Kim Kardashian Kimdir ve nasıl ünlü oldu detaylı bilgilendiriyoruz. Kim Kardashian babası nereli, kaseti ve Kim Kardashian kardeşleri kimler işte detayları.

Kim Kardashian giydiği giysilerden tutun da sosyal medyada paylaştığı gönderilere kadar her an dikkatleri üzerinde tutmayı seven magazin yıldızlarından biri. Amerika’nın durmadan gündeme gelen magazin yıldızı da diyebiliriz.

Kendisinin adını sıkça magazin haberlerinde, ailesi ile ilgili çıkan haberlerde ya da sosyal medya kaynaklı gönderilerde duyuyoruz. Bir dünya ünlüsü olarak Kardashian ailesinin yıldızlarından biri de Kim Kardashian. Peki Kim Kardashian gerçekten kimdir? Bu ışıltılı hayatın yollarını nasıl arşınlamıştır? Ailesi, çocukluğu, eğitimi, iş hayatı ve evlilik hayatı hakkında merak edilenler burada. 

Kim Kardashian Kimdir?

Kim Kardashian Kimdir?

Kim Kardashian 1980 yılının 21 Ekim tarihinde doğmuştur. Los Angeles’da hayata gözlerini açan ünlü yıldızın babası ve annesi ile hayata 1-0 önde başladığını söyleyebiliriz. Kalabalık bir çekirdek ailesi olmasına karşın ailesindeki isimlerin adı duyulmuş kimseler olması da cabası.

Robert Kardashian

Kim Kardashian’ın tam 9 kardeşi var. Babası uzun yıllar O.J. Simpson’un avukatlığını yapan Robert Kardashian’dır.

Kim Kardashian’ın babası Robert Kardashian’dır. Bu ismi daha önce O. J. Simpson’ın avukatlığını yapması ile de duymuştuk. Kendisi Ermenidir. Bu noktada Kim Kardashian da Ermeni asıllıdır. Annesinin adı ise Kris Jenner’dır. Annesinin İsveç ve Hollanda’da kökenleri olduğu da biliniyor. Bu ailenin tam 10 çocuğu bulunuyor.

Evet yanlış duymadınız. Kim Kardashian’ın tam 9 kardeşi var. Kardeşlerinden 3 tanesinin öz olduğu biliniyor. 3 öz kardeşinden ikisi kız biri ise erkektir.  Çekirdek bir aile için bu sayı size fazla gelebilir ama her birinin gündeminin kendine has olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

Kim Kardashian’ın öz kardeşlerinin isimleri Kourtney, Khloe ve Robert’tir.

Kim Kardashian’ın öz kardeşlerinin isimleri Kourtney, Khloe ve Robert’tir.

Öz kardeşlerinin isimleri arasında hayatını kaybeden babasının da ismini görmek sizi ilk bakışta şaşırtabilir. Bu isimlendirme babasının vefatından çok önce yapıldığından babalarını anmak için oldukça üzücü bir yol olduğu görülüyor.

Kim Kardashian’ın öz olmayan kardeşlerinden 3 erkek kardeşi ve 1 kız kardeşi annesinin ikinci evliliği olan Bruce Jenner’ın ilk evliliğindendir.

Kendall Jenner ve Kylie Jenner ise Kim’in annesinin ikinci evliliğinden olan öz kız kardeşleridir. Daha açık bir ifade ile Kim Kardashian’ın toplam 5 öz 4 üvey kardeşi bulunuyor.

Kourtney
Khloe

Kim Kardashian’ın annesi Robert Kardashian’dan 1989 yılında boşanmıştır.

Annesi ve babası arasındaki ayrılık sonrasında Kris Jenner hayatına Bruce Jenner ile devam etmiştir. Bu evlilik ise boşanmalarından 2 yıl sonra 1991 yılında olmuştur.  Sonrasında kendine yeni bir hayat kuran annesinin yanında babası da hayatına 2003 yılında veda etmiştir.

O. J. Simpson

Kim Kardashian’ın vaftiz babası O. J. Simpson’dur.

Vaftiz babası O. J. Simpson olan Kim Kardashian magazin dünyasına stilist olarak adım atmıştır. Sonrasında farklı alanlarda kendini geliştirmek isteyen Kim oyunculuk üzerinden de adını duyurmaya başlamıştır. Şu an hala Kim Kardashian iki kız kardeşi ile birlikte doğduğu yer olan California’da seçkin bir butik işletmektedir.

Kim Kardashian tam bir Ermeni etkisi ile yetiştirildiğini söylüyor

Kim Kardashian tam bir Ermeni etkisi ile yetiştirildiğini söylüyor.

Kim Kardashian çocukluk yıllarından itibaren sürekli Ermeni öyküleri dinleyerek, Ermeni kültürü ile yetiştirildiğini dile getiriyor. Ermeni geleneksel yemeklerini yiyerek ve pişirerek çocukluğuna dair anıları olduğunu da söyleyen Kim röportajlarında büyürken maruz kaldığı Ermeni kültüründen sıkça bahsediyor.

Kendisinin baba tarafından olan dedesinin yaşarken Osmanlı İmparatorluğu topraklarından Los Angeles’a göçen bir Ermeni olduğunu da söylemiştir. Kim Marymount Lisesi’nden mezun olmuştur. Eğitim süreci boyunca babasının müzik pazarlama şirketinde çalıştığını da ifade etmektedir.

Kim Kardashian
Kim Kardashian

Kim Kardashian’ın boyu 1,59 cm’dır.

Kim Kardashian son zamanlarda kendini oyunculuk alanında geliştirmeye çalışması ile sıkça gündeme geliyor. Oyuncu olarak bulunduğu ve yayınlanmış bir filmi de bulunmaktadır. Disaster Movie olarak da bilinen bu sinema yapımı Kim için ilk deneyim oldu.

Kim Kardashian’ın boyu 1,59 cm’dir. Oyuncu rakiplerine oranla kısa bir boyu olsa da moda anlayışı ve asla elden bırakmadığı topukluları ile boyunu hiçbir zaman kısa göstermiyor.

Kim Kardashian’ın boyu 1,59 cm’dır.
Kim Kardashian
Kim Kardashian
Kim Kardashian

Kim, Ermeni Kırımı konusunda bir aktivist olarak sesini duyurmak üzere çabada bulunmuştur.

Kim’in hayatında Ermenilere yapılan zulümleri işlemek üzere aktivist olarak birçok eylemi gerçekleştirdiğini de görebilirsiniz. Kendisi Türkiye’yi boykot etmiş ve Ermeni kırımı konusunda suçlamıştır. Ancak bu suçlamaları Dünya kamuoyunda pek de büyük bir yankı uyandırmamıştır.

Ray J & Kim Kardashian

Kim Kardashian ilk eşinden boşandıktan sonra Ray J ile sevgililik sürecindeyken gündeme sevgilisi ile çekilen bir seks kasedi ile damgasını vurdu.

Kim’in seks kasedinin medyaya yayılması sonrasında Kim ilk adım olarak mahkeme sürecini başlatmıştır. Ancak sonrasında mahkeme sürecini sonlandırarak Vivid Entertainment’e seks kasedinin haklarını tam 5 milyon dolar karşılığında satmıştır. Ray J ile olan birliktelikleri ise 2007 yılında son bulmuştur.

Ray J

Kim Kardashian 3 kez evlenmiştir.

Kim Kardashian evlilik konusunda ilk seferde doğruyu bulabilenlerden değil. Kendisinin 3 evliliği olmuştur. İlk evliliğini Damon Thomas ile 2000 ile 2004 yılları arasında yapmıştır. İkinci evliliğini ise Kris Humphries ile 2011 ile 2013 yılları arasında yapmıştır.

Son evliliğini ise Kanye West ile 2014 yılında yapmıştır. Şu an hala evli olan çiftin mutluluğu yakaladıklarına inanıyoruz. Kanye West’in Amerikan asıllı bir prodüktör ve rapçı olduğunu biliyoruz. Ününe evliliği ile ün katan Kim Kardashian’ın 3 de çocuğu var.

Kim Kardashian’ın Saint, North ve Chicago adında üç çocuğu vardır.

Kim Kardashian’ın Saint, North ve Chicago adında üç çocuğu vardır.

Kim Kardashian Kanye West ile evlendikten sonra 3 çocuk yapmıştır. İlk çocuklarını 2013 yılında dünyaya getirmişlerdir. Çiftin ilk çocuğunun adı North West’tir. İkinci çocukları ise oğulları 2015 yılında Saint West ismi ile dünyaya gelmiştir.

Son çocukları Chicago West ise 2018 yılında dünyaya gelmiştir. Şu an 4 yaşında olan Chicaga ailenin en küçük üyesidir. 2 kız ve 1 erkek çocukları olan Kardashian ailesinin sosyal medyada paylaştıkları aile gönderileri ile sevenleri tarafından da mutluluklar karşılandığını söyleyebiliriz.

Kim Kardashian Çocukları

Kim Kardashian hayatı boyunca bir girişimci, iş kadını, model ve sosyal medya fenomeni olarak çalışma hayatını sürdürmüştür.

Hayatı boyunca Ermeni kültürü ile yetişmiş bir kadın olarak Kim Kardashian bir dönem aktivist olarak eylemlerini sürdürmüş sonrasında stilist olarak çalışma hayatına girmiş, girişimciliğini hiçbir zaman yitirmemiş ve ciddi kazançlara kapı aralamış bir magazin yıldızıdır.

Kim Kardashian’ın 30 milyon dolarlık düğününde tek kuruş harcamadan tüm düğününün sponsorları tarafından karşılandığını biliyor muydunuz? Üstelik kendisi bu düğünden dergi fotoğraflarına yönelik anlaşması ile 17 milyon dolar kadar da kazanç elde etmiştir.

Kim Kardashian Nasıl Ünlü Oldu?

Ünlülerin Estetiksiz Halleri 2022

Kaynakça;

  1. https://people.com/tag/kim-kardashian/
  2. https://www.contactmusic.com/kim-kardashian