İstanbul barosu avukatları cep telefonları ve İstanbul baro levhası sorgulama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz için makalemizi inceleyebilirsiniz.

İstanbul baro levhası sorgulama işlemleri baro levhasının gerçekliğinden emin olmak için yapılan bir işlemdir. İstanbul baro levhasını sorgulamak online olarak yapılabilen basit bir işlemdir. Yazımızın devamında yer alan baro levhası sorgulama adımlarını takip ederek kolayca levha sorgulama yapabilirsiniz.

Baro levhası sorgulama işleminin yanı sıra avukatların iletişim bilgilerine ulaşmak için de gereken adımları aşağıda yer alan uygulama sürecini takip ederek tamamlayabilirsiniz.

İstanbul Baro Levhası Nasıl Sorgulanır

İstanbul Baro levhası sorgulama işlemleri doğrudan İstanbul Barosunun resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Baro levhası sorgulama işlemleri genellikle baronun güvenilir olup olmadığını öğrenmek için yapılır. İstanbul baro levhası sorgulama için aşağıdaki adımları takip edin;

  • istanbulbarosu.org.tr adresine gidin.
  • Ana sayfada yer alan üst menüden baro levhası ibaresini seçin.
  • Gelen ekranda önce unvan seçimi yapın. Avukat ya da stajyer avukat seçenekleri arasında seçim yapmalısınız.
  • Sicil numarası bilgisini yazın.
  • İlgili kişinin adını ve soyadını alt alta yazın.
  • Büro ilçesi ve büro telefon numarası bilgilerini alt alta yazın.
  • Alt kısımda bulunan güvenlik kodunu boşluğa yazarak robot olmadığınızı teyit edin.
  • Ara butonuna tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştirin.

Daha fazla avukat içeriği;


İstanbul Barosuna Kayıtlı Avukat Sayısı Nedir

İstanbul Barosuna kayıtlı olan toplam avukat sayısı 59 bin 449 olarak biliniyor. Avukat sayısının her geçen gün arttığı da biliniyor. Avukat sayısı artsa da İstanbul Barosuna kayıtlı olan tüm avukatların aktif olarak çalıştığı anlamına gelmez.

İstanbul Barosuna kayıtlı olan kadın avukatlar yaklaşık 30 bin kadarken erkek avukatlar ise 28 bin civarındadır.

İstanbul Barosu Avukatları Cep Telefonları

İstanbul Barosu Avukatları Cep Telefonları

İstanbul barosu avukatları cep telefonlarına doğrudan erişim için baronun kayıtlarını kullanmanız gerekir. Bunun yerine avukatların baroda kayıtlı olan büro telefon numaralarına da ulaşabilirsiniz.

İstanbul Barosu doğrudan avukatlarının iletişim bilgilerini, büro telefon numarası, cep telefon numarası ve e-posta bilgisini sitesinde bulundurmaktadır. İstanbul baro bölge sorumlusu olan avukatların iletişim bilgileri için yukarıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Bölge sorumlusu olmayan ancak İstanbul Barosuna kayıtlı olan avukatların iletişim bilgileri için doğrudan İstanbul Barosu resmi web sitesine bakmalısınız. Sitede yer alan avukatın bulunduğu bölgeyi seçip ardından avukat adını bularak listeden iletişim bilgilerini alabilirsiniz.