştirmektedir. Bu nedenle ikinci el telefonlar çoğunlukla temiz ve iyi kondisyona sahiptir. Yenileme işlemlerinin ardından tıpkı sıfır telefon gibi uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Apple firmasının son cihazları için yeterli bütçeye sahip olmayanlar, orta segment özelliklerini taşıyan sıfır bir iPhone yerine üst segment özelliklerini taşıyan ikinci el bir iPhone kullanmak isteyenler için yenilenmiş iPhone mantıklı bir tercihtir. Yenilenmiş iPhone cihazlarına sıfır fiyatının %40 altında bir fiyata sahip olunabilmektedir.

Apple yenilenmiş telefon alınır mı

Apple yenilenmiş telefon almak, yeni bir telefon satın almanın maliyetini düşürmek için iyi bir yol olabilir. Ancak, yenilenmiş bir telefon satın almadan önce, bazı şeyleri göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Yenilenmiş telefonun durumunu kontrol edin. Yenilenmiş bir telefon satın almadan önce, telefonun durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Telefonun temiz ve hasarsız olduğundan emin olun.

Yenilenmiş telefonun garantisini kontrol edin. Yenilenmiş telefonların genellikle sıfırdan üretilen iPhone’lardan daha kısa bir garantisi vardır. Yenilenmiş telefon satın almadan önce, garantinin süresini ve kapsamını kontrol edin.

Yenilenmiş telefonun fiyatı. Yenilenmiş telefonlar, sıfırdan üretilen iPhone’lardan çok daha ucuzdur. Ancak, yenilenmiş bir telefon satın almadan önce, araştırmanızı yaptığınızdan ve en iyi fiyatı bulduğunuzdan emin olun.

Tanınmış bir satıcıdan satın alın. Yenilenmiş bir iPhone satın alırken, tanınmış bir satıcıdan satın aldığınızdan emin olun. Bu, telefonunuzun iyi durumda olduğundan ve garantili olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır.

İncelemeleri okuyun. Yenilenmiş bir iPhone satın almadan önce, incelemeleri okuyun. Bu, başkalarının deneyimlerini öğrenmenize ve sizin için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Fiyatları karşılaştırın. Yenilenmiş bir iPhone satın almadan önce, fiyatları karşılaştırın. Bu, en iyi fiyatı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yenilenmiş Telefon Ne Demek

Yenilenmiş telefon, tıpkı iPhone cihazlarda olduğu için her markadan telefonun kozmetik, donanımsal ve yazılımsal olarak yenilenmesi işlemidir. Refurbished işleminin ardından donanım ve yazılım olarak sıfırlanan telefonlar, temizlenerek yeniden ambalajlanır. İşlemlerin tümü profesyonel kişiler tarafından yapıldığı için neredeyse sıfırından ayırt edilememektedir. Genellikle satıcı firma tarafından 12 ay garanti verilmektedir.

Yenilenmiş cep telefonlarının özellikleri değişkenlik gösterebilmektedir. Cihaz yenileme, iade, üst segmente geçme gibi nedenlerden dolayı iade edilen telefonlar, yenilendikten sonra yeni sahipleri tarafından uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Firmalar, ürünleri belirli bir standarda uygun olacak şekilde yenilemektedir. Yenilenen telefonların neredeyse tamamı eski modellerine kıyasla daha günceldir. Aynı zamanda cihazın kullanımı için ihtiyaç duyulan kullanım kılavuzu, kulaklık, data kablosu ve şarj cihazı da kutu içerisinde bulunmaktadır. Yeniden satışa çıkarılan cihazların kutularının üzerinde mutlaka refurbished ya da yenilenmiş ifadeleri eklenmektedir.

Telefonların yenileme işlemi sırasında uygulanan adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Cihazın anlık performansının ölçülebilmesi için çeşitli incelemeler ve testler yapılır.
 • Bu sırada buton, kasa, anten, dokunmatik ekran, işlemci, batarya gibi donanımsal ve yazılımsal parçalar sırasıyla kontrol edilir.
 • Arızalı, görünümü bozan veya iyi çalışmayan tüm hususlar ortadan kaldırılır.
 • Düşük performansa neden olan parçalar onarılır ya da yenisi ile değiştirilir.
 • Telefonun ana bileşenleri test edilir. Bu sayede donanımların tamamı incelemeden geçirilmiş olur.
 • Telefonun fabrika standartlarına getirilmesi amacıyla kasa, ekran ve kamera bulunan çiziklere ek olarak diğer deformasyonların da tamamı ortadan kaldırılır. Bu bölümlerde sorun varsa orijinal parçalar kullanılarak yenileme yapılır. Bu sayede telefonlar kozmetik açıdan mükemmel bir görünüme kavuşturulur.
 • Telefonun önceki sahibine ait depolama alanında kalan tüm bilgiler özel programlar kullanılarak kalıcı olarak silinir. Donanımsal işlemlerin tamamlanmasının ardından yazılım kontrol aşamasına geçilir.
 • Son aşama olan yazılım kontrol kısmında cihazın performansını kısıtlayan tüm uygulamalar kalıcı olarak silinir. Ardından temalar ve uygulamalar silinirken virüslerden temizlenir.
 • Yazılım güncelleme işleminin ardından bakım ve onarım sürecine dair kapsamlı bir test uygulanır. Herhangi bir soruna rastlanmaz ise ürünün satışı yapılabilir demektir.
 • Hijyeni sağlamak ve görünümü kusursuz hale getirmek için solüsyonlar ile temizlenen cihazlar, kutularına yerleştirilir.

Yenilenmiş Telefon Alınır mı

Yenilenmiş iPhone Ne Demek

Yenilenmiş telefonun kullanıcı için avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Yenilenmiş telefonların çoğunluğu, küçük hasarlar görmüş veya 2-3 yıl kullanılmış cihazlardır. Bu nedenle yenilenme işleminin ardından da uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.
 • Yenilenmiş telefonlar, sıfır telefonlara kıyasla %30 – 40 daha ucuzdur. Kullanıcılar orta segment sıfır bir ürün yerine üst segment yenilenmiş bir telefonu tercih edebilmektedir.
 • Yenilenmiş cep telefonlarının her noktası ile sıfırlanmış ve çeşitli testlerden geçirilmiştir. Bu nedenle güven içerisinde satın alınabilmektedir.

Daha fazla ilgili içerik;

Yenilenmiş iPhone iyi midir?

Yenilenmiş iPhone, kullanılmış bir iPhone’un profesyoneller tarafından yenilenmiş halidir. Bu süreçte, telefon temizlenir, arızalı parçaları onarılır veya değiştirilir ve ardından yeni bir pil takılır. Yenilenmiş iPhone’lar, sıfırdan üretilen iPhone’lar kadar iyi olmayabilir, ancak genellikle iyi durumdadırlar ve yeni bir iPhone satın almaktan çok daha ucuzdur.

Yenilenmiş telefon almak doğru mu?

Yenilenmiş telefon almak, yeni bir telefon satın almanın maliyetini düşürmek için iyi bir yol olabilir. Ancak, yenilenmiş bir telefon satın almadan önce, bazı şeyleri göz önünde bulundurmanız önemlidir.

iPhone yenilenmiş telefon ne oluyor?

iPhone yenilenmiş telefon, kullanılmış bir iPhone’un profesyoneller tarafından yenilenmiş halidir. Bu süreçte, telefon temizlenir, arızalı parçaları onarılır veya değiştirilir ve ardından yeni bir pil takılır. Yenilenmiş iPhone’lar, sıfırdan üretilen iPhone’lar kadar iyi olmayabilir, ancak genellikle iyi durumdadırlar ve yeni bir iPhone satın almaktan çok daha ucuzdur.

Yenilenmiş telefon almak riskli mi?

Yenilenmiş telefon almak riskli olabilir, ancak bu riskler genellikle yeni bir telefon satın almaktan daha düşüktür. Yenilenmiş telefonlar genellikle iyi durumdadır ve yeni bir iPhone satın almaktan çok daha ucuzdur. Ancak, yenilenmiş bir telefon satın almadan önce, telefonun durumunu kontrol ettiğinizden ve garantisinin süresini ve kapsamını kontrol ettiğinizden emin olun.