Kelebekleri İncitmeden Nasıl Yakalayabiliriz

Kelebekleri incitmeden nasıl yakalayabiliriz hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kelebek nasıl yakalanır ve kelebek yakalama filesi işte detaylar.

Kelebekleri incitmeden nasıl yakalayabiliriz, nelere dikkat etmek gerekiyor? Kelebekler oldukça hassas canlılardır. Onların şahane kanatları ve yapıları herkesin dikkatini çekiyor.  Eğer bir kelebeği hiç incitmeden yakalamak istiyorsanız bunun için ağ kullanmanız gerekiyor. Kullanacağınız ağ 24 inç derinliğe sahip olmalıdır. Hatta bu ağı kolayca kendiniz de yapabilirsiniz. Kelebek yakalama yöntemini kısaca ifade etmek gerekirse de;

  • Ağ alarak yakalayabilirsiniz. Ağı kendiniz yapacaksanız tahta sap, tel, koli bandı ve ağ kumaşına ihtiyacınız olacak.
  • Yakalamak istediğiniz kelebeği ağın en dibinde tutmaya özen gösterin.
  • Kelebeği yakalama sırasında kelebeğin ağın dibine geçebilmesi için ağı derin uca denk gelecek şekilde ayarlayın.

Bu basit yöntemi kullanarak siz de kelebekleri hiç incitmeden kolayca yakalayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere kelebekler oldukça hassas canlılardır. Onları yakalarken incitmek ölmelerine bile neden olabilir.

Papağan Fiyatları

Kelebek Nasıl Yakalanır

Bir kelebeği normal şartlarda elinizle yakalamak oldukça zor olacaktır. Bu nedenle çeşitli stratejiler kullanarak kelebekleri hiç incitmeden yakalayabilirsiniz. Kelebek nasıl yakalanır diye soracak olursanız da hızlıca aktaralım;

  • Kelebek avlamak için, kelebek ağı kullanmanız gerekiyor. Çeşitli online sipariş sitelerinde kelebek ağı adıyla bulabilirsiniz.
  • Bu ağı kelebeği incitmeden yakalamak için kolayca kullanabilirsiniz.
  • Oldukça basit bir mekanizmaya sahiptir. 24 inç derinliğinde bir ağ ve saptan oluşuyor.
  • Yakalamak istediğiniz kelebeğin üzerine ağı tutup biraz bekledikten sonra sapından ters çevirmeniz gerekiyor. Böylece kelebeği ağın en dibine zarar vermeden almış olursunuz.
Kelebek Yakalama Filesi
Kelebek Yakalama Filesi

Kelebek Yakalama Filesi

Kelebek yakalama filesi, kelebeklere zarar vermeden yakalayabilmenizi sağlıyor. Hassas canlılar olan kelebeklerin yakalanması için özel olarak üretilmiştir. Çeşitli online alışveriş sitelerinde kolayca bu ürünü bulabilirsiniz.  Totalde bir sap ve bu sapa bağlanan fileden meydana geliyor. Ancak satın alırken etkili bir kelebek yakalama için mutlaka ağının 24 inç derinliğe sahip olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kelebek Ağı

Kelebek ağı hazır satılan bir üründür. Kelebekleri yakalamak üzere kullanılan hassas file adı da veriliyor. Bu ağı tek başına satın alıp kendiniz de sap takabilirsiniz. Kelebek ağına piyasada aynı zamanda atrap adı da veriliyor. Online alışveriş sitelerinde atrap adıyla aratarak kolayca ürüne ulaşabilirsiniz. Ürünün genel olarak fiyatları ise oldukça caziptir.

Köpek Çip Fiyatı

Köpeklere Çip Nasıl Takılır

Tavşan Fiyatları

Hamster Fiyatları

Pomeranian Boo Köpek Özellikleri

googlehaberler