Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır?

Kanlı para oyunu, birçok kişinin hayatına giren ve etkisi altına alan oyunlardan birisidir. Ev halkıyla oynanabilecek oyunların satışında oldukça büyük bir artış yaşanmıştır. Bu noktada en sık tercih edilen oyun Monopoly olurken Kanlı Para da sıkça tercih ediliyor. Son dönemde adından sıkça söz ettiren Kanlı Para, gelecekte de popülaritesini arttıracak gibi görünüyor.

Kanlı Para Oyunu Nedir?

Kanlı para oyunu nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Kanlı Para bir kesim tarafından da tehlikeli ve zararlı bir oyun olarak görülüyor. Yalnızca bir adet madeni para ve pürüzsüz zemin -ki bu genelde masa oluyor- sayesinde bu oyunu oynamak mümkün. Özellikle TikTok’un popülaritesini arttırmasıyla birlikte Kanlı Para’ya olan ilgi de gitgide yükselmeye başladı.

bknz. Kanlı Para Oyunu Oynamak Günah Mı?

Kanlı Para Oyunu Zararları

Kanlı para oyunu zararları aslında oldukça fazla sayıdadır. Bu oyunun uzun süreler oynanması durumunda çeşitli his kayıpları ve el bölgesinde kanamalar gözlemlenebilir. Bu da doğal olarak aileler tarafından tasvip edilmeyen bir oyun olmasına neden olmuştur. Fakat yine de yeni şeyler denemek isteyen özellikle genç kitle tarafından oldukça büyük bir rağbet görür.

Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır?

Kanlı para oyunu nasıl oynanır diye merak edenler için iki farklı seçenek bulunuyor. Bunlar sırasıyla aşağıdaki gibidir:

  • 1) Kanlı para oyunu için 1 adet bozuk para ve bir de masaya ihtiyaç duyulmaktadır. Masanın üzerine madeni parayı fırlatarak oyunu başlatmak mümkün. Fakat para fırlatılmadan önce herkesin ellerinin bağlı olduğundan da emin olmak gerekiyor. Parayı masanın üzerinden alan ilk kişi aktif olarak oyunun içerisinde olan bir oyuncuya istediği her türlü cezayı verebiliyor.
  • 2) Bozuk para havaya fırlatılır ve elin üst kısmında tutulur. Bu noktada para herhangi bir parmağın arasında yerleştirilmelidir. Fakat diğer elden hiçbir şekilde destek alınmaz. Sonrasında paranın düşüp düşmeyeceğini görmek için üç kez zemine sertçe vurulmalıdır. Zemine sertçe vurulan para yere düşerse oynayan kişi ceza alır, yere düşmezse sıra rakibe geçer.

Her iki seçenek arasından kendi tercihinize göre seçim yapabilirsiniz. Oyunların içeriği ve adımları taktik açısından farklılık gösteriyor. Bu taktiklere de içeriğimizin devamından kolayca erişmeniz mümkün olacaktır.

Kanlı Para Oyunu Taktikleri

Kanlı para oyunu taktikleri sayesinde oyunu çok daha hızlı bitirmek ve rakibe en ağır cezaları vermek mümkün. İlk taktik elbette ki parayı havaya attıktan sonra elin tersine düştüğünde diğer el ile paraya dokunmadan kola vurarak hareket ettirmeye çalışmaktır.

Böylece çok daha kolay bir şekilde parayı hareket ettirmek ve parmakların arasına almak mümkün olur. Bir diğer taktik ise şayet paranın parmaklar arasındaki sağlamlığından şüphe duyuluyorsa zemine sertçe vurmamakta fayda var.

Kanlı para oyunu hakkında merak edebileceğiniz tüm detayları sunduk. Oyuna dair sorularınızı yorum alanına yazarak bizden geri bildirim alabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr