Kadro Alamayan Taşeronlar 2022

Kadro alamayan taşeronlar 2022 yılında hangileridir sorusu sıkça merak ediliyor. Pek çok meslek gurubu için 2022 yılında kadro alamayan taşeron durumu söz konusu oldu. Türk İş bu noktada konuya el atarak hangi meslek guruplarının kadro alamadığını verilerle paylaştı. Türk İş ilgili sayımı sendikalardan kadro alamayan işçilerin sayısını isteyerek oluşturdu. Veriler ise bu yıl çok sayıda işçinin kadro alamadığını gösteriyor. Kadro alamayan iş guruplarından bazıları ise şu şekilde yansıdı;

  • Çağrı merkezi işçileri
  • Özel kuruluşlarda hizmet veren işçiler
  • Hastane bilgi işlem çalışanları

Türk için aynı zamanda sendikalardan bu kadrolarda hizmet veren çalışanların sayısını da talep etti. Kadroya alınmayı bekleyen taşeron işçiler ise ilgili kadrolarda açık olup olmadığını büyük merakla bekliyor. Nitekim Türk İş kadro sayım verileri henüz açıklanmadı.

Hangi Taşeron Kadroya Alınacak

Kadroya Alınmayan Taşeronlar İçin Cumhurbaşkanı Açıklaması

Kadroya alınmayan taşeronlar için Cumhurbaşkanı açıklaması herkes tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında beklenen açıklamayı yaptı. Erdoğan ilgili açıklamasında bekleyişte olan taşeron işçilerin taleplerini karşılayacaklarını ifade etti. Öte yandan ilgili konunun FETÖ unsurlarının tamamen temizlenmesinden sonra ivedilikle ele alınacağının da altını çizdi.

Hizmet veren ve kamuya geçmeyi bekleyen 720 bin taşeron işçi askıya alınan kadroya geçme durumları hakkında resmi bir açıklama bekliyordu. FETÖ davalarının gündeme oturması ile kadroya geçme durumlarının askıya alınması işçilerin uzun süredir bekleyişe girmesine neden oldu. Bu noktada Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklama ise bekleyişte olan işçilerin içine su serper nitelikte oldu.

Cumhurbaşkanı FETÖ/PDY, PKK gibi terör örgütleriyle ilişiği olan kişilerin kamudan uzaklaştırılıp ceza alacağını ve bu kişi sayısı kadar da yeni memur alımı yapılacağını duyurdu.  Yapılan bu açıklama sonrasında ise belirli kadrolara alım yapılmaya başlandı.

Yüzde 70 TAKILAN Taşeron Son Dakika

Yüzde 70 TAKILAN Taşeron Son Dakika

Yüzde 70 takılan taşeron son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Yüzde 70 sınırına takılan tüm taşeron işçiler yıllardır gelecek güzel bir haberi bekliyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı bekleyiş devam ediyor. En son yetkililerin birbirine çağrıda bulunarak yüzde 70 sınırına takılan taşeron işçileri hatırlatması heyecan yaratmıştı. Nitekim hala yüzde 70 sınırına takılan taşeron işçilerin kesin kadroya geçeceğine dair net bir açıklama yapılmadı.

KPSS’siz Memur Alımı

Engelli Memur Alımı

Rize Artvin Havalimanı Personel Alımı

Egm.Personel.Alımları Bekçi Alımı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu