WWW.VGM.GOV.TR Kırtasiye Yardım Başvurusu

WWW.VGM.GOV.TR Kırtasiye yardım başvurusu işlemleri için takip edilmesi gereken adımlar bulunuyor. Ortaöğretim Eğitim Yardımı Hizmeti, Yükseköğrenim Burs Hizmeti ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Burs Hizmeti için başvurular alınmaya devam ediyor. Kırtasiye ürünlerinin yanı sıra nakdi destek de sağlanmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan öğrenciler desteklenmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi öğrencilere verilen eğitim yardımı nakdi destek ve kırtasiye yardımı olarak ikiye ayrılıyor. Kırtasiye yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir sosyal yardımdır. Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır. Kırtasiye yardımı bir sefere mahsus olarak verilmektedir. 2022/23 eğitim ve öğretim yılı kırtasiye yardımı miktarı 1.300 TL olarak belirlenmiştir. Kırtasiye yardım başvuru işlemleri e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Www. Vgm. Gov. Tr kırtasiye yardım başvurusu
E-devlet kırtasiye yardımı başvuru i̇şlemleri

E-Devlet Kırtasiye Yardımı Başvuru İşlemleri

E-devlet sistemi üzerinden kırtasiye yardımı başvurusu yapabilmeniz için ilk olarak sisteme T.C. kimlik numarası ve şifreyle giriş yapılmalıdır. E-devlet şifresi bulunmayan vatandaşlar PTT üzerinden şifre temin edebilir.

  • E-devlet arama bölümüne Eğitim Öğretim Yardımı Talebi ifadelerinin yazılması gerekmektedir. Karşınıza çıkan ekranda SGK ve Vakıflar Genel Müdürlüğü üzerinden alınabilecek kırtasiye yardımı başvuru formu çıkacaktır.
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen kırtasiye yardımı sadece Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar için geçerlidir. Resmi ve örgün eğitim içerisinde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerini kapsamaktadır. Özel okullar, açık öğretim okulları ve mesleki açık öğretim okullarında eğitim gören öğrencilere kırtasiye yardımı yapılmaz.
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü kırtasiye yardımı başvuru işlemleri www.vgm.gov.tr adresi üzerinden de gerçekleştirilmektedir. Başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanarak sisteme yüklenmesi gerekir.
  • Vakıflar Yönetmeliği kapsamında başvuru formu incelendikten sonra; www.vgm.gov.tr adresi üzerinden burs ve kırtasiye yardımı almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri açıklanır.
Www. Vgm. Gov. Tr kırtasiye yardım başvurusu
Vakıflar genel müdürlüğü eğitim yardımı ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilerin, vakfiyelerde yer alan hayır şartları kapsamında desteklenmesi için eğitim yardımı verilmektedir. Eğitim yardımı 9 aylık dönemi kapsamaktadır. 1 Eylül-31 Aralık tarihleri arasında kırtasiye ve nakdi destek için başvurular alınmaya devam edecektir. Ekim-Haziran ayı dönemi arasında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen burs miktarı 200 TL olarak belirlenmiştir. Yükseköğrenim öğrencilerine verilen burs miktarı ise 650 TL oldu. 8 aylık dönem boyunca düzenli olarak öğrencilerin hesabına yatırılan burs için geri ödeme talep edilmez. Aynı şekilde 8 ay süreyle yabancı uyruklu öğrencilere de 650 TL miktarında burs verilmektedir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥