Kedi Kumu Nasıl Temizlenir

Kedi Kumu Nasıl Temizlenir ve Evde Kedi Kumu Yoksa Ne Yapılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Evde Kedi Tuvaleti Nerede Olmalı işte detayları.

Kedi kumu nasıl temizlenir konusunda eğer kendinden topaklanan bir kum çeşidi kullanıyorsa temizliği oldukça pratik olur. Kumu temizlemek için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

  • Kedi kumu temizlemek için üretilmiş özel küçük kürek ürünlerinden kullanmanız gerekir.
  • Eldiven takabilirsiniz.
  • Topak haline gelmiş kısımları kürekle aldıktan sonra çöp torbasına atmanız yeterlidir.

Temizlik sonrası temiz olan kum miktarı size az geldiyse yeniden içerisine kum dökebilirsiniz.

Evde Kedi Kumu Yoksa Ne Yapılır

Kedi sahiplerinin merak ettiği konulardan biri de evde kedi kumu yoksa ne yapılır konusudur. Eski gazete kağıtlarını kullanarak kum alana kadar idare edebileceğiniz bir sistem oluşturabilirsiniz.

Karbonat varsa eğer gazete kağıtlarını kullanırken içerisine eklerseniz hem daha hijyenik olur hem de koku yapmaz. Gazete kağıtlarını ıslattığınızda karbonat ile birlikte yoğurmanız yeterlidir.

Kedi Nasıl Kusturulur

Kedi Patisine Yapışan Kum Nasıl Temizlenir

Kedinizin patisine kum yapıştıysa banyoya götürerek patilerini yıkamanız en mantıklısıdır. Kedi patisine yapışan kum nasıl temizlenir konusunda eğer banyo yaptıracak kadar zamanınız yoksa o an için ıslak mendil ile de silebilirsiniz.

Kediler kendilerini temizleyebilen hayvanlardır ve onlar için yaşadıkları ortamın da temiz olması çok önemlidir. Kedi kumunuzu düzenli olarak temizlediğinizde hijyen konusunda hiçbir problem yaşamazsınız.

Evde Kedi Tuvaleti Nerede Olmalı

Evde kedi tuvaleti nerede olmalı konusunu merak ediyorsanız kedinizin istediği her an ulaşabileceği bir yerde olmalıdır. Eğer banyoya koyarsanız banyonun kapısı her zaman açık olmalı ki kediniz dilediği zaman kullanabilsin.

Başka bir odaya koymak isterseniz de yine odanın kapısı her zaman özellikle de geceleri açık olmalıdır. Kediler gün içerisinde oldukça sık tuvalete giderler ve kullanırlar.

Dişlerdeki Sarı Lekeler Nasıl Geçer?

Topaklanmayan Kedi Kumu Nasıl Temizlenir

Kedi kumları farklı çeşitlere sahiptir ve topaklanmayan kedi kumu çeşidi de vardır. Topaklanmayan kedi kumu nasıl temizlenir konusunda kediniz idrarını yaptığında kumlar toparlanmayacağı için sık sık tüm kum değiştirilmelidir.

Kedinizin dışkısını yine kürekle alabilirsiniz ama bir zaman sonra idrar da kumu sertleştirmeye başlar. Bu sebeple topaklanmayan kum kullanırsanız tüm kabı değiştirip sıfırdan kum koymak daha hijyeniktir.

googlehaberler