Kanadada Şuan Saat Kaç Türkiye Kanada Saat Farkı Ne Kadar

Kanadada saat kaç Türkiye Kanada saat farkı ne kadar hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kanada Türkiye saat farkı ve Toronto’da saat kaç işte detaylar.

Kanadada saat kaç Türkiye Kanada saat farkı ne kadar, Türkiye’de saat 18.00 iken Kanada’da saat 11.00 olacaktır. Saat hesaplamaları yaparken Kanada’nın hangi şehrindeki saat bilgisini öğrenmek istediğinize de dikkat etmelisiniz.

Kanada yüz ölçümü büyük bir ülkedir. Kanada’nın saat bilgisine ulaşmak için yazımızın devamında yer alan güncel saat sayacımızı takip edebilirsiniz. Türkiye’deki saate göre kendiniz hesaplama yapmak yerine doğrudan Kanada’daki güncel saati aşağıda yer alan saat sayacı ile görüntüleyin.

Kanada Türkiye Saat Farkı, Kanada ile Türkiye Gece Gündüz Fark

Kanada Türkiye saat farkı 7 saattir. Türkiye GMT +03. Saat diliminde bulunmaktadır. Kanada ise büyük bir ülke olduğundan yüz ölçümü bakımından farklı saat dilimlerine tekabül eden bölgeleri bulunmaktadır.

Kanada’da saatin kaç olduğunu anlamak için tam olarak hangi bölgedeki bir konumun saatini öğrenmek istediğinizi bilmelisiniz. Ardından bölge bazında saat farkını ve mevcut saat bilgisini öğrenebilirsiniz. Kanada’nın merkezine göre söylenen saat farkı hesabında Kanada Türkiye’nin 7 saat gerisinden gelmektedir.

Toronto’da Saat Kaç, Kanadanın Ticaret Merkezinde Şuan Saat Kaç?

Toronto’da saat Türkiye’nin 7 saat gerisinden gelmektedir. GMT-4. Saat diliminde olan Toronto’da saat bilgisine ulaşmak isterseniz güncel Türkiye saatinden 7 saat geriye gitmeniz yeterli olacaktır.  Toronto Kanada’nın ticaret bağlamında en çok gündeme gelen şehridir. Sadece ticari olarak değil aynı zamanda yüz ölçümü bakımından da en büyük şehirdir.

Toronto aynı zamanda Ontario eyaletinin de başkentidir. Kanada’da toplam 10 adet eyalet bulunmaktadır. Bu eyaletler içerisinde de farklı şehirler bulunmaktadır.

Kanada Kaç Saat Uçakla, 8.800 Km Yol Kaç Saat Sürer?

Kanada kaç saat uçakla

Kanada Türkiye arası uçakla yaklaşık 12 saattir. Aktarma süresine ve bekleme süresine bağlı olarak uçakla yolculuk süresi de değişebilmektedir. Kanada’nın hangi şehrine ulaşmak istediğinize göre de saat bilgisi değişiklik gösterebilir.

Türkiye’den Kanada Toronto, Montreal ve Vancouver şehirlerine ulaşmak isterseniz 11 saat ile 12 saat arasında bir uçak yolculuğu yapmanız gerekecektir. Kanada’da uçakla ulaşım maliyetleri ise 12.000 TL civarındadır.

Kanada Hangi Saat Diliminde, Kuzey Amerika Doğu Yaz Saati

Kanada bulunduğu saat dilimi itibari ile GMT-4. Saat diliminde yer almaktadır. Kanada’nın başkenti olan Ottowa’da saat dilimi GMT-4. Saat dilimidir. Kanada’nın saat dilimini araştırırken Kanada’ya bağlı bulunan adalar konumlarına ait saat dilimlerini öğrenmek isterseniz doğrudan adanın saat dilimini sorgulayabilirsiniz.

Kanada büyük yüz ölçümüne sahip bir ülke olduğundan farklı saat dilimlerine tekabül eden bölgeleri bulunmaktadır. Kanada’nın genel saat dilimi GMT-4 olarak bilinse de tam olarak saat bilgisine ulaşmak için hangi bölgenin saatini öğrenmek istediğinize göre araştırma yapmalısınız. 

Kanada Kış kaç ay?

Kanada Amerikanın kuzeyinde kalsada kış Kasım ayında başlayıp Mart ayının sonunda bitmektedir.

Toronto kaç saat geri?

Türkiyenin tam olarak 7 saat gerisinde olan Kanada/Toronto’da şuan saat 05.25’dir. Türkiyede ise 12.25’dir.

Amerikada Saat Kaç

Almanyada Saat Kaç – Almanya Şuan Saat Kaç

İngiltere’de Saat Kaç Türkiye – İngiltere Saat Farkı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥