Kahramankart bakiye yükleme ve Kahramankart bakiye sorgulama hakkında detaylı bilgiler. Kahramankart hes kodu yükleme işte detayları.

Kahramankart, Kahramanmaraş’ın hızlı ve ekonomik şehir içi ulaşımlarınızda seyahat ederken kullanılan karttır. Kart dolumu ise 3 yöntem ile yapılmaktadır.

 • Mobil ödeme NFC biniş; cep telefonunuzdan direk yükleme yapabiliyorsunuz.
 • SMS ile yükleme; MARAS, KAHRAMANKART NUMARASI, kartın arkasında yer alan son 2 haneden önceki 4 RAKAMI ve yüklenecek miktarı aralarında birer boşluk bırakarak yazdıktan sonra 3544’e kısa mesaj atabilirsiniz.
 • Dolum merkezlerinden de karta bakiye yükleyebilirsiniz.

Kahramankart dolum noktaları

Kahramanmaraş’ın pek çok farklı bölgelerine verilen KahramanKart Bayilik sistemleriyle ‘ Kahramankart Dolum ve Satış Noktası’ ve ‘ N Kolay’ amblemini gördüğünüz bütün iş yerlerinden kartınıza para dolumu yaptırabilir ve yeni kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca 7 gün 24 saat hizmet veren SmartBanko ve MiniBanko ismini verdiğimiz kiosklar yardımıyla da tek seferde kullanabileceğiniz ya da KahramanKart alabileceğiniz, kartınıza hem kağıt para hem de bozuk para yüklemesi yapabileceğiniz hizmet sistemi bulunmaktadır.

Kahramankart hes kodu yükleme

Daha fazla kart bilgisi içeriği;


Kahramankart hes kodu yükleme

Söz konusu olan konuyla ilgili olarak Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafınca yapılan açıklamalar doğrultusunda ‘ İçişleri Bakanlığı’nın getirdiği karar göre “ Şehircilik Toplu Ulaşım HES Kodu Sorgulaması” ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararınca, şehir içi toplu taşıma ulaşımını kullanan insanlar seyahat ettikleri kartlarını HES kodları ile entegre etme kararı alındı. İnsanlar kartlarına HES kodu ile eşleştirmek için Kahramanmaraş Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden bölümüne giriş yaparak kartlarına basit bir işlemler HES koduyla eşleştirebilir.

Bu yeni yapılan sistem ile korana virüsü temaslı olan kişilerin ulaşım kartları, karantina süreleri boyunca askıya alınmasını sağlayacak.

2 Comments

 1. Kartınızda para olup olmadığını öğrenmek için, kartınızın türüne göre aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

  – Banka kartı: Banka kartınızın bakiyesini, bankanızın internet şubesi, mobil uygulaması veya ATM’leri aracılığıyla sorgulayabilirsiniz.
  – Kredi kartı: Kredi kartınızın bakiyesini, bankanızın internet şubesi, mobil uygulaması veya ATM’leri aracılığıyla sorgulayabilirsiniz.
  – Ulaşım kartı: Ulaşım kartınızın bakiyesini, kartınızın resmi web sitesi, mobil uygulaması veya satış noktaları aracılığıyla sorgulayabilirsiniz.
  – Ödeme kartı: Ödeme kartınızın bakiyesini, kartınızın resmi web sitesi, mobil uygulaması veya satış noktaları aracılığıyla sorgulayabilirsiniz.