Kalan ekstre borcu ne demek ve dönem borcu ne demek detaylı bilgilendiriyoruz. Kredi kartı ekstre örneği işte detayları.

Kart ekstresi demek bir kişinin ya içinde yapmış olduğu alışveriş harcamalarını içeren ve son ödeme tarihi gibi bilgilerin bulunduğu hesap özeri olarak tanımlanmaktadır. Kart ekstresi insanların borç tutarlarını gösteren belgedir de denilebilir. Kredi kartınızım hesap özeti insanın borç tutarı ile alakalı olduğu için önemlidir.

Kredi kartı ekstrenizde yalnızca borcunuz bulunmaz. Ekstrede kredi kartınızın hesabının kesildiği tarih olan hesap kesim tarihi, borcun en son ne zaman ödenmesi gerektiğini gösteren son ödeme tarihi ve yapabileceğiniz en az ödeme miktarı asgari ödeme tutarı da bulunur. Ayrıca kredi kartı ekstresinde hesap kesim tarihinden itibaren kart bakiyesi belirten hesap bakiyesi, bir önceki hesap bakiyesini belirleyen devir bakiyesi de bulunur.

Kalan Ekstre Borcu Eski Ne Demek

Kalan Ekstre Borcu Eski Ne Demek

Kalan ekstre borcu eski ne demek, bir önceki ayda bulunan borcunuzun yeni ekstreye aktarılması anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda insanlar sadece borçlarının sadece asgari tutarını ödüyor ve kalan borç bir sonraki aya devrediyor bu borç eski borç oluyor.

Kredi kartı ekstre örneği

Dönem Borcu Ne Demek

Dönem borcu ne demek, bir çok insan tarafından kullanılan kredi kartı bir ödeme aracıdır. Kredi kartı bizim yaptığımız alışverişlerin daha sonra ödememize imkan sağlıyor fakat zamanı gelince ödemek gerekir. Kredi kartı sahibi olduğunuz zaman bir hesap kesim tarihi belirtilir. Bu hesap kesim tarihinden önce olan harcamalar, nakit avanslar, faizler, masraflar, taksitler, önceki dönemden kalan borçlarım toplamı dönem borcunu oluşturmaktadır.

Kredi Kartı Ekstre Örneği

Kredi Kartı Ekstre Örneği

Kredi kartı ekstre örneği, kredi kartı günümüzde bir çok insan tarafından kullanılmaktadır. Kredi kartı ekstresinde yer alan şeyler arasında şunlar bulunmaktadır;

  • Son ödeme tarihi
  • Asgari ödeme miktarı
  • Hesap kesim tarihi
  • Hesap bakiyesi
  • Devir bakiyesi
  • Gecikme faizi ve akdi faiz

Provizyondaki İşlem Ne Zaman Düşer, İşlemi Hızlandırma

Banka Kartına Taksit Olur Mu (Ziraat, Yapıkredi, İş, Vakıfbank, Garanti)

1 Comment