İş Bankası bankamatik para çekme limiti 2023 yılında bir çok kişi tarafından az bulunmaktadır. Günlük limit çekme işleminizi arttırmak ve para limitinin üstünde para çekmek için asgari oran araştırılmaya başlandı.

Türkiye İş bankası ülkemizde en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. İş bankasında para çekmek ya da transfer etmek için günlük olarak belirlenen limitin üzerinde işlem yapamazsınız. İş bankası Maxipuan kullanımından, banka hesabı, kredi kartı gibi birçok işleminizi bu sınırların üzerinde gerçekleştiremezsiniz. Eğer belirlenen limitlerin üstünde işlem yapmak isterseniz belirli bir komisyon ücreti ödemeniz gerekir. 2023 yılında komisyon ücreti ve günlük limit şu şekildedir;

İş bankasından günlük olarak en fazla 5.000 TL para çekme hakkınız vardır. Eğer bu paranın üstünde para çekme işleminiz varsa %1.75 oranlarında komisyon ücreti ödemeniz gerekir. Örnek verecek olursak 6.000 TL çekmek isterseniz 105 TL komisyon oranı ödemeniz gerekir.

İş Bankası Bankamatik Para Çekme Limiti Yükseltme

İş Bankası Bankamatik Para Çekme Limiti Yükseltme

İş bankası müşterilerine 2023 yılında bir gün içerisinde 5.000 TL para çekme hakkı tanımaktadır. Bu oran bazı kullanıcılar tarafından az bulunmuş olup nasıl limitlerini yükseltebileceklerini araştırmaya başlamışlardır. İş Bankası gümüş hesabı gibi yatırım hesaplarınızda, vadeli ya da vadesiz hesaplarda günlük çekim limitinizi yükseltmek için neler yapabilirsiniz? Gelin bakalım.

Günlük para çekme işlem limitinizi arttırmak için bankalarla görüşme sağlayabilirsiniz. Banka tarafından limit yükseltme işleminiz onaylanmadıysa yapacağınız bir diğer yöntem ise şu şekildedir;

  • Bankanın sağladığı günlük limitiniz kadar para çekme işleminizi gerçekleştirin.
  • Başka bir bankada hesabınız varsa kalan bakiyeye bu bankaya transfer edin.
  • Transfer ettiğiniz bankaya giderek kalan bakiyenizi ücret ödemeden çekebilirsiniz.

İş Bankası Bankamatik Para Çekme Limiti Öğrenme

İş bankası her müşterisine günlük olarak çekebileceği para limitini standart olarak uygular. 2023 yılında İş bankası tüm müşterilerine para çekme limiti olarak 5.000 TL sınır getirmiştir. Eğer müşteri 5.000 TL’den daha fazla nakit çekmek istiyorsa komisyon ücreti karşılığında kalan bakiyesini çekebilir. 2023 yılında komisyon ücreti de %1.75 olarak belirlenmiş olup tüm müşterilerine bu hakkı tanımıştır.

Ayrıca İş Bankası 600 bin TL’ye kadar havale ve EFT desteği sunmakla birlikte günlük 50 bin dolar swift hakkını müşterilerine sunar.