Keşfete Düştüğünü Nasıl Anlarsın – Kesin Çözüm

Sosyal medya platformlarında keşfete düştüğünü nasıl anlarsın sorusunun yanıtını bilmiyorsan o zaman doğru yerdesin. Instagram, Tiktok gibi sosyal medya platformlarında keşfete düştüğünüzü anında anlayabileceğiniz tüm yolları sizler için ele aldık.

Sosyal medya platformlarında keşfete düşmek ve binlerce kişi tarafından videolarının izlenmesini kim istemez ki? Bazı kullanıcılar sadece keşfete düşmek için bazı hilelere bile başvurur. Aslında atılan her video keşfet kısmına düşer ama hitap ettiğiniz kullanıcı sayısı oldukça düşüktür. İçeriğiniz ne kadar fazla kişiye hitap ediyorsa o kadar çok keşfette farklı insanların karşısına çıkar ve takipçi sayınızı arttırırsınız.

Peki bu kadar çabalamanın ardından keşfete düştünüz ama haberiniz yok. O zaman altta yer alan maddelere bakarak keşfete düştüğünüzü kolayca anlayabilirsiniz.

  • İşletme hesabı kullanın ve istatistikler kısmından keşfetten gelen kullanıcıları görebilirsiniz.
  • Gönderiye gelen anormal sayıda beğeni, yorum ve takipçi varsa keşfete düştüğünüzün bir göstergesidir.
  • Takipçilerinizden ya da arkadaşlarınızdan gelen geri bildirimlere göre keşfete düşüp düşmediğinizi anlayabilirsiniz.

Ayrıca Instagram keşfet saatleri içeriğimize göz atarak gönderilerinizin bir çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Keşfette Kendimi Göremiyorum

Keşfette kendimi göremiyorum

Sosyal medya platformu kullanan bir çok kişi keşfete düşme yollarını aramaktadır. Kullanıcılar için paylaştıklarının keşfete düşmesi oldukça önemlidir. Keşfete düşmek için Tiktok keşfet etiketleri kullanmanız, içeriğinizin iyi olması, akımları takip ederek hesabınızı güncel tutmanız oldukça önemli etmenler arasında yerini almaktadır. Ayrıca gönderilerinizi hedef kitlenin en çok aktif olduğu yani Tiktok keşfet saatleri arasında paylaşmanız gerekir.

Keşfete düştüğünüz zaman bazen kendi gönderinizi keşfette bulamayabilirsiniz. Ama bu durum keşfete düşmediğiniz anlamına gelmez. Keşfete düşüp düşmediğinizi en iyi gözlemleyebileceğiniz alan işletme hesabıdır. İşletme hesabı kullanarak gönderinizi keşfette gören kullanıcı sayısını kolayca görebilirsiniz.

Tiktokta Keşfete Düştüğünü Nasıl Anlarsın

Tiktok uygulamasında bir çok kullanıcı keşfete düşmek için birbirinden farklı yöntemler kullanmaktadır. Eğer sizde bu kullanıcılardan biriyseniz keşfete düşüp düşmediğinize gelin birlikte bakalım.

Instagram ya da Tiktok’da attığınız her video keşfet sayfasına düşer. Ancak kitle yoğunluğu olmadığı için video izlenmesi düşük kalır. Keşfete düştüğünüzü ve birçok kullanıcıya hitap ettiğinizi ilk olarak video izlenmelerindeki anormal artıştan anlayabilirsiniz. Video izlenmesinde artışla birlikte takipçi sayınız, gönderiye yapılan yorumlardaki artış yükselmeye başlar.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥