Siyah Kelebekler Netflix Gerilim Dizisi: IMBD 7,5

Siyah kelebekler Netflix platformunun en çok izlenen gerilim dizileri arasında yer alıyor. 14 Ekim 2022 yılında Netflix orijinal dizisi olarak izleyicinin beğenisine sunuldu. Toplamda 6 bölümden oluşan dizi de drama, suç ve gizem konuları bir arada yansıyor.

Dizinin yönetmenliğini Olivier Abbou üstleniyor. Dizi senaryosunu ise Olivier Abbou ve Bruno Merle birlikte kaleme almıştır. Oyuncu kadrosunun başarısı ve senaryosunun kalitesiyle kısa sürede viral olan dizinin yeni sezonu ne zaman sorusu araştırılmaya başladı.

Siyah Kelebekler Ne Demek?

Siyah kelebekler ne demek

Siyah kelebekler ne demek sorusu Netflix orijinal dizisi olarak sunulan Siyah Kelebekler ismini alan diziden sonra merakla araştırılıyor. Siyah kelebekler en yalın tanımıyla rengi siyah olan kelebekleri ifade ediyor. Bazı kültürlerde siyah kelebek ölüm anlamı taşıyor. Netflix dizisi de gerilim ve gizem içeren bir dizi olduğu için ismi Siyah Kelebekler olarak seçilmiştir.

Siyah Kelebekler Imdb Puanı

Siyah kelebekler imdb puanı

Siyah kelebekler imdb puanı film ve dizi için farklılık gösteriyor. 2017 yapım olan Black Butterfly (siyah kelebekler) filmi ile 2022 yapım olan Netflix Siyah Kelebekler dizisi sıkça karıştırılıyor. 2017 yapım olan filmin imdb puanı 6,1 olarak yansıyor. Netflix Siyah Kelebekler dizisi ise kısa süre içerisinde büyük beğeni toplayarak 7,5’lik imdb puanına erişmeyi başardı.

Netflix Siyah Kelebekler Konusu

Netflix siyah kelebekler konusu

Netflix siyah kelebekler konusu gerilim ve gizem detaylarından oluşuyor. Dizinin ana konusu ise ikinci eserini (kitabını) yazmakta güçlük çeken huysuz ve sıkıcı bir roman yazarıdır. Adı Adrien olan roman yazarı ölmek üzere olan bir adamın tüm anılarını yazmayı kabul ediyor.

Ardından ise onun kanlı geçmişinin bir parçası haline geliyor. İçeriğinde aşk, gizem ve gerilim olan dizinin konusu izleyicileri tarafından büyük beğeni toplamaya devam ediyor.

Siyah Kelebekler Netflix Yorum

Siyah kelebekler netflix yorum

Siyah kelebekler Netflix yorum detayları izleyicileri tarafından sosyal medya ya da forum sitelerinde aktarılmaya başladı. 14 Ekim 2022 tarihinde Netflix orijinal dizisi olarak yayına alınan Siyah Kelebekler hakkında yapılan bazı kullanıcı yorumları şöyle yansıyor;

 • Dizi beklediğimden çok daha farklı çıktı. Başta gayet sakin ve düzgün giderken bir anda psikopat bir duruma evrilen yazarı izledim. Ben çok fazla başarılı buldum.
 • Dizinin senaryosunu kaleme alan kişinin kafa yapısını hayretle merak ediyorum. Cidden çok başarılı detaylara yer vermişler. Mutlaka izleyin derim.
 • Gerilim veya psikopatlık seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir dizi. Başlarda biraz sıkıcı gibi geldi ama sonra baya bir sardı.
 • Bir kere dizinin oyuncu kadrosu bile gayet iddialı! Böyle bir dizinin fiyasko çıkma ihtimali zaten sıfırdı. İzledikten sonra bunu çok daya iyi anladım.

Siyah Kelebekler dizisi hakkında izleyicileri genelde olumlu yorumlar yapmıştır. Hatta sezonu bitiren pek çok oyuncu büyük bir heyecanla yeniş sezon tarihini bekliyor.

Siyah Kelebekler Netflix Oyuncuları

Siyah Kelebekler Netflix oyuncuları en başarılı isimlerden oluşuyor. Güçlü oyuncu kadrosunu sıralamak gerekirse de;

Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Nicolas duvauchelle
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Niels arestrup
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Axel granberger
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Alyzée costes
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Brigitte catillon
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Henny reents
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Lola créton
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Marie denarnaud
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Alice belaïdi
Siyah kelebekler netflix gerilim dizisi: imbd 7,5
Sami bouajila
 • Nicolas Duvauchelle
 • Niels Arestrup
 • Axel Granberger
 • Alyzée Costes
 • Brigitte Catillon
 • Henny Reents
 • Lola Créton
 • Marie Denarnaud
 • Alice Belaïdi
 • Sami Bouajila

Oyuncu kadrosu, konusu ve içeriği büyük beğeni toplayan Siyah Kelebekler dizinin yeni sezon tarihi de henüz netlik kazanmadı.

Netflix Siyah Kelebekler Dizisi Yeni Sezon ne Zaman?

Netflix orijinal dizisi olan Siyah Kelebekler dizisi 6 bölümlük 1. Sezonunu geride bıraktı. 2. Sezon tarihi hakkında ise henüz detaylı bir bilgi mevcut değildir.

Netflix Siyah Kelebekler Yönetmeni Kimdir?

Netflix Siyah Kelebekler dizisinin yönetmeni Olivier Abbou’dur.

Seks, Eğlence ve Bilimin Bir Arada Olduğu Bir Yapım: Pleasure Netflix

Netflix Gözcü Dizisi İle Ekim Ayına Damgasını Vurdu! Korku, Dram ve Dehşet Bir Arada.

Bir Solukta Bitirebileceğiniz En Çok İzlenen Kore Dizileri

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥