E-devlet İşkur profil oluşturma işlemini nasıl yapacağınız hakkında bilgiler sunuyoruz. İşkur kaydolmak için ne gerekiyor ve İşkur kaydolduğumu nasıl öğrenebilirim, gelin birlikte inceleyelim.

İşkur profili nasıl oluşturulur konusunda profil oluşturma adımlarını takip edebilirsiniz. İşkur iş bulabilmek için kullanılan bir platformdur. Bu platformda, kendinize uygun olarak seçebileceğiniz işlerle birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz. İşkur profilini oluşturabilmek için tıklayınız yazısına tıklayarak iş arayan yazısından kolaylıkla profil oluşturabilirsiniz. Kısaca bu adımları sıralamak gerekirse de;

İşkur Profili Nasıl Oluşturulur
İşkur Profili Nasıl Oluşturulur
İşkur Profili Nasıl Oluşturulur
  • İş arayan kısmından üye ol alanına tıklayın.
  • Ekranda yer alan formda istenen tüm bilgileri eksiksiz şekilde doldurun.
  • Son adımda ise ileri kısmına tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Yukarıda yer verdiğimiz işlem adımlarını takip ederek hızlıca İŞKUR kaydınızı oluşturabilirsiniz. Eğer İŞKUR iş veren olarak kayıt olmak istiyorsanız ekranın sağ kısmında yer alan iş veren alanına tıklayarak devam etmeniz yeterli olacaktır

E-devlet İşkur Profil Oluşturma

E-devlet İşkur profil oluşturma kolay bir süreç içerir. Özellikle statünüzü belirleyerek sisteme giriş yaptıktan sonra kolaylıkla profil oluşturulması mümkündür. Ayrıca burada sisteme tıklayarak Özgeçmişinizi ekleyerek iş verenlerin sizlere ulaşmaları konusunda bilgi verebilirsiniz. Kısaca işlem adımlarını aktarmak gerekirse de;

  • https://esube.iskur.gov.tr/UserSignUp.aspx adresi üzerinden İŞVEREN ya da İŞ ARAYAN profile seçeneklerinden size uygun olana tıklayın.
  • Ekrana gelen formda istenen tüm bilgileri eksiksiz doldurarak ileri alanına tıklayıp kaydınızı başarıyla oluşturun.

Yukarıda belirttiğimiz bu işlem adımlarını takip ederek hızlı ve güvenli bir şekilde kaydınızı oluşturabilirsiniz.

İşkur.gov tr Kayıt Nasıl Yapılır?

İşkur.gov.tr kayıt nasıl yapılır konusunda, belli adımlar takip edilir. Bu işlemleri iş veren ya da iş arayan olarak tercihinize göre takip etmeniz gerekiyor. Hızlıca bu adımlar:

  • İşkur resmi internet sitesine giriş yapın.
  • Burada işveren ve iş arayan olarak ayrılan iki seçenek bulunur.
  • Açılan sayfada onay formu bulunur. Bu onaylandıktan sonra okunarak kabul edilir.

Kayıt işlemlerinin tamamlanması sonrası maile gelen onay bağlantısı kabul edilerek kayıt tamamlanır.

İşkur Kayıt Olmak İçin Ne Gerekiyor?

İşkur kaydolmak için ne gerekiyor sorusu sıklıkla sorulur. Buraya kaydolmak için bir özgeçmiş hazırlamanız gerekir. Özellikle yapılacak başvurularda bu özgeçmişi kullanarak işverenlere ulaşmanız daha kolay olacaktır.

İşkur Kayıt Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

İşkur kaydolduğumu nasıl öğrenebilirim konusunda sistemdeki formları onayladıktan sonra e-mail adresine gelen onaylama bağlantısıyla kaydolduğunuzu öğrenebilirsiniz.

İŞKUR kayıt aşamaları ve detayları hakkında yer verdiğimiz bilgileri eksik ya da hatalı buluyorsanız hemen yorum alanına yazabilirsiniz. Yorumlarınızı dikkate alıyor ve en kısa süre içerisinde geri bildirimde bulunuyoruz.

İşsizlik Maaşı Nasıl Hak Edilir (Ne Kadar) Başvuru

170 İşkur Başvurusu Nasıl Yapılır

Comments are closed.