Türkiyenin her hangi bir bölgesine göndermek istediğiniz kargonuzun size olacak maliyetini hesaplamanız için sizleri bilgilendiriyoruz. Tüm kargo şirketlerinin güncel kargo taşımacılık fiyatlarını gelin birlikte inceleyelim.

Kargo ücreti kargo gönderirken kargo firmasına göre çeşitlenen ve kargonun türüne göre de artış gösteren bir ücrettir. Kargolar Türkiye içinde ya da ülke dışında fark etmeksizin çeşitli konumlara gönderilebilir.

Kargo gönderilirken kargonun ağırlığı, firmanın ücret politikası ve kargonun gönderileceği yer fiyat üzerinde etkili olan faktörlerdir. Çok tercih edilen bazı online alışveriş platformlarının kargo ücretleri de sıkça araştırılanlar arasında. Merak edilen kargo ücretleri ve diğer detaylar için okumaya devam edebilirsiniz.

Dolap Kargo Ücreti

Dolap Kargo Ücreti

Dolap kargo ücreti kargonun ağırlığına göre kategorize edilerek talep ediliyor. 22,99 TL’den başlayan fiyatlar ile Dolap uygulamasında kargo ücreti ödeyerek ürün satın alınabilmektedir. Güncel Dolap kargo ücretleri;

Kargo AğırlığıÜcret
0-1,99 Desi arası Küçük Paket22,99 TL
2-10,99 desi arası orta paket29,99 TL
11-29,99 desi arası büyük paket34,99 TL
30-49,99 desi arası maksi paket89,99 TL
Dolap Kargo Ücreti

Dolap İade Kargo Ücreti

Dolap iade kargo ücreti satıcı tarafından ödenmektedir. Satın alınan ürünün iade edilmesi halinde kargo ücreti uygulama tarafından satıcıdan tahsil edilmektedir. Kargo ücretinin tahsil edilmesi sürecinde alıcıdan herhangi bir ücret talebi olmaz.

Dolap iade kargo ücreti satıcı tarafından kargonun büyüklüğüne göre yukarıdaki tabloda talep edilen ücretlerde alınmaktadır. İade kargolarda alıcı herhangi bir ödeme yükümlülüğüne tabi olmaz.

MNG Kargo Ücreti

MNG Kargo Ücreti

MNG kargo ücreti kargonun büyüklüğüne, nereye gönderileceğine ve gönderim şekline göre belirlenmektedir. MNG Kargo şehiriçi dosya ve evrak kargoları 15 TL ücretlendirme ile, şehir dışı dosya ve evrak kargoları için 30 TL ücretlendirme ile kargo taşımaktadır.

Kargo taşıma süreçlerinde ağırlığı daha fazla olan ve kargo niteliği taşıyan ürünler için fiyatlandırma farklıdır. 1-2 KG ağırlığındaki kagrolar için 23 TL ile 43 TL arasında bir ücret talep edilmektedir. Yurtiçi teslimatlarda MNG kargo ücreti 19,99 TL’den başlamaktadır. Güncel MNG kargo ücretleri için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

MNG Kargo Ücreti

Shopier Kargo Ücreti

Shopier kargo ücreti tek bir fiyatlandırma ile hesaplanamamaktadır. Shopier üzerinden sattığınız ürünlerin kargo ücretini hesaplamak isterseniz kullanabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Shopier kargo ücreti hesaplamak için satıcıysanız dükkan yönetimi bölümünde yer alan kargo ayarları sekmesini kullanmalısınız. Müşteri birden fazla ürün aldıysa da tek bir ürün üzerinden kargo ücreti hesaplanabilir. Öte yandan sepette yer alan tüm ürünlerin kargo ücreti toplanarak da toplam kargo ücreti hesaplanabilir.

Sepetteki ilk ürünün kargo ücretini hesaplayıp üzerine diğer ürünlerin ürün başına kargo ücretini ekleyerek kargo hesaplaması da yapabilirsiniz. Kargo ücretini hesaplamak ürünün niteliği bazında değiştiğinden genelgeçer bir fiyatlandırma sunulamamaktadır. 

Hepsiburada Kargo Ücreti

Hepsiburada Kargo Ücreti

Hepsiburada kargo ücreti hesaplaması belirli bir tutardaki alışverişlerde yapılmaktadır. Hepsiburada 100 TL altı siparişlerde kargo ücreti almaktadır. Hepsiburada’da kargo ücreti ödemeden alışveriş yapmak isterseniz Premium üye olmanız gerekir. Premium üyeler 25 TL ve üzeri tüm alışverişlerinde kargo ücreti ödemeden alışveriş yaparlar.

100 TL altında olan ürünler için kargo ücreti 19,99 TL’dir. Siparişinizi hangi kargo firmasıyla taşıtacağınız fark etmeksizin ücret tarifesi tektir.

Aliexpress Kargo Ücreti

Aliexpress Kargo Ücreti

Aliexpress kargo ücreti alınan ürünün nereden nereye gittiğine, gümrükte alınan ücrete ve ürünün büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla kargo ücreti hesaplanırken ürün özelinde bir hesaplama yapmak şarttır.

Aliexpress üzerinden dünyanın diğer ucundan bile sipariş getirtebilirsiniz. Ancak ürünün ne zaman ve hangi ücret ile teslim edileceği bilgisi yine ürün özelinde belirlenir. Aliexpress kargo ücretleri 30 TL’den başlamaktadır.

BKM Kitap Kargo Ücreti

BKM kitap kargo ücreti 14,90 TL’den başlayan fiyatlarla müşteri deneyimine sunuluyor. Kargo ücreti kargonuzun ağırlığına göre değil hangi kargo firması ile gönderim yapmayı tercih ettiğinize göre belirleniyor. BKM Kitap’tan aldığınız ürünleri kapıda ödemek isterseniz kapıda ödeme hizmet bedeli kargo ücretine ek olarak 14,90 TL’dir. İşte güncel BKM Kitap kargo ücretleri;

Kargo FirmasıKargo Ücreti
Kargoİst14,90 TL
PTT Kargo14,90 TL
Sendeo Kargo14,90 TL
MNG Kargo29,90 TL
BKM Kitap Kargo Ücreti

Gratis Kargo Ücreti

Gratis Kargo Ücreti

Gratis kargo ücreti 300 TL altındaki siparişlerde online alışverişte talep edilmektedir. Online alışveriş yaparken 300 TL ve üzerinde yaptığınız tüm alışverişlerde kargo ödemezsiniz. Ayrıca Gratis online mağazalarında bazı ürünler kargo bedava yapan ürün olarak sepete eklendiğinde kargo ücreti de ödetmemektedir.

Gratis kargo ücreti ise 300 TL altındaki siparişlerde 19,90 TL’dir. Mağazadan teslim al seçeneğini seçmeniz halinde herhangi bir kargo ücreti ödemeden sipariş verebilirsiniz.

ETSY Kargo Ücreti

ETSY kargo ücreti hesaplamaları en çok yurt dışına kargo gönderiminde araştırılmaktadır. ETSY ile yurtdışına uygun fiyatlı kargo göndermek için bir ETSY hesabınız olması şart. Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilen ETSY kargoları 35 USD’den başlayan fiyatlarla gönderilebilmektedir.

Göndereceğiniz ürünün hedef adresine göre kargo ücreti değişir. Aynı zamanda kargonun büyüklüğü de ücretlendirmede etkilidir. Ürün bazında ETSY kargo ücreti hesaplayabilirsiniz.

N11 Kargo Ücreti

N11 Kargo Ücreti

N11 kargo ücreti işlemi alıcının sepet tutarına göre belirlenmektedir. Sepet tutarının yüksek olması halinde gittikçe kargo ücreti değişir. 50 TL’ye kadar olan sepetlerde talep edilen kargo ücreti 9,99 TL iken 50 TL ile 94,99 TL arasındaki sepetlerde talep edilen kargo ücreti 21,99 TL’dir.

N11’de kargo ücreti ödemeden alışveriş yapmak isterseniz 95 TL ve üzerinde sipariş vermeniz yeterlidir. N11 üzerinden sipariş verirken hizmet alabileceğiniz anlaşmalı kargo şirketleri; Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, Sürat Kargo, MNG Kargo, Sendeo Kargo, PTT Kargo’dur.

Watsons Kargo Ücreti

Watsons kargo ücreti kargonuzu nereden teslim aldığınıza göre belirlenmektedir. Kargonuzu bir Watsons şubesinden almayı tercih ederseniz ödemeniz gereken kargo ücreti 7,90 TL’dir. Kargonuzu evinizden teslim almak isterseniz ödemeniz gereken ücret 19,90 TL’dir.

Watsons kargo ücreti ödememek için kampanyalı olan ve kargo ödetmeyen ürünlerden satın almanız gerekmektedir.

Kampanyalar dönemsel değiştiğinden kargo ücreti ödememek için ürünleri doğrudan şubeden satın alabilir ya da daha uygun bir ödeme ile kargo ücretini mağazadan teslim seçeneği ile 7,90 TL olarak ödeyebilirsiniz.

Alibaba Kargo Ücreti

Alibaba Kargo Ücreti

Alibaba kargo ücreti yurtdışından gelen ürünler olduğundan 49 TL’den başlamaktadır. Kargoların ücretlendirilmesi sürecinde ürünün gönderileceği hedef konum ve gönderilen kargonun ebatları önemlidir.

Alibaba’dan verilen siparişlerde kargo ücreti ile birlikte gümrük ücreti de tahsil edilir. Gümrüğe bağlı olarak gümrük ücreti çeşitlendiğinden talep edilecek olan toplam kargo ücreti de farklılaşabilmektedir. Kargo ücreti hesaplaması için ürün özelinde hesaplama yapmalısınız.

Çiçeksepeti Kargo Ücreti

Çiçeksepeti kargo ücreti 8,90 TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerden alınmaktadır. Kargo ücretlendirmesi belirli bir tutara göre değil satıcının talebine göre belirlenmektedir. Satıcının kargo ücretini karşılaması halinde alıcı herhangi bir kargo ücreti ödemek durumunda kalmaz.

Çiçeksepeti kargo ücreti ortalama olarak 19,90 TL civarında alınmaktadır. Satıcının kargo ücreti talep etmemesi halinde hiçbir komisyon ve kargo ücreti ödemeden sadece ürünün fiyatını ödeyerek satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneği ile yapılan alışverişlerde ekstra ödeme talep edilebilmektedir.

İdefix Kargo Ücreti

İdefix kargo ücreti 250 TL ve üzeri siparişlerde alınmamaktadır. Yurtiçi yapılan gönderilerde 250 TL altındaki bir sipariş verdiyseniz ödemeniz gereken kargo ücreti 29,90 TL’dir. İdefix kargo ücretini sipariş edilen ürünlerin ağırlığına göre değiştirmez.

Tek bir ürün de satın alsanız birden fazla ürün de satın alsanız ağırlık fark etmeksizin ödemeniz gereken kargo ücreti 29,90 TL’dir. Ürünlerin toplam bedeli 250 TL ve üzerindeyse hiçbir şekilde kargo ücreti ödemezsiniz.

Kargo Evden Alım Ücreti

Kargo Evden Alım Ücreti

Kargo evden alım ücreti tercih ettiğiniz online satış platformuna göre farklılaşmakla birlikte 19,99 TL’den başlamaktadır. Hepsiburada ve Trendyol gibi platformlarda kargo iade sürecinde evden alım ücreti talep edilmemektedir.

Kargo evden alım ücreti tercih ettiğiniz kargo firmasına göre farklılaşır. Yurtiçi Kargo ile evden kargo aldırmak istiyorsanız 32 TL’den başlayan fiyatlar ile kargonuzu aldırabilirsiniz. Sık kullanılan kargoların evden kargo alma ücretleri için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz;

Kargo FirmasıKargo Evden Alım Ücreti
PTT Kargo10,50 TL’den başlayan fiyatlarla.
Sürat Kargo11,50 TL ile 38,00 TL arası
Yurtiçi Kargo19,50 TL’den başlayan fiyatlarla.
Aras Kargo16,90 TL’den başlayan fiyatlarla.
Kargo Evden Alım Ücreti

Letgo Kargo Ücreti

Letgo kargo ücreti Letgo kullananların alışveriş yaparken dikkat ettiği noktalardan biridir. İkinci el alışveriş platformu olarak doğan ve bugün sıfır ürün satışı için de kullanılan letgo üzerinden alacağınız ürünler için ödemeniz gereken kargo ücreti 15 TL’den başlamaktadır.

Küçük boyutlu nitelendirilen kargolar için alıcının ödemesi gereken kargo ücreti 15 TL’dir. 30 KG’a kadar olan kargolar için indirimli kargo ücreti tarifelerinden faydalanmak mümkündür. Kargo ücretlendirmesi seçilen kargo firmasına göne de değişkenlik göstermektedir. Örneğin Yurtiçi Kargo Letgo üzerinden alınan siparişlerde ürünün ağırlığına göre fiyatlandırma yapmaktadır.

Gardrops Kargo Ücreti

Gardrops kargo ücreti yönünden en çok tercih edilen ikinci el satış platformlarından biridir. Gardrops üzerinden alınan ürünlerde PTT kargo ile gönderilen tüm ürünler için hem satıcı hem de alıcı hiçbir kargo ücreti ödemez.

Alıcının kargo ücreti ödemeden ürün satın alabilmesi Gardrops ile kargo firmaları arasındaki anlaşmadan kaynaklıdır. Gardrops kullanıcılarının kargo ödememesi nedeniyle ücret tarifesi de bulunmamaktadır.