Devlet tarafından yardıma muhtaç aileler için birçok farklı kategoride sosyal yardım düzenlenir. Kira yardımından çocuk yardım parasına kadar birçok farklı alanda devletten yardım alabilirsiniz. Dar gelire sahip ailelerin eğitim gören çocukları varsa kırtasiye yardımı yapılıyor.

Eğitim ve öğretim yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede çocuklarınızın eğitim masraflarını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bakanlık, belediye, kaymakamlık ve muhtarlık tarafından kırtasiye yardımı düzenlenir.

E-Devlet Kırtasiye Yardım Başvurusu

Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Çocuklarınızın okul masraflarını karşılayamıyorsanız eğitim ve öğretim yardım talebinde bulunabilirsiniz. Dar gelire sahip ailelerin başvuruları kabul ediliyor. Üstelik başvurularınızı online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Tüm öğrencilere 1611 TL yardım başvurusu gibi kırtasiye yardımı düzenlenir. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden gerçekleşir. Başvuru yapmak için alttaki adımları takip edin.

 • İlk önce e-devlet hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından arama kısmına eğitim ve öğreti yardım talebi yazın.
 • Başvuru ekranı karşınıza geldikten sonra talep türünü tercih edin.
 • Talep türü seçeneğinden çocuklarım için seçeneğine tıklayın ve başvurunuzu gerçekleştirin.

PTT Kırtasiye Yardım Başvurusu

Kırtasiye yardımından yararlanmak için e-devlet sistemini kullanmanız gerekir. Dilerseniz Sosyal Güvenlik Kurumu, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı ya da kaymakamlıklara giderek de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak VGM kırtasiye yardımı düzenler. Bu başvuru seçeneklerinin dışında herhangi bir kurumda başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz.

Kırtasiye yardım başvurunuz onaylandıysa PTT şubelerine giderek nakdi yardımınızı alabilirsiniz. Başvurusu onaylanan kişilerin PTT şubelerindeki kişisel hesaplarına ya da e-devlet sistemine kayıtlı banka hesabına ücret yatırılır. E-devlet sistemine kayıtlı hesabınız yoksa PTT şubelerinden nakdi yardımını kolayca T.C kimliğinizle birlikte alabilirsiniz.

E-Devlet Kırtasiye Yardımı Sorgulama

Kırtasiye Yardımı Başvurusu

E-devlet ya da e-belediye sistemi üzerinden sosyal yardım bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Başvurunuzun onaylandığını ya da nakdi ücretinizin hesabınıza yatırıldığını görüntülemek için sorgulama ekranına ulaşmanız gerekir. Sorgulama ekranını görüntülemek için alttaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • E-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kısmına sosyal yardım bilgileri sorgulama yazın.
 • Karşınıza çıkan seçeneğe tıkladıktan sonra tüm sosyal yardım bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
 • Başvuru durumunuzu sorgulama ekranında kolayca bulabilirsiniz.

Kırtasiye Yardım Başvuru Şartları

Kırtasiye yardımı için başvuruda bulunmak için bazı şartları sağlamanız gerekir. Başvuru şartlarını sağlayan kişilerin kırtasiye yardım başvuruları ele alınacaktır. Şartları sağlamıyorsanız başvurunuzun dikkate alınmayacağını bilmeniz gerekir. Kırtasiye başvuru şartları şu şekildedir;

 • Sosyal güvencesi olmayan,
 • Maddi durumu ya da geliri olmayan,
 • Engelli, öksüz ya da yetimler,
 • Kişi başına düşen gelir 1/3 oranında aylık gelire sahip kişiler,
 • Okula giden çocuğunun masraflarını karşılamayan tüm aileler başvuru yapabilir.

Kırtasiye yardımı hakkında sorularınızı, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

1 Comment

 1. İki çocuğum okula başladı. Eşim asgari ücretle çalışıyor. Kırtasiye yardımı bizim için çok iyi gelicek. Lütfen bize yardım edin. Yardım etmek isteyen iletişime geçsin ç.ok ihtiysçım var

Leave A Reply