Kanlı Para Oyunu, son zamanlarda özellikle ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar arasında yaygınlaşan ve tehlikeli sonuçları olabilen bir oyundur.

Kanlı Para Oyunu, madeni para ile oynanır ve şu şekildedir:

  1. Bir madeni para havaya atılır.
  2. Oyuncu, madeni parayı elinin ters kısmıyla tutmaya çalışır.
  3. Madeni para parmakların arasında sıkıştırıldıktan sonra “kanlı para” denilerek masaya üç kere sert bir şekilde yumruk atılır.
  4. Eğer oyuncu madeni parayı düşürürse cezalandırılır.

Kanlı para oyunu iki farklı türde oynayabilirsiniz. Ancak bu oyun tehlikeli olduğu için özellikle çocukların oynamaması gerekir. Kanlı para oyunu günah olarak nitelendirilmez. Ancak vücuda zarar verdiği için oynanması doğru değil. Çünkü vücuda zarar veren her türlü oyun, aktivite, içeceklerin kullanılması dinimizde hoş karşılanmaz. Rabbimin verdiği sağlıklı bir vücuda zarar verecek her türlü oyun ve aktiviteden kaçınmalısınız.

Kanlı Para Oyunu NedirKanlı masa oyunlarından biri.
Kanlı Para İle Yumruk Oyunu Aynı Mı Evet
Kanlı Para Oyunu Ne Zaman Çıktı Bilinmiyor

Kanlı Yumruk Oyunu Zararları

Sosyal medyada gündem olan kanlı yumruk oyunun bazı zararları var. Cilt üzerinde ciddi zararlar verebilir. Çakmak oyunu sonra kanlı yumruk popüler olmaya başladı. Kanlı yumruk oyunun birçok farklı oynanış tarzı var. Bazı kişiler kulağına kalem sokar, bazı kişiler ise elin üst kısmına parayı atarak oynar. Her türlü oynanış tarzında kendinize zarar verebilirsiniz. Özellikle kulak kanatılarak oynanan kanlı yumruk oyunu ilerleyen zamanlarda duymanızı engeller. Parayla elin kanatılmasında ise cilt enfeksiyon kapabilir ya da ciltte iz kalmasına neden olabilirsiniz. Cildinize ya da vücudunuza zarar verecek her türlü oyundan kaçınmanız gerekir.

Kanlı Yumruk Oyunu Nasıl Oynanır?

Kanlı yumruk oyunun birçok farklı çeşidi var. Kart ile oynandığı gibi madeni parayla da bu oyunu oynayabilirsiniz. Genellikle okullarda ve gençler arasında kanlı yumruk oyunun oynanış şekillerini teker teker ele aldık. Kanlı yumruk oyunun oynanma şekli şu şekildedir;

İlk Kanlı Para Oynama Tarzı;

İlk önce madeni parayı avucunuzun içerisinde alın. Ardından madeni parayı yukarı atın ve elinizin arka yüzeyine denk getirin. Parayı hareket ettirerek parmak aranıza denk getirin. Parayı aldıktan sonra üç kere elinizi yumruk yaparak masaya vurun. Eğer bu işlemi yapamazsanız oyunda ceza alırsınız. Masaya elinizi bükerek yerleştirin. Ardından karşı oyuncu parayı sert bir şekilde elinize vurmaya çalışır.

İkinci Kanlı Para Oynama Tarzı;

Kanlı para için masa, ip ve madeni paraya ihtiyacınız var. Parayı hızlı bir şekilde döndürmeye başlayın. Oyundaki herkesin elleri bağlı bir şekilde masanın üstündeki madeni parayı almaya çalışır. Madeni parayı ilk alan kişi oyundaki diğer kişilere ceza verir.