Apple tarafından geliştirilen, tasarlanan ve pazarlanan akıllı telefonlar arasında en popüler cihazlar arasında yer alan iPhone X, 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. 10. yıla özel olarak tanıtılan cihaz, kenardan kenara tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Apple’ın kullandığı tasarım dilini bu cihazda değiştirmesi de beklentileri artıran bir diğer önemli hamle olmuştur. Bu yazımızda “iPhone X batarya kaç mAh?” sorusunun cevabını paylaşacağız.

iPhone X Pil Kapasitesi

iPhone X Batarya Kaç mAh

iPhone 8 cihazının güçlendirilmiş bir versiyonu olan iPhone X cihazı, 3 GM RAM ve 2716 mAh batarya kapasitesine sahiptir. Tüm bu özellikleri ile 2017 yılına kadar piyasaya sürülen en iyi iPhone cihazı olma unvanını taşımaktadır.


Daha fazla ilgili içerik;


iPhone X Batarya Fiyatı

Apple firması, cihaz kullanıcılarının haklarını koruyarak onlara garanti sunmaktadır. Yanlış kullanım, uzun süreli kullanım veya kaza durumlarında hasar gören bataryalar, cihazın garanti kapsamında bulunması durumunda ücretsiz olarak değiştirilmektedir. Garanti kapsamının dışında kalan onarımlarda ise iPhone X batarya fiyatı 1.179 TL’dir.

iPhone X orjinal pil kaç mAh?

iPhone X orijinal pili, 2716 mAh kapasiteye sahiptir. Bu pil, iPhone X’in A11 Bionic işlemcisi ve 5,8 inç OLED ekranı ile birlikte çalışmaktadır.

iPhone X pil ömrü ne kadar?

iPhone X pil ömrü, kullanım şeklinize göre değişebilir. Ancak, Apple’ın verdiği bilgilere göre, iPhone X, tek bir şarjla 13 saate kadar video oynatabilir, 17 saate kadar ses çalabilir ve 10 saate kadar web’de gezinebilir.

2815 mAh kaç saat gider?

2815 mAh kapasiteli bir pilin, kullanım şeklinize göre kaç saat gideceği değişebilir. Ancak, genel olarak, 2815 mAh kapasiteli bir pil, tek bir şarjla 10-12 saate kadar video oynatabilir, 15-18 saate kadar ses çalabilir ve 8-10 saate kadar web’de gezinebilir.

iPhone XS Max pil kaç mAh?

iPhone XS Max orijinal pili, 3174 mAh kapasiteye sahiptir. Bu pil, iPhone XS Max’in A12 Bionic işlemcisi ve 6,5 inç OLED ekranı ile birlikte çalışmaktadır.
iPhone XS Max pil ömrü, kullanım şeklinize göre değişebilir. Ancak, Apple’ın verdiği bilgilere göre, iPhone XS Max, tek bir şarjla 15 saate kadar video oynatabilir, 20 saate kadar ses çalabilir ve 12 saate kadar web’de gezinebilir.