Kenevir dişi mi erkek mi nasıl anlaşılır, hangi özelliklerine göre dişi ya da erkek olduğunu anlarız gibi sorular sıklıkla merak ediliyor. Kenevir aynı zamanda kendir adıyla da sıkça anılıyor. Bu bitki Cannabaceae familyasında yer alan çift çenekli ve aynı zamanda tek yıllık bir otsu bitkidir. Hem dişi hem de erkek türü mevcuttur. Kenevir bitkisinin dişi ya da erkek olduğunu tohumunu satın alırken öğrenebilirsiniz.

Çünkü bitki ekildikten sonra belirli bir olgunluk seviyesine ulaşana kadar cinsiyetini anlamanız mümkün değildir. Belirli bir olgunluğa geldikten sonra ise bitkinin ancak özelliklerine bakarak dişi ya da erkek olduğunu anlayabilirsiniz. Kısaca dişi kenevir ve erkek kenevirde mevcut olan özellikleri sıralamak gerekirse de;

  • Öncelikle kenevir bitkisinin dişi ya da erkek olduğunu anlayabilmeniz için bitkinin 6 ya da 6 haftalık bir büyüme evresini tamamlaması gerekir.
  • Erkek kenevir türünün gövde kısmında büyümeye başlayan küçük top şeklindeki şeyler en önemli göstergedir. Erkek kenevirlere has olan bu toplar polen üretimi ve dişi kenevirlerle tohumlanma görevini üstlenir.
  • Dişi kenevir bitkisinin gövde-eklem kısımlarında pistil adı verilen püsküle benzeyen bir alan yer alıyor. Bu kısmı bakarak dişi olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Kenevir bitkisinin erkek ya da dişi olup olmadığını anlamak için yukarıda yer verdiğimiz özellikleri analiz etmeniz yeterli olacaktır. Ancak yinelemek gerekirse de bunun için bitkinin belirli bir olgunluğa erişmesini sabırla beklemeniz gerekiyor.

Bisolnatur Kullananlar

Dişi Kenevir Nasıl Anlaşılır

Dişi kenevir nasıl anlaşılır, özellikleri nelerdir gibi sorular yoğun bir şekilde araştırılıyor. Cannabaceae familyasında yer alan otsu bitki kenevirin erkek ve dişi olanları mevcuttur. Kenevirinizin erkek mi dişi mi olduğunu sadece bitki olgunlaştığı zaman anlayabilirsiniz. Bitkinin tohumunu ektikten sonra bitki 4 ya da 6 haftalık kadar olmalıdır. Bitkiniz bu olgunluğa geldiğinde dişi olduğunu anlamak istiyorsanız şu özelliğe bakmanız yeterli olacaktır;

  • Dişi kenevirlerin gövde-eklem alanında püsküllü bir yapıda olan pistil adı verilen bir alan yer alıyor. Erkek kenevirlerde bu alan top şeklindeyken dişi kenevirlerde ise püsküllü bir yapıdadır.

Sadece yer verdiğimiz bu özelliğe bakarak kenevirin dişi olup olmadığını oldukça kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Dişi Erkek Kenevir Tohumu Nasıl Ayırt Edilir

Dişi Erkek Kenevir Tohumu Nasıl Ayırt Edilir

Dişi erkek kenevir tohumu nasıl ayırt edilir sorusu kenevir yetiştirmek isteyen herkes tarafından merak ediliyor. Kenevir bitkisi otsu ve özel bir bitkidir. Bu bitkinin dişi ya da erkek olduğunu tohumken anlamanız mümkün değildir. Bitkinin cinsiyetini anlamanız için tohumu ekmeniz ve bitkinin 4 ya da 6 haftalık kadar olup olgunlaşmasını beklemeniz gerekiyor.  Ancak nadir olmakla beraber tohumu satın aldığınız yer dişi mi erkek mi olduğunu bilebilir. Çünkü kenevir yetiştirip tohumlarını ayıranlar hangi tohum olduğunu ayırt ederek satışa sunuyor.

Zühre Ana Kids Kullananlar Yorumları

Feridun Kunak Detox Çayı Kullananlar

Güncel Gübre Fiyatları

Comments are closed.