iPhone Parça Değişimi Nasıl Anlaşılır – Kontrol Ederek Alma Nasıl Yapılır?

iPhone parça değişimi nasıl anlaşılır sorusuna verilebilecek çeşitli yanıtlar bulunmaktadır. Özellikle 2.el telefon alanlar için oldukça önemli olan bu konu, farklı platformlarda sık sık araştırılmaktadır.

iPhone Parça Değişimi Anlama Yöntemleri

Iphone parça değişimi anlama yöntemleri

iPhone parça değişimi anlama yöntemleri için kullanılabilecek birkaç farklı yöntem olduğunu dile getirmek mümkündür.

  • En hızlı ve kullanışlı yöntemlerden biri şarj istasyonunun her iki yanında bulunan vidaları kontrol etmektir. Işığa maruz bıraktığınızda üzerlerinde herhangi bir çizik görürseniz cihaz tamir edilmiş demektir.
  • Şarj portunu ve kulaklık jakını kontrol etmek ise en sık tercih edilen ikinci yöntemdir. Orada kir olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu da işe yaramazsa, resmi Apple web sitesine cihazın seri numarasını yazarak cihaz bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • Eğer telefonunuzda bir sayı dizisi bulunuyor ve dizi “5” ile başlıyorsa, bir iPhone değişimi anlamına gelir.
  • Alternatif bir yöntem olarak model numarası doğrulaması örnek olarak verilebilir. iPhone model numarası “M” ile başlıyorsa sıfır, “F” ile başlıyorsa onarılmış, “N” ile başlıyorsa değiştirilen cihaz anlamına gelir.
  • Bunların haricinde kullanılan diğer bir yöntem de mobil veri kullanımına bakmaktır. Cihaz sıfırlansa bile mobil veri kullanımı sıfırlanmayacaktır. Örneğin 100 saatlik data kullanımından bahsediliyorsa  iPhone geçersiz sayılmaz ve ikame ürün anlamına gelir.

Parça Değişimi Nasıl Kontrol Edilir?

Parça değişimi nasıl kontrol edilir

iPhone telefonlarda donanım fabrika  seri numaraları belli olduğu için mevcut telefon donanımını iPhone ile karşılaştırmak için en iyi doğrulama yöntemlerinden biridir.

  • iOS donanım testi iOS cihazlar için hepsi bir arada bir araç olan 3U ile tüm iPhone donanımlarını test edebilir ve denetim raporu aşamasından itibaren değişen parçaları kontrol edebilirsiniz.
  • Program jailbreak yapmaktan parça değiştirmeye kadar birçok özellik hakkında bilgi vermektedir. Bu arada program ile bu kontrolün sağlanmasının bir garanti sorunu yaratmayacağını da dile getirmek gerekir. Öncelikle http://www.3u.com/ adresinden 3U Tools uygulamasını indirmeniz ve telefonunuzu bir kablo ile PC’nize bağlamanız gerekir. Ardından analiz ve kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Dolayısıyla iPhone parça değişimi nasıl kontrol edilir sorusuna verilebilecek çeşitli yanıtlar bulunduğunu söylemek mümkündür.

SONUÇ: iPhone telefonların herhangi bir parçasının değişikliğe uğradığını kontrol etmek için kullanılabilecek birçok farklı yöntem ve uygulama vardır. Bu sayede 2. el olarak aldığınız telefonunuzun hangi parçalarının değiştiğini anlayabilirsiniz.


iOS Donanım Kontrolü Hangi Modellerde Desteklenir?

3GS ile 11 Pro Max arasında bulunan tüm modeller donanım kontrolü için desteklenmektedir. Eğer değişen parça orijinal değilse, kullanım esnasında çeşitli problemler yaşanabilir.

iPhone Imeı Atma – IMEI Atma Kalktı Mı?

Pil Sağlığı Nasıl Korunur – Korumak için Nasıl şarj Edilmeli

İphone X Arka Cam Fiyatı – Orjinal Değişim Fiyatları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥