İyi Yaşamış Tecrübeli Kimse – Bulmacada Bulunamayan Kelimeler

İyi yaşamış, tecrübeli kimse özellikle bulmacalarda sıklıkla sorulmakta ve böylelikle karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra iyi yaşamış tecrübeli kimseyi anlatmak için kullanılan birden fazla terim ve kelime olduğunu söylemek ise yanlış olmayacaktır. İyi yaşamış tecrübeli kimseye genellikle olgun insan yani olgun denmektedir. Toplumda insanlara örnek olarak gösterilen kişiler olgun insanlar olarak bilinmektedir. Ancak iyi yaşamış, tecrübeli kimseleri anlatmak için kullanılan kelime yalnızca olgun değildir. Bunun yanı sıra görmüş geçirmiş kimselerde iyi yaşamış, tecrübeli kimseleri kullanmak için söylenmekte olan bir terimdir.

İyi yaşamış tecrübeli kimse - bulmacada bulunamayan kelimeler
İyi yaşamış tecrübeli 9 harfli

İyi Yaşamış Tecrübeli 9 Harfli

İyi yaşamış tecrübeli 9 harfli bir kelime olarak bulmacalarda sıklıkla insanların karşısına çıkmaktadır. Bu durumda pek çok kişi iyi yaşamış, tecrübeli kimsenin olgun olduğunu düşünmekte ve 9 harfi olmadığı sebebiyle bulmacaya devam edememektedir. Ancak iyi yaşamış ve tecrübeli kişileri anlatmak için kullanılan ve 9 harfle olan kelimelerin arasında güngörmüş kelimesi bulunmaktadır.

Güngörmüş kelimesi kötü günler geçirmiş ve böylelikle iyi günlerin kıymetini bilen dolayısıyla hayatta yaşadığı durumların tamamından tecrübe çıkartmış kişiler için kullanılan bir terimdir. Bulmacalarda sıklıkla karşımıza çıkan iyi yaşamış, tecrübeli kelimesi genellikle güngörmüş olarak yanıtlanmaktadır. Güngörmüş insanlar iyiliğin içinde kötülük, kötülüğün içinde iyilik olduğunu bilen, tecrübeli ve bilge kişilerdir. Bu sayede topluma örnek olabilir ve yanlış bir karar verdiğinizde sizlere uyararak daha mantıklı bir yol izlemenizi sağlayabilirler. Genellikle yaşı büyük kişiler için kullanılan güngörmüş terimi, bir kişinin hayatta yaşadığı tecrübeler ile kendini geliştirdiği ve değiştirdiği anlamına gelmektedir.

İyi yaşamış tecrübeli kimse - bulmacada bulunamayan kelimeler
İyi yaşamış tecrübeli anlamı

İyi Yaşamış Tecrübeli Anlamı

İyi yaşamış ve tecrübeli terimlerinin ne anlama geldiğini bilmemek, kafa karıştırıcı olabilir. Bu terim genellikle yaşadığı uzun yıllar ve çeşitli olaylar doğrultusunda pek çok farklı deneyim kazanmış kişiler adına kullanılmaktadır. Tecrübeli en genel tanımıyla birden fazla konuda pek çok olay yaşamış ve böylelikle hayatta meydana gelen problemlerden nasıl dersler çıkarması gerektiği hakkında bilgi sahibi kişidir. Dolayısıyla iyi yaşamış tecrübeli anlamı için yaşadığı olaylardan ders çıkartmış ve böylelikle topluma örnek olabilecek duyguları ve düşünceleri olan kişi olduğu şeklinde yanıt vermek doğru olacaktır.

7 Günde 40 Koyun Nasıl Kesilir

Milyon, Milyar, Trilyon Sıralama – Rakamları En iyi Öğrenme Yolu

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr